Crosby trumfl Jágra v nájezdech, Prospal pomohl k výhře Tampě

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers podlehli ve čtvrtečním utkání zámořské NHL Pittsburghu 3:4 po samostatných nájezdech. Jaromír Jágr, který na konci druhé třetiny otevřel skóre zápasu, se po nedávné kritice tentokrát zapojil i do závěrečného rozstřelu, ani počtvrté v sezóně ale penaltu neproměnil. O výhře Penguins rozhodl lídr kanadského bodování Sidney Crosby, který v samostatných nájezdech jako jediný uspěl.

Na Marka-Andre Fleuryho v brance Pittsburghu při nájezdech nevyzráli ani Petr Průcha s Michaelem Nylanderem. Jágr byl gólu blízko, gólman Penguins ale zastavil puk se štěstím betonem. "Udělal bych cokoliv, aby náš tým vyhrál. Znám mnohem šikovnější hráče na nájezdy, ale neměl jsem jinou možnost, musel jsem jít," povzdechl si Jágr.

Rangers vstoupili na domácím ledě do zápasu lépe a po dvou třetinách vedli díky trefám Jágra a Nylandera o dvě branky. Dvěma chybami při přesilových hrách v úvodu třetí třetiny ale nechali Pittsburgh vyrovnat. Záhy sice díky využité početní výhodě opět vedli, nastavení ale nakonec zařídil Sergej Gončar.

"Připravili jsme se o vítězství sami. Stačilo pár chyb a zápas se vyvíjel úplně odlišně. Musíme být zklamaní. Pokud se nám ale podaří podobných chyb vyvarovat, máme na to, dostat se do play-off," uvedl po utkání kouč Rangers Tom Renney.

Ve Washingtonu se jelo dvacet nájezdů

Na dvacet penalt se protáhl rozstřel mezi hokejisty Washingtonu a Tampy Bay, než svůj nájezd proměnil Nick Tarnasky, zařídil tak výhru Lightning 5:4 a vylepšil jejich bilanci v samostatných nájezdech na 10:1. V zástupu neúspěšných exekutorů penalty byli i Tomáš Fleischmann s Jiřím Novotným v dresu Washingtonu a na druhé straně Filip Kuba s Václavem Prospalem, který se ovšem jednou trefil v normální hrací době.

"Dnes byl rozstřel skutečně dlouhý. Dalo mi hodně práce udržet koncentraci. Nesledoval jsem ani pokusy spoluhráčů. Zůstával jsem u branky a soustředil se na další nájezd soupeře," líčil po utkání brankář Tampy Johan Holmqvist.

Minnesota zařízla Edmonton

Jedním gólem přispěl k vítězství svého týmu také Petr Čajánek, jehož St. Louis porazilo New York Islanders 3:2 v prodloužení. Blues dokázali na ledě soupeře zlikvidovat během posledních tří minut dvoubrankový náskok soupeře, vítězství hostů pak zajistil už po 25 sekundách nastavení Lee Stempniak.

"Dřeli jsme celých 60 minut. DiPietro v brance Islanders předvedl několik opravdu dobrých zákroků, my jsme ale nepolevili, a to se vyplatilo," pochvaloval si kouč St. Louis Andy Murray.

Po jedné asistenci si připsali Martin Havlát a Milan Hejduk v duelu Chicaga s Coloradem. Havlát byl ve druhé minutě u gólu Tuoma Ruutu, poté už ale úřadovali jen hosté a zápas skončil debaklem Blackhawks 1:6. Martin Škoula se podílel asistencí na vysokém vítězství Minnesoty na ledě Edmontonu.

Boston - Philadelphia 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. a 9. Mowers, 33. Chára - 11. Pitkänen, 25. Umberger, 32. M. Richards, 65. Upshall. Zásahy brankářů: Thomas 55/51 - Biron 37/34. Diváci: 12 294.
NY Rangers - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 38. Jágr (Malík), 39. Nylander (Rozsíval), 45. Betts - 42. J. Staal, 44. Armstrong, 55. Gončar, rozhodující sam. nájezd Crosby. Zásahy brankářů: Lundqvist 33/30 - Fleury 35/32. Diváci: 18 200.
Washington - Tampa Bay 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2)
Branky: 12. Morrisonn (Fleischmann), 31. Ovečkin (Novotný), 35. Pettinger, 60. Sjomin - 23. Prospal, 40. Fedotěnko, 53. Lecavalier, 57. St. Louis, rozhodující sam. nájezd Tarnasky. Zásahy brankářů: Johnson 29/25 - Holmqvist 27/23. Diváci: 10 462.
NY Islanders - St. Louis 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 11. Sillinger, 21. Bergeron - 58. McClement, 59. Čajánek, 61. Stempniak. Zásahy brankářů: DiPietro 39/36 - Sanford 27/25. Diváci: 12 263.
Chicago - Colorado 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)
Branky: 2. T. Ruutu (Havlát) - 8. Richardson, 11. McLean (Hejduk), 53. Arnason, 59. Klee, 59. Rycroft, 60. Finger. Zásahy brankářů: Chabibulin 31/26 - Budaj 24/23. Diváci: 10 522.
Edmonton - Minnesota 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 12. a 57. Demitra (na první Škoula), 17. a 54. Gáborík, 26. Radivojevič. Zásahy brankářů: Roloson 19/16, Markkanen 8/6 - Harding 30/30. Diváci: 16 839.
Florida - Dallas 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 26. Stümpel, 63. O. Jokinen - 49. Sydor. Zásahy brankářů: Belfour 34/33 - Smith 36/34. Diváci: 11 822.
Los Angeles - Anaheim 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Frolov, 37. Ivanans, 52. Lundmark, 64. Cammalleri - 17. Penner, 24. S. Niedermayer, 36. McDonald. Zásahy brankářů: Burke 30/27 - Bryzgalov 21/17. Diváci: 17 620.
Vancouver - Phoenix 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 6. a 46. D. Sedin, 28. Cowan, 56. Näslund - 11. a 30. B. Thomas, 43. Doan. Zásahy brankářů: Luongo 24/21 - Joseph 29/25. Diváci: 18 630.
1.Vancouver6437522169:16279
2.Minnesota6536623187:16378