Hudler znovu zazářil proti Nashvillu, Detroit je v čele NHL

NEW YORK

Český útočník Jiří Hudler byl podruhé za sebou vyhlášen v NHL nejlepším hráčem utkání mezi Detroitem a Nashvillem. Po úternímu vítězství Red Wings, k němuž přispěl gólem a asistencí, vstřelil Hudler ve středeční odvetě dvě branky, včetně té vítězné. Jeho tým porazil Predators 4:2 a vystřídal je na čele NHL. Detroitu navíc schází poslední dílek k dosažení stobodové hranice.

Jiří Hudler oslavuje svou branku do sítě Nashvillu s Niklasem Kronwallem.

Na obě trefy přihrál Hudlerovi český spoluhráč Robert Lang, který byl posléze vyhlášen druhou hvězdou střetnutí. Jiří Hudler nejprve ve druhé třetině smazal jednobrankový náskok soupeře, aby na začátku dějství třetího rozhodl svou čtrnáctou trefou v sezóně o plném bodovém zisku domácích.

Česká brankářská legenda Dominik Hašek přispěla k úspěchu Detroitu 27 zákroky. Souboj českých gólmanů se ale opět nekonal, jelikož v brance Nashvillu tentokrát dostal místo Tomáše Vokouna příležitost Chris Mason.

Teoretickou šanci na postup do play-off stále živí Colorado, které i díky jedné brance Milana Hejduka porazilo Calgary 3:2. Laviny momentálně ztrácejí osm bodů na poslední osmé postupové místo do play-off, které drží právě jejich noční soupeř.

Sakic předstihl legendárního Kurriho

Milan Hejduk se po slabším začátku sezóny rozjel ke svým obvyklým výkonům. Vyrovnávací přesilovková branka z konce druhé třetiny byla již jeho devětadvacátou v ročníku, forvard Colorada je v této statistice nejlepším Čechem v NHL. Rozhodující gól vstřelil v první minutě třetí třetiny Paul Stastny, jenž bodoval v devatenáctém zápase v řadě a znovu vylepšil svůj nováčkovský rekord.

Kapitán Colorada Joe Sakic se dostal díky zásahu s pořadovým číslem 602 před Jarriho Kurriho na šestnácté místo historických tabulek. U obou gólů Flames si připsal asistenci Roman Hamrlík.

David Výborný rozhodl o vítězství Columbusu v Anaheimu 5:4 po samostatných nájezdech, když jako jediný z deseti hráčů uspěl v závěrečném penaltovém rozstřelu. Výborný předtím přihrál na jeden gól stejně jako obránce Rostislav Klesla.

New Jersey doma podlehlo rozjetému Pittsburghu

Kapitán české reprezentace Výborný je nejproduktivnějším hráčem svého družstva, když si v sedmdesáti zápasech připsal 59 bodů za 16 přesných střel a 43 finálních pasů. Třetí volba Edmontonu Oilers z draftu v roce 1993 má našlápnuto překonat svůj nejlepší výkon, který čítá 65 bodů z minulé sezóny.

O změnu skóre se v utkání nejvíce starali Nikolaj Žerděv za Columbus a obránce Anaheimu Beauchemin. Oba borci si připsali dvě branky, mladému Rusovi ve službách Modrokabátníků se to dokonce podařilo v rozmezí 63 vteřin.

Po úterním vítězství nad silným Buffalem si Tučňáci z Pittsburghu poradili i s dalším silným týmem. New Jersey na svém ledě body jen tak nerozdává, tentokrát se ale domácí střelci nedokázali ani jednou prosadit proti umění brankáře Jocelyna Thibaulta.

Ten předvedl 24 zákroků, jeho spoluhráči přidali příspěvek v podobě tří vstřelených branek na druhé straně kluziště, z čehož rezultuje výhra 3:0. Lídr kanadského bodování Sidney Crosby si do statistik započítal jednu asistenci.

New Jersey - Pittsburgh 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 38. J. Ruutu, 50. Christensen, 58. J. Staal. Zásahy brankářů: Brodeur 22/19 - Thibault 24/24. Diváci: 14 862.
Anaheim - Columbus 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. a 34. Beauchemin, 11. Perry, 59. Kunitz - 24. a 25. Žerděv (na první Výborný), 19. Modin, 53. Nash (Klesla), rozhodující sam. nájezd Výborný. Zásahy brankářů: Giguere 27/23 - Norrena 38/34. Diváci: 17 174.
Colorado - Calgary 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Sakic, 37. Hejduk, 41. Stastny - 15. Iginla (Hamrlík), 18. Yelle (Hamrlík). Zásahy brankářů: Budaj 19/17 - Kiprusoff 42/39 . Diváci: 17 426.
Detroit - Nashville 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 37. a 46. Hudler (na obě Lang), 22. Lidström, 60. Maltby - 19. Radulov, 31. Arnott. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Zásahy brankářů: Hašek 29/27 - Mason 34/31 . Diváci: 20 066.
6.Dallas6941523183:16687
7.Minnesota7140724203:17687