Haškův Detroit porazil Calgary i podruhé v play-off NHL

DETROIT

Hokejisté Detroitu s Dominikem Haškem v brance porazili i ve druhém utkání čtvrtfinále Západní konference NHL Calgary a po výhře 3:1 vedou v sérii na čtyři vítězství 2:0 na zápasy. Stejně jako v úvodním duelu inkasoval dvaačtyřicetiletý český gólman pouze jednou, dnes ho překonal na začátku druhé třetiny obránce Dion Phaneuf. Na gólu se podílel i Roman Hamrlík.

Dominik Hašek zasahuje proti střele v druhém utkání prvního kola zámořského play-off.

Mnohem více než Hašek se v Joe Louis Areně zapotil hostující Miikka Kiprusoff, jenž čelil 51 střelám Red Wings. Na českého veterána šlo oproti tomu jen 15 pokusů Flames.

Domácí zaskočili Calgary dvěma rychlými trefami Dacjuka a Lidströma v úvodu zápasu, ve třetí třetině pak Rudá křídla uklidnil Filppula za asistence Jiřího Hudlera. "Chtěli jsme hrát disciplinovaněji, bez zbytečných vyloučení. To byl ale problém," povzdechl si po utkání kouč Flames Jim Playfair, jehož svěřenci jen během prvních devíti minut zápasu vyfasovali pět menších trestů.

Bulis přispěl k porážce Dallasu

Jan Bulis přispěl jedním gólem k vítězství Vancouveru v Dallasu 2:1 v prodloužení. Hlavou brankáře Dallasu Martyho Turca možná běžela na začátku třetí třetiny představa prvního čistého konta v play-off, Bulisova trefa z 56. minuty ale znamenala vyrovnání a rozhodující branku vstřelil v 8. minutě nastaveného času Taylor Pyatt. Canucks se tak dostali do vedení 2:1 na zápasy.

Druhé vítězství v sérii vybojovali také hokejisté Ottawy, kteří vyhráli v Pittsburghu 4:2 a rovněž se ujali vedení 2:1. Tučňáci předvedli raketový vstup do zápasu a už po 52 sekundách hry vedli zásluhou Garyho Robertse. Hosté ale čtyřmi góly za sebou, z nichž tři vstřelili v průběhu prostřední části, převzali vývoj utkání do vlastních rukou.

O kosmetickou úpravu výsledku se v závěrečné třetině postaral Sidney Crosby. "Musíme se víc snažit eliminovat vlastní chyby," lamentoval po utkání vítěz kanadského bodování letošní základní části NHL.

Jednoznačný průběh má série mezi Anaheimem a Minnesotou. Kačeři vyhráli i na ledě soupeře 2:1 a vedou již 3:0. "Zdálo se, že hrajeme proti deseti hráčům soupeře najednou. Nedostali jsme vůbec prostor. Jak člověk dostal puk, už u něj někdo z protihráčů stál," ocenil sportovně soupeře útočník Minnesoty Marián Gáborík.

Play-off NHL - čtvrtfinále
Východní konference
Pittsburgh - Ottawa 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky: 1. Roberts, 55. Crosby - 28. a 38. D. Alfredsson, 19. McAmmond, 23. Comrie. Zásahy brankářů: Fleury 25/21 - Emery 19/17. Diváci: 17 132. Stav série 1:2.
Západní konference
Detroit - Calgary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Dacjuk, 4. Lidström, 47. Filppula (Hudler) - 23. Phaneuf (Hamrlík). Zásahy brankářů: Hašek 15/14 - Kiprusoff 51/48. Diváci: 19 751. Stav série 2:0.
Minnesota - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Nummelin - 17. McDonald, 50. R. Niedermayer. Zásahy brankářů: Bäckström 19/17 - Bryzgalov 20/19. Diváci: 19 224. Stav série 0:3.
Dallas - Vancouver 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 34. Barnes - 46. Bulis, 68. Pyatt. Zásahy brankářů: Turco 37/35 - Luongo 30/29. Diváci: 18 532. Stav série: 1:2.