Fleischmann přispěl čtyřmi body k výhře Washingtonu

Český útočník Tomáš Fleischmann zazářil v utkání NHL, když pomohl hokejistům Washingtonu k vysokému vítězství nad Tampou Bay 7:1. Fleischmann vstřelil dva góly a na další dvě branky přihrál a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho spoluhráč Alexander Sjomin zaznamenal hattrick. Jedinou branku hostí vstřelil český obránce Filip Kuba. Milan Hejduk rozhodl gólem v prodloužení zápas proti San Jose.

Fleischmann vstřelil obě své branky už v první třetině. Nejprve se v šesté minutě zmocnil puku po chybě obránce Tampy Boylea na modré čáře a střelou z levého kruhu překonal brankáře Holmqvista. Po dalších padesáti vteřinách skóroval ranou z dálky.

"Dneska mi vyšlo všechno, na co jsem sáhl," radoval se Fleischmann, jenž dosud v NHL sehrál 34 zápasů a stále pendluje mezi prvním týmem a farmou v Hershey. "Doufám, že mi dnešní zápas pomůže, abych se v NHL víc prosadil," řekl novinářům dvaadvacetiletý útočník.

Druhá třetina zase patřila Sjominovi, který zaznamenal svůj hattrick během sedmi minut, na jednu z branek mu přihrál právě Fleischmann. Po čtvrté brance Washingtonu kouč hostí John Tortorella vystřídal Holmqvista a poslal do branky Denise. Druhou asistenci přidal 22letý Fleischmann u sedmého gólu Boyda Gordona. "Dříve či později to muselo přijít. Snad nás smůla konečně opustila," poznamenal Sjomin.

Do branky se úspěšně vrátil Kölzig

Triumf Washingtonu podpořil 30 zákroky brankář Olaf Kölzig, jenž po dlouhé přestávce zaviněné zraněním vychytal ze tří zápasů dvě výhry. "Vždy se snažím jít mužstvu příkladem. Ale nedělám nic zvláštního, prostě jenom jdu a hraju," uvedl Kölzig.

Tampa si porážkou zkomplikovala pozici v tabulce Východní konference, kde stále bojuje o účast v play off. "Musíme na dnešní zápas co nejrychleji zapomenout a úplně ho vymazat z paměti. Něco podobného už se nesmí opakovat," řekl útočník Brad Richards.

Hejduk zajistil Coloradu bod navíc

Milan Hejduk rozhodl svým jubilejním 30. gólem v sezóně o výhře Colorada nad San Jose 4:3 v prodloužení, když v devatenácté sekundě nastaveného času využil přesilovou hru. Milan Michálek si v dresu Sharks připsal gól a asistenci.

Colorado tak pokračuje ve stíhací jízdě za postupem do play-off. Vítězství nad Jan Jose bylo již osmé z posledních devíti zápasů a v tabulce Západní konference ztrácejí hokejisté z Denveru už pouhé čtyři body na osmé Calgary. "Bylo to nesmírně cenné vítězství, získali jsme velmi důležité dva body. Musíme pokračovat v současných výkonech, šance na postup stále žije," řekl Hejduk.

Statistika nedělních zápasů NHL:
Washington - Tampa Bay 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 22., 27. a 29. Sjomin (na druhou Fleischmann), 6. a 14. Fleischmann, 51. Giroux, 58. Gordon (Fleischmann) - 38. Kuba. Střely na branku: 29:31. Diváci: 14.274.
Atlanta - Buffalo 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. Kovalčuk, 16. Belanger, 48. Žitnik, 65. Tkachuk - 7. Stafford, 37. Vanek, 53. Roy. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.602.
Anaheim - Los Angeles 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Branky: 3. Moen, 5. Penner, 22. Selänne - 3. a 8. Cammalleri, 38. R. Blake, 40. O'Sullivan, 41. N. Clarke. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17.174.
Colorado - San Jose 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 12. Arnason, 29. Liles, 54. Brunette, 61. Hejduk - 9. J. Thornton (M. Michálek), 21. M. Michálek, 25. Guerin. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.007.
Dallas - Phoenix 5:4 v prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 46. a 65. Ribeiro, 6. Morrow, 16. Hagman, 56. Zubov - 4. Sjöström, 24. Morris, 26. M. Tjärnqvist, 59. Doan. Střely na branku: 28:20. Diváci: 18.318.
Pittsburgh - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Talbot, 25. Crosby, 38. Whitney, rozhodující sam. nájezd J. Ruutu - 12. Vermette, 26. Alfredsson, 56. Redden. Střely na branku: 19:35. Diváci: 17.132.
5. San Jose7344425222:17792
6. Minnesota7342724209:17991