Kalus se stal dalším českým střelcem v NHL

OTTAWA

Čeští hokejoví fanoušci mají v zámořské NHL další jméno svého krajana na zapamatování. Útočník Petr Kalus z Bostonu se v zápase proti Ottawě dočkal své první branky ve slavné soutěži. Ve druhé třetině vyrovnával devatenáctiletý rodák z Ostravy na 2:2, když překonal domácího brankáře Raye Emeryho.

Kalus vstřelil svou první branku po šikovné nahrávce Marka Mowerse. "Nemohl jsem tomu uvěřit, byl jsem tak šťastný. Najednou jsem nevěděl, co mám dělat. Byl to úžasný pocit," vykládal Kalus po zápase deníku The Boston Globe. Kalus se dočkal své první branky v NHL ve třetím zápase v soutěži.

Kalus hrál v útoku s Markem Mowersem a Sheanem Donovanem, ale dostal šanci i ve druhé přesilovkové formaci. Celkem strávil na ledě během čtrnácti střídání něco přes jedenáct minut. Pouhých 47 vteřin po Kalusově gólu vstřelil vítěznou branku zápasu Zdeno Chára a Boston vyhrál v Ottawě 3:2.