Jágr protrhl střeleckou smůlu a táhne Rangers do play-off

NEW YORK

Po osmi zápasech ukončil Jaromír Jágr svůj gólový půst v NHL a v pondělním utkání rozhodl o výhře New Yorku Rangers nad Pittsburghem 2:1. Českého kapitána políbilo střelecké štěstí v pravý čas, vítězný gól vstřelil 34 sekund před koncem třetí třetiny, když si jeho přihrávku na Michaela Nylandera srazil hokejkou do vlastní sítě obránce Rob Scuderi.

Jaromír Jágr se raduje ze své rozhodující branky do sítě Pittsburghu.

Jezdci předvedli svůj recept na vítězství, kterým se prezentují již několik posledních utkání - zasypat soupeřova brankáře co možná největším počtem střel. Jocelyn Thibault v brance Tučňáků však odolával až do začátku třetí třetiny, kdy jej překonal člen ´rozbíjecí´ řady domácích Blair Betts.

Za Pittsburgh odpověděl v patnácté minutě Ouelett a zdálo se, že utkání půjde do prodloužení. To však nepřipustil domácí kapitán Jágr, který se štěstím dopravil 34 sekund před konce základní hrací doby za Thibaulta dvaačtyřicátý střelecký pokus svého týmu.

O platnosti gólu rozhodl až po několika minutách rozhodčí u videa, jelikož nebylo na první pohled patrné, zda puk přešel brankovou čáru. "Myslel jsem si, že je to gól. Ale nebyl jsem si stoprocentně jistý," přiznal Jágr, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

"Snažil jsem se srazit betony k sobě. Nevěděl jsem, kde je puk. Chvíli už jsem doufal, že jsem to chytil. Bohužel," litoval brankář Jocelyn Thibault, který zlikvidoval 40 střel Rangers.

Jágr docílil své 25. branky v sezoně, což se mu povedlo již šestnáctý rok po sobě. Čekal na ni osm zápasů, čímž vyrovnal svou předchozí nejdelší sérii bez gólu z přelomu prosince a ledna. "Není mi 24, abych se honil za rekordy. Mým jediným cílem je postup do play off," zdůraznil český útočník, jemuž na rozhodující gól přihráli Marek Malík s Michalem Rozsívalem.Jezdci se tak posunuli již na sedmé místo tabulky východní konference.

Zatímco na východě bojuje o tři postupová místa do play-off šest celků, na západě je situace s výjimkou Calgary a Colorada jasná. V druhém pondělním duelu utrpěli hokejisté Edmontonu, kteří jsou již bez reálné šance na prodloužení sezóny, už jedenáctou porážku v řadě, když podlehli Vancouveru 1:2.

Kosatky naopak bez problémů drží třetí místo západu, vzhledem k tomu, že vedou svou Severozápadní divizi o tři body před Minnesotou. O vítězství na ledě Olejářů se nejvíce zasloužili dvojčata Sedinové. Daniel vstřelil vítěznou branku a přidal jednu asistenci, Henrik dvakrát přihrával.

New York Rangers - Pittsburgh 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 41. Betts, 60. Jágr (Malík, Rozsíval) - 55. Ouellet. Zásahy brankářů: Lundqvist 22/21 - Thibault 42/40. Diváci: 18 200.
Edmonton - Vancouver 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Torres - 22. Linden, 28. D. Sedin. Zásahy brankářů: Roloson 38/36 - Luongo 37/36. Diváci: 16 839.
5.San Jose7344425222:17792
6.Minnesota7342724209:17991