Rubriky:

NHL

Živě

Montreal chtěl získat Aha, Carolina jeho nabídku dorovnala

2. července 2019 07:11 - Montreal
(Aktualizováno: 2. července 2019 20:33)

Finského hokejového útočníka Sebastiana Aha z Caroliny se pokusil získat Montreal. Jednadvacetiletému chráněnému volnému hráči nabídl pětiletou smlouvu na 42,27 milionu dolarů, Hurricanes však nabídku dorovnali a svou oporu neztratí.

 

Twitter

"Bylo to snadné rozhodnutí. Sebastian je jedním z nejlepších hráčů v lize a jedním ze základních stavebních kamenů toho, co tady budujeme. Mluvili jsme s ním a ujistil nás, že chce zůstat v Raleighu a být součástí našeho klubu," řekl generální manažer Caroliny Don Waddell.

Hurricanes měli po pondělní nabídce Montrealu týden na rozhodnutí. Kdyby ji nedorovnali, svou oporu by ztratili za volby v prvním, druhém a třetím kole draftu. Rozhodli se okamžitě, přestože to byl neplánovaný zásah do platového stropu.

"Nebylo vůbec pochyb, že bychom nedorovnali smlouvu. Hurricanes by neměl nikdo podceňovat. Máme své plány a děláme všechno pro to, abychom vyhráli Stanley Cup," doplnil Waddell.

Kluby NHL sahají ke snaze získat chráněné volné hráče výjimečně. Naposledy se to stalo v roce 2013, kdy Calgary nabídlo dvouletý kontrakt na deset milionů dolarů kanadskému útočníkovi Ryanu O'Reillymu, ten však zůstal v Coloradu, které nabídku dorovnalo.

Aha si Carolina vybrala v roce 2015 ve druhém kole draftu na 35. místě. Rodák z Raumy a odchovanec Kärpätu Oulu má na kontě v NHL 242 zápasů a 197 bodů za 83 branek a 114 asistencí. V 15 duelech play off si připsal 12 bodů za pět gólů a sedm přihrávek.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..