Hašek po zranění vychytal výhru v prodloužení

Český gólman Dominik Hašek se po třízápasové pauze zaviněné zraněním stehna vrátil v pátečním utkání NHL do branky Detroitu a vychytal vítězství nad Los Angeles 3:2 v prodloužení. Hašek zlikvidoval 24 střel a navíc si připsal asistenci na vyrovnávací brance. Také obránce Martin Škoula přispěl jednou přihrávkou k vítězství, v jeho případě k zisku dvou překvapivých bodů Minnesoty na ledě lídra Východní konference Buffala 5:1.

Detroit se i díky Haškově příspěvku dotáhl v centrální divizi na vedoucí Nashville, jehož barvy hájí Vokoun, Erat a Židlický. Predátoři mají ještě bodík dobru, jenže o jeden odehraný zápas navrch. Přesně takhle malý je rozdl mezi prvním a čtvrtým místem v celé západní konferenci.

Utkání s Los Angeles rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení Mikael Samuelsson, který kvůli zlomené noze nenastoupil k soutěžnímu utkání od konce ledna. Rudá křídla šla za vítězstvím opravdu odhodlaně - na branku hostujícího Burkea vyslali hráči Detroitu málo obvyklých 54 střel a napodobili tak výkon Rangers v pondělním derby s New York Islanders.

Brankáři Caroliny se na Washington daří

Poslední vítězové "Svatého grálu", hokejisté Caroliny Hurricanes se díky noční výhře v hlavním městě USA vyhoupli do postupové osmičky východní konference. Oproti svým konkurentům mají ale odehraný nějaký ten zápas navíc.

Brankář Caroliny Cam Ward zastavil všech pětadvacet puků směřujících na jeho svatyni a pomohl tak svému týmu rozhodujícím dílem k důležitým bodům. Stejný kousek se mu proti Washingtonu podařil již v listopadu. "Celé mužstvo hrálo s obrovským nasazením," prohlásil úspěšný brankář.

V týmu vítězů nastoupili i čeští hokejisté Vašíček a František Kaberle, oba dva si připsali jeden střelecký pokus.

Buffalo dostalo doma příděl

Stejný kousek jako Wardovi se podařil dallaskému brankáři Turcovi. Ten ke svému pátému čistému kontu v sezóně potřeboval třicetkrát úspěšně vyřešit ofenzivní snažení domácího Columbusu. Blue Jackets nedokázali již počtrnácté v tomto ročníku překonat brankáře soupeře, což není příliš lichotivá vizitka, a prohráli 0:3.

Jednoznačně největším překvapením večera se ale jednoznačné vítězství Minnesoty na ledě Buffala. Sabres hrají na svém ledě v této sezóně famózním stylem, sedm, či osm branek nasázených hostujícímu týmu není ničím neobvyklým, ale tentokrát narazila kosa na kámen. Tedy spíše na brankářskou posilu z farmy Minnesoty - Joshe Hardinga.

Hardingovi se podařilo zneškodnit úctyhodných 35 pokusů Sabres. Když k tomu připočítáme dva zásahy Dominica Moorea, který tým z Minnesoty posílil z Pittsburghu, mohl si slovenský ostrostřelec Gáborík dovolit i neproměněné trestné střílení.

V San Jose se přepisovala historie hned dvakrát

Dva klubové rekordy padly při zápase v San Jose. Neprůstřelnost domácího brankáře Jevgenij Nabokov skončila až po předlouhých 166 minutách, čímž vymazal vlastní rekord z roku 2003. Překonal jej Taylor Pyatt dorážkou pokusu Daniela Sedina.

Strážce hostující svatyně Roberto Luongo oslavil s Canucks vítězství číslo 39a překonal tak výkon Kirka McLean z ročníku 1991-92. Luongo se také po prodloužení radoval ze zisku bonusového bodu díky zásahu Henrika Sedina.

Washington - Carolina 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 22. Ladd, 53. Justin Williams, 60. Wallin. Zásahy brankářů: Johnson 44/42 - Ward 25/25. Diváci: 13 970.
Columbus - Dallas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 32. Zubov, 52. Hagman, 56. Ribeiro. Zásahy brankářů: Norrena 31/28 - Turco 30/30. Diváci: 17 284.
Buffalo - Minnesota 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
Branky: 57. Ryan - 5. a 15. Moore (na druhou Škoula), 44. Demitra, 48. Carney, 60. White. Zásahy brankářů:  Miller 22/18, Conklin (od 47:32) 9/8 - Harding 36/35. Diváci: 18 690.
Detroit - Los Angeles 3:2 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 35. Dacjuk, 55. Lebda (Hašek), 64. Samuelsson - 12. Ivanans, 35. Willsie. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Zásahy brankářů: Hašek 26/24 - Burke 54/51 . Diváci: 20 066.
San Jose - Vancouver 1:2 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 54. Marleau - 42. Pyatt, 64. H. Sedin. Zásahy brankářů: Nabokov 37/35 - Luongo 26/25. Diváci: 17 496.
Anaheim - Edmonton 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 2. a 26. Getzlaf, 22. Perry, 39. Penner, 58. McDonald - 31. Petersen. Zásahy brankářů: Bryzgalov 29/28 - Markkanen 1/0, Roloson (od 1:18) 31/27. Diváci: 17 174.