Jágrův gól prohře Rangers nezabránil

NEW YORK

Ani gól Jaromíra Jágra nezabránil prohře hokejistů New Yorku Rangers v sobotním utkání NHL proti Columbusu. Trefil se i Tomáš Flesichmann, jehož Washington vyhrál v New Jersey.

Kapitán Jezdců Jágr se trefil po asistencích Michala Rozsívala a Petra Průchy, domácí ale neudrželi vedení 2:0. Columbus ještě ve druhé třetině dvěma góly v oslabení Chimery a Nashe otočil na konečných 3:2.

"Potřebovali jsme nutně tohoto soupeře porazit a nepovedlo se nám to," litoval po utkání kouč Tom Renney. Rangers už v šesté minutě vedli 2:0, jenže ještě před první přestávkou snížil Anders Eriksson a v druhé třetině Columbus rozhodl o svém vítězství dvěma góly ve vlastním oslabení. "Po první třetině jsme úplně přestali hrát. Neumím si to vysvětlit," řekl novinářům zklamaný Jágr, jehož spoluhráč Martin Straka zápas nedohrál. V druhé třetině odstoupil kvůli blíže nespecifikovanému zranění v horní části těla.

"Věděli jsme, že Rangers potřebují získat body a chtěli jsme jim to překazit," prohlásil Rick Nash, útočník Columbusu, jenž má jen mizivou naději na účast ve vyřazovacích bojích. "Bylo nám jasné, že na nás vlítnou. Otázkou bylo, jak dokážeme úvodnímu náporu odolat. Něco to ukazuje o síle našeho mužstva, když dokážeme v Madison Square Garden takhle otočit zápas," dodal Nash.

Osgood dostal přednost před Haškem

Tomáš Fleischmann přispěl k výhře Washingtonu na ledě silného New Jersey. Marek Židlický si připsal dvě asistence při výhře Nashvillu 4:3 po prodloužení nad Detroitem. Vítězný gól (první v dresu Nashvillu) vstřelila nedávná posila Peter Forsberg, Tomáš Vokoun k výhře přispěl 41 zákroky.

"Podali jsme skvělý výkon ve vynikající atmosféře," pochvaloval si Forsberg, jehož tým díky vítězství vystřídal Detroit v čele tabulky Západní konference. "Bojovali jsme ze všech sil. Je to nádhera, že jsem konečně dal gól. A myslím, že náš útok se bude pořád zlepšovat," věří Forsberg, jenž nastupuje ve formaci s Paulem Kariyou a Martinem Eratem. V druhé třetině se na chvíli toto trio rozpadlo, když Forsberg zamířil do kabiny. "Trefil mě puk do nohy. Muselo to vyřešit pár stehů," prozradil švédský útočník.

Tomáš Kaberle asistencí pomohl Torontu vyhrát v letos se trápící Philadelphii 5:2. Ottawa v zápase bohatém na góly porazila Buffalo 6:5, dvakrát se trefil Jason Spezza.

Florida spláchla Boston 7:2, dvakrát se trefil Chris Gratton. Carolina bez problémů zvítězila v Atlantě 4:1, dva góly vstřelil Jason Williams. New York Islanders porazil Montreal 3:2, premiérovou trefou v soutěži výhru zařídil Frans Nielsen.

New Jersey - Washington 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 31. Janssen, 55. Pandolfo - 9. Jurčina, 23. Sjomin, 25. Pettinger, 45. Fleischmann. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14.301.
NY Islanders - Montreal 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Tambellini, 16. J. Blake, 31. Nielsen - 14. Souray, 44. Higgins. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16.234.
Ottawa - Buffalo 6:5 (1:1, 3:1, 2:3)
Branky: 15. a 56. Spezza, 27. Heatley, 28. Schubert, 29. Kelly, 43. Alfredsson - 3. a 52. Tallinder, 36. Roy, 41. Pominville, 48. Vanek. Střely na branku: 37:36. Diváci: 20.040.
NY Rangers - Columbus 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Betts, 6. Jágr (Rozsíval, Průcha) - 19. Eriksson (Výborný), 32. Chimera, 36. Nash. Střely na branku: 42:25. Diváci: 18.200.
Atlanta - Carolina 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 49. Exelby - 16. a 54. Justin Williams (na druhou F. Kaberle), 18. Commodore, 60. Whitney. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.774.
Florida - Boston 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Branky: 32. a 48. Gratton, 5. Peltonen, 8. Weiss, 20. Horton, 33. O. Jokinen, 46. Gelinas - 35. Savard, 35. Boyes. Střely na branku: 52:27. Diváci: 16.816.
Nashville - Detroit 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 19. a 59. P. Kariya, 32. Legwand (Židlický), 63. Forsberg (Židlický) - 21., 23. a 55. Holmström. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 44 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 95,3 procenta. Střely na branku: 29:44. Diváci: 17.113.
Philadelphia - Toronto 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 39. Kapanen, 60. Gagne - 12. Steen, 33. O'Neill, 39. Kilger (T. Kaberle), 49. Sundin, 59. Pohl. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.277.
Los Angeles - Colorado 6:5 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 3:3 - 0:0)
Branky: 9. Kopitar, 15. Willsie, 50. Frolov, 56. Višňovský, 60. R. Blake, rozhodující sam. nájezd Brown - 25. Clark, 32. Laperriere, 42. Liles, 45. Svatoš, 53. Hejduk. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.118.
Calgary - San Jose 7:4 (2:0, 2:4, 3:0)
Branky: 8. a 57. Langkow (na první Hamrlík), 36. a 41. Iginla (na první Hamrlík), 6. Phaneuf (Hamrlík), 40. Lombardi, 60. Nilson - 25. Carle, 26. Pavelski, 36. Grier, 39. McLaren. Střely na branku: 23:37. Diváci: 19.289.