Jágr vstřelil vítězný gól Rangers, Hašek vychytal Chicago

NEW YORK

Jaromír Jágr přispěl v utkání NHL jednou trefou k vítězství hokejistů New Yorku Rangers nad Montrealem 4:0. Kapitán Jezdců v 7. minutě otevřel skóre zápasu a jelikož domácí brankář Henrik Lundqvist ani jednou neinkasoval, byl to vítězný gól. Jágr si navíc připsal asistenci u třetí branky, jednu přihrávku zaznamenali také Petr Průcha, Michal Rozsíval a Marek Malík.

Dvě branky proti Montrealu vstřelil Marcel Hossa, jenž při absenci Martina Straky a Shanahana dostával příležitost v prvních dvou řadách. "Dostal jsem důvěru a ukázal co umím," řekl po zápase slovenský útočník. Za Rangers už stihl nastoupit obránce Paul Mara, který přišel těsně před uzávěrkou přestupů z Bostonu.

Calder hrál poprvé za Detroit a popravil Chicago

Třetí hvězdou střetnutí byl vyhlášen Dominik Hašek v duelu s Chicagem. Český gólman zlikvidoval 24 střel Blackhawks, přihrál na třetí gól a vychytal Detroitu vítězství 4:1. Poprvé se v dresu Detroitu představila posila z Philadelphie Kyle Calder a hned při prvním střídání překonal Chabibulina, bývalého spoluhráče z loňské sezóny.

"To byl dobrý start, přesně takový jaký jsem si představoval," zářil po zápase Calder, který ještě ve druhé třetině přihrál na další branku Franzénovi. "Má šikovné ruce a čich na góly. Jeho řada dnes zařídila dvě branky, což je pro náš tým jenom přínosem," chválil jej kouč Detroitu Mike Babcock. V sestavě Blackhawks chyběl lídr mužstva Martin Havlát, jehož skolila chřipka.

Asistence Olesze a Hejduka

Útočník Rostislav Olesz se dvěma přihrávkami podílel na výhře Floridy ve Washingtonu 6:5 po samostatných nájezdech. Panteři uspěli v penaltovém rozstřelu vůbec poprvé v sezóně, postarali se o to slovenský útočník Jozef Stümpel a Fin Ville Peltonen. Jeho krajan Olli Jokinen se na vítězství podílel čtvrtým hattrickem v kariéře.

Sérii tří porážek ukončili hokejisté Colorada vítězstvím 3:2 nad Columbusem. Dvěma asistencemi k němu přispěl i český útočník Milan Hejduk. Jeho tým ale málem o výhru v samém závěru přišel, když v posledních dvou minutách třetí třetiny dvakrát inkasoval.

"Spoluhráči odvedli dobrou práci, vždyť v prvních dvou třetinách dovolili soupeři jen dvanáct střel. Na konci sice Columbus dvakrát skóroval, ale celkově jsme podali skvělý výkon a získali potřebné dva body," řekl po utkání brankář Colorada Peter Budaj. Slovenský gólman držel 58 minut čisté konto, pak ho ale dvakrát překonal Rick Nash a Colorado se muselo až do závěrečné sirény strachovat o vítězství.

Fanoušci Edmontonu fandili Islanders

Zápas plný emocí sehráli hokejisté Edmontonu proti Phoenixu. Fanoušci Oilers dali najevo velkou nevoli s úterní výměnou dlouholetého lídra mužstva Ryana Smythe do New Yorku Islanders a porážka 0:3 jejich nespokojenost ještě umocnila.

Pokaždé, když místní hlasatel ohlásil začátek poslední minuty třetiny, diváci ironicky jásali. "Za dnešní výkon jsme si to zasloužili," přiznal kapitán Jason Smith. Fanoušci během utkání několikrát vyvolávali jméno Ryana Smythe a v souvislosti s jeho novým působištěm se párkrát ozvalo i skandování "Let's go Islanders".

NY Rangers - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 30. a 36. Marcel Hossa (na druhou Malík, Jágr), 7. Jágr (Průcha), 60. Cullen (Rozsíval). Zásahy brankářů: Lundqvist 19 - Halák 23/3.
Washington - Florida 5:6 po sam. nájezdech (3:4, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 9. a 38. Ovečkin, 13. Sutherby, 20. Beech, 47. Laich - 8., 18. a 24. O. Jokinen (na první a na třetí Olesz), 2. Kolník, 8. Weiss, rozhodující sam. nájezd Stümpel. Zásahy brankářů: Johnson 11/4, Cassivi 17/1 - Belfour 28/5.
Carolina - Ottawa 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 31. E. Staal, 31. Vašíček - 26. Heatley, 51. Volčenkov, 56. Redden, 60. Spezza. Zásahy brankářů: Grahame 31/3 - Gerber 23/2.
Toronto - Buffalo 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky: 36. Ponikarovskij - 39. a 46. Hecht, 15. Pominville, 25. Stafford, 32. Roy, 54. MacArthur. Zásahy brankářů: Raycroft 7/4, Aubin 15/2 - Miller 27/1.
NY Islanders - Philadelphia 6:5 v prodl. (4:1, 1:2, 0:2 - 1:0)
Branky: 3., 9. a 20. J. Blake, 15. a 65. Hunter, 27. Simon - 14. a 49. Umberger, 23. Kapanen, 28. Afanasenkov, 50. Gagne. Zásahy brankářů: DiPietro 29/5 - Niittymäki 33/6.
Tampa Bay - Dallas 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 40. Richards - 31. Lehtinen, 62. Nagy. Zásahy brankářů: Holmqvist 26/2 - Turco 19/1.
St. Louis - Vancouver 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 50. a 58. Weight (na první Čajánek), 32. Backes (Dvořák) - 34. D. Sedin. Zásahy brankářů: Sanford 25/1 - Luongo 17/3.
Chicago - Detroit 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 60. Hamilton - 33. a 50. Holmström, 2. Calder, 40. Franzen (Hašek). Zásahy brankářů: Chabibulin 24/4 - Dominik Hašek 24/1.
Colorado - Columbus 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 13. Brunette (Hejduk), 38. Stastny (Hejduk), 58. Rycroft - 59. a 60. Nash (na druhou Výborný). Zásahy brankářů: Budaj 21/2 - Norrena 20/3.
Pittsburgh - New Jersey 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 21. Langenbrunner (Eliáš). Zásahy brankářů: Fleury 24/1 - Brodeur 31.
Edmonton - Phoenix 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 14. Nolan, 25. Lehoux, 29. Reinprecht. Zásahy brankářů: Roloson 29/3 - Joseph 26.