Lang s Hudlerem překonali Vokouna, Detroit vyhrál v Nashvillu

NEW YORK

Český útočník Tomáš Plekanec přispěl v úterním utkání NHL k výhře Montrealu nad New Yorkem Islanders 5:3, když v 59. minutě pojistil výhru Canadiens pátým gólem. Montreal se tak v tabulce Východní konference přiblížil svému soupeři, který je na sedmém místě, na rozdíl dvou bodů. Osmou, poslední postupovou příčku do play off, si opět vyměnili hokejisté New Yorku Rangers s Carolinou.

Mužstvo Jaromíra Jágra totiž v duelu s Ottawou znovu ztratilo dvoubrankový náskok a prohrálo 2:3, zatímco Carolina porazila Floridu 3:1. Jágr přihrál na oba góly Rangers, jednu asistenci přidal i Petr Průcha. Na dvě branky Nylandera z úvodní třetiny odpověděli ve druhé Spezza s Alfredssonem.

O vítěznou trefu se postaral v posledním dějství slovenský obránce Meszároš. Větší zásluhu na vstřelené brance měl ale český obránce ve službách Rangers Marek Malík, který jeho střelu nešťastně tečoval za záda vlastního brankáře. Další špatnou zprávou pro klub z New Yorku je zraněné koleno, kvůli kterému utkání nedohrál Karel Rachůnek.

Obránce František Kaberle si připsal asistenci u druhé, vítězné branky Hurricanes. Carolina na svém ledě ukořistila pětatřicáté vítězství sezóny po výhře 3:1 nad Pantery z Floridy. Pod jediný úspěch hostů se zapsal slovenský forvard Josef Stümpel. Rangers sice na Carolinu ztrácejí dva body, mají ale ještě jedno utkání k dobru.

Nashville s Detroitem si bitvu o lídra NHL zopakují

Útočníci Robert Lang a Jiří Hudler se gólem a asistencí podíleli na vítězství Detroitu v Nashvillu 5:2. Za domácí jednou skóroval Martin Erat. K souboji českých gólmanů opět nedošlo, proti Tomáši Vokounovi se totiž do branky Detroitu místo Dominika Haška postavil Chris Osgood.

Osgood byl za 29 úspěšných zákroků vyhlášen třetí hvězdou utkání, tou první se stal Jiří Hudler, kterému byla do statistik zapsána vítězná branka. Oba týmy dělí v Centrální divizi, a v boji o první příčku celé NHL, pouhý bod. Zatím zaostává Detroit, který má ale zápas k dobru. Odveta se hraje opět ve středu večer.

Hvězdný Modano zažil oslavu gólu s číslem 500

Mike Modano byl hlavní hvězdou utkání mezi domácím Dallasem a hosty z Philadelphie. Domácím Hvězdám vítězství kapitán týmu doslova snesl z nebe dorážkou z padesáté minuty. Tento zásah byl jeho jubilejním pětistým, což před ním v historii NHL dokázalo osmatřicet borců. [celá zpráva]

Hattrickem se blýskl po sedmi zápasech v novém týmu veterán Bill Guerin. Šestatřicetiletá pětka draftu roku 1989 vyšla v předešlých šesti utkáních v dresu Sharks naprázdno, tentokrát ale explodovala a odneslo to Havlátovo a Vrbatovo Chicago. Hosté dostali ostudný výprask 7:1 a blíží se samému dnu západní konference. K sedmibrankové výhře Žraloků přispěl gólem a asistencí také Milan Michálek.

Crosby se opět nemýlil v nájezdech

Kosatky na svém ledě ve Vancouveru vedly již po sedmi minutách nad Minnesotou o dvě branky, k zápisu dvaačtyřicátého vítězství sezóny jim to ale nestačilo. Český forvard Jan Bulis otevřel svou jedenáctou trefou skóre v páté minutě. Utkání dospělo za stavu 2:2 do prodloužení, ve kterém o bonusovém bodu pro hosty rozhodl obránce Burns, kterému se stejný kousek podařil i v neděli proti Coloradu.

NHL má jen několik jistot. Jednou z nich je, že pokud Tučňáci z Pittsburghu dotáhnou utkání až k penaltám, Sidney Crosby se s velkou pravděpodobností mýlit nebude. Pravidlo platilo i včera a Penguins, pohánění skvělou zprávou o setrvání klubu ve městě pro dalších 30 let, urvali bod navíc v nájezdech proti Buffalu.

NY Rangers - Ottawa 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 3. a 16. Nylander (na obě Jágr, na první Průcha) - 32. Spezza, 36. Alfredsson, 49. Meszároš. Zásahy brankářů: Lundqvist 33/30 - Emery 34/32. Diváci: 18 200.
Carolina - Florida 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Stillman, 40. Walker (F. Kaberle), 55. Brind'Amour - 32. Stümpel. Zásahy brankářů: Grahame 27/26 – Belfour 34/31. Diváci: 18 639.
Toronto - Tampa Bay 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Kilger, 37. Sundin, 46. Antropov - 3. B. Richards, 25. Boyle. Zásahy brankářů: Raycroft 21/19 – Denis 28/25. Diváci: 19 530.
Montreal - NY Islanders 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Branky: 27. a 49. Latendresse (na druhou Plekanec), 33. Ryder, 52. Higgins, 59. Plekanec - 10. Jašin, 22. Smyth z tr. střílení, 36. Bergeron. Zásahy brankářů: Aebischer 27/24 - DiPietro 8/8, Dunham 32/27. Diváci: 21 273.
San Jose - Chicago 7:1 (2:0, 1:0, 4:1)
Branky: 8., 54. a 60. Guerin, 11. Bell, 34. M. Michálek, 46. J. Thornton, 51. Grier (M. Michálek) - 57. Lapointe. Zásahy brankářů: Nabokov 19/18 - Lalime 35/28. Diváci: 17 496.
Nashville - Detroit 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 8. Radulov, 46. Erat - 2. Lang (Hudler), 25. Maltby, 42. Hudler, 58. Calder (Lang), 59. Filppula. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 30 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: Vokoun 30/25 – Osgood 31/29 . Diváci: 17 113.
Dallas - Philadelphia 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 7. Lehtinen, 50. J. Jokinen, 50. Modano - 47. Pitkänen, 59. Upshall. Zásahy brankářů: Smith 19/17 – Niittymäki 33/30. Diváci: 17 618.
Vancouver - Minnesota 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. Bulis, 7. Cooke - 28. M. Koivu, 57. Rolston, 65. Burns. Zásahy brankářů: Luongo 29/26 - Bäckström 24/22. Diváci: 18 630.
Pittsburgh - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 42. a rozhodující sam. nájezd Crosby, 18. Malone, 37. Talbot, 51. Gončar - 17. Pominville, 39. Kalinin, 53. Briere, 60. Drury. Zásahy brankářů: Fleury 19/15 - Miller 38/34. Diváci: 17 132.
5.San Jose7042325211:17287
6.Minnesota7140724203:17687