Plekanec přispěl gólem k výhře Montrealu nad Rangers

NEW YORK

Ani dvoubrankové vedení po první třetině nestačilo hokejistům New York Rangers k vítězství na ledě Montrealu v úterním utkání NHL. Canadiens nasázeli ve druhé třetině do branky hostí pět gólů a nakonec zvítězili 6:4, když se dvakrát trefil Alexej Kovaljov a jednou se mezi střelce zapsal i český útočník Tomáš Plekanec. Jeho krajané v dresu Rangers se gólově neprosadili.

Obrat Montrealu nastartoval ve 23. minutě Kovaljov brankou v přesilové hře, a během dalších dvou minut a 19 vteřin Montreal otočil skóre z 0:2 na 3:2. Když se pak ve 30. minutě trefil ještě Plekanec, brankář Rangers Henrik Lundqvist uprchl na střídačku a vystřídal jej Valiquette.

To jejich protějšek v brance domácího týmu Jaroslav Halák tým především ve druhé třetině hodně podržel, vypořádal se i s únikem Jaromíra Jágra  na konci druhé části. "Hodně jsem se na ten zápas soustředil, protože první utkání s Rangers jsem prohrál," řekl po zápase 21letý slovenský gólman.

Bodovali oba bratři Kaberleové

V přímém souboji o poslední postupové místo do play-off rozstřílelo Toronto Carolinu 6:1 a bodově se dotáhlo na osmou příčku, které patří právě Carolině. První hvězdou zápasu byl vyhlášen Tomáš Kaberle, jenž v 18. minutě krásným pasem takřka přes celé kluziště vybídl ke skórování Kilgera. Na jedinou branku hostí přihrál starší z bratrů Kaberleů František.

Do sestavy New Jersey se po pětizápasové pauze zaviněné zraněním třísel vrátil český kapitán Patrik Eliáš a jednou přihrávkou se podílel na výhře Devils na ledě New York Islanders 3:2. Brankář Martin Brodeur si připsal už 44. vítězství v letošním ročníku a vylepšil svůj klubový rekord. "Na jednu sezónu je to docela dost výher. Ale ještě je před námi pár zápasů, tak by to chtělo ještě další," tvrdil Brodeur po utkání.

Vokouna překonali Hemský a Sýkora, ale Nashville vyhrál

Z výhry se radoval i český gólman Tomáš Vokoun z Nashvillu, a to přesto že jej překonali hned dva krajané hrající za Edmonton. Nejprve jej na začátku druhé třetiny prostřelil střelou zápěstím Aleš Hemský při přesilové hře, na začátku třetí části se mu zase mezi betony trefil Petr Sýkora. V tu chvíli Edmonton vyrovnal na 2:2 a za další tři minuty dokonce vedl díky brance Petersena.

Jenže ani ne půl minuty poté vyrovnal za domácí Jason Arnott a vítěznou branku pro Nashville nakonec vstřelil v 49. minutě J.P. Dumont. Ten v zápase kromě branky zaznamenal ještě dvě asistence. V posledních sedmi minutách se musel Nashville bránit dvěma přesilovým hrám, ale vítězství obhájil. "Udrželi jsme koncentraci a dosáhli velkého vítězství," komentoval to po zápase hrdina zápasu Dumont.

Washington - Pittsburgh 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky: 6. Sjomin, 10. Gordon, 60. Jurčina - 22. a 36. Whitney, 13. Ouellet, 27. Crosby. Zásahy brankářů: Kölzig 25/4 - Fleury 27/3.
Tampa Bay - Florida 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky: 25. B. Richards, 50. Kuba - 34. a 60. Horton, 31. Weiss, 40. O. Jokinen, 60. Allen. Zásahy brankářů: Denis 14/3, Holmqvist 7 - Belfour 27/2.
Toronto - Carolina 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Branky: 18. a 28. Kilger (na první T. Kaberle), 1. Devereaux, 15. Kubina, 32. Perreault, 46. Ponikarovskij - 3. E. Staal (F. Kaberle). Zásahy brankářů: Raycroft 26/1 - Ward 14/5, Grahame 12/1.
Montreal - NY Rangers 6:4 (0:2, 5:0, 1:2)
Branky: 23. a 35. Kovaljov, 23. Begin (Bonk), 25. Ryder, 30. Plekanec, 54. Streit - 12. Nylander (Rozsíval), 20. Mara, 47. Pöck (Straka), 48. Cullen (Malík). Zásahy brankářů: Halák 28/4 - Lundqvist 11/4, Valiquette 8/2.
Ottawa - Boston 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 1. Heatley, 22. Fisher - 8. Bergeron, 25. Kalus, 25. Chára. Zásahy brankářů: Emery 14/3 - MacDonald 32/2.
St. Louis - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 36. Brewer - 21. a 32. Modin (na druhou Výborný), 16. Hainsey, 46. Nash (Výborný). Zásahy brankářů: Sanford 9/3, Bacashihua 12/1 - Norrena 19/1.
Nashville - Edmonton 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky: 24. Weber, 25. Radulov, 47. Arnott, 49. Dumont - 22. Hemský, 43. Sýkora, 46. Petersen. Zásahy brankářů: Tomáš Vokoun 24/3 - Roloson 24/4.
Minnesota - Calgary 0:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: rozhodující sam. nájezd Tanguay. Zásahy brankářů: Bäckström 24 - Kiprusoff 38.
Dallas - Phoenix 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 10. a 51. Ribeiro, 34. Lehtinen, 36. Modano, 44. Nagy, 47. Eriksson. Zásahy brankářů: Turco 21 - Tellqvist 19/6.
Colorado - Vancouver 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 43. Salo, 60. Cooke, 60. D. Sedin. Zásahy brankářů: Theodore 26/1 - Luongo 34.
NY Islanders - New Jersey 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 31. Jašin, 54. J. Blake - 7. Parise, 26. Gomez (Eliáš), 45. Clarkson. Zásahy brankářů: Dunham 29/3, Dubielewicz 4 - Brodeur  23/2.
San Jose - Los Angeles 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 9. a 50. Marleau (na druhou M. Michálek), 45. Guerin - 33. Willsie. Zásahy brankářů: Nabokov 24/1 - Burke 23/3.