Rangers porazili Atlantu i ve třetím utkání a jsou blízko postupu

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers deklasovali ve třetím utkání 1. kola play-off NHL Atlantu 7:0 a k postupu do další fáze vyřazovacích bojů jim chybí jediné vítězství. Hlavní postavou úterního duelu se stal švédský forvard Jezdců Michael Nylander, který nastřílel hattrick a k tomu přidal jednu asistenci. Díky svému výkonu se posunul do čela kanadského bodování vyřazovací části.

Michael Nylander (vparvo) oslavuje svůj gól do sítě Atlanty. V chumlu před brankou se raduje i kapitán Rangers Jaromír Jágr.

Nylander navíc díky hattricku sklidil materiální ovace v podobě obligátních čepic a zaokrouhlil svůj brankový účet v play-off na rovných deset zásahů. Úterní trefy ale byly v honbě za bájným Stanley Cupem prvními v dresu Rangers.

Exceloval také kapitán Jaromír Jágr, který měl prsty ve čtyřech brankách a patří mu se šesti body za jednu branku a pět asistencí třetí místo . Dva body za gól a asistenci si připsal obránce Marek Malík, jednou nahrával i další zadák Michal Rozsíval.

Na závěr třetí třetiny si nechaly oba znepřátelené tábory hromadnou strkanici. Před zraky nadšených diváků v Madison Square Garden se navíc v pěstním souboji utkali ostrostřelce Trashers Ilja Kovalčuk a domácí miláček, jinak jeden z nejméně oblíbených mužů v lize, Sean Avery.

Třetí zápas série se naopak nevydařil Detroitu. Red Wings dvakrát uspěli před vlastním publikem, v Calgary však prohráli 2:3 a svůj náskok nezvýšili. Dominik Hašek v brance hostů pokryl pětadvacet střel Flames, tři ovšem skončily za jeho zády.

Crosby a spol. krůček od vyřazení

Postup do 2. kola play-off si mohli v úterý zajistit hokejisté Anaheimu. Na ledě Minnesoty však prohráli 1:4, a Wild tak snížili stav série na 1:3. K první výhře Wild v letošních vyřazovacích bojích pomohli i slovenští útočníci Pavol Demitra, který si připsal dvě asistence, a Marián Gáborík, jenž vstřelil jeden z gólů.

Třetí výhry ve vzájemných zápasech naopak vybojovali Ottawa Senators v Pittsburghu a Vancouver Canucks v Dallasu. Oba duely skončily výsledkem 2:1 pro hostující tým.

O výhře Ottawy rozhodl příklepem v 50. minutě střetnutí Andrej Volčenkov. Senátoři budou moci již ve čtvrtek na svém ledě rozhodnout o svém postupu nad týmem devatenáctiletého vítěze kanadského bodování základní části Sidney Crosbym.

V jediné sérii, která stojí především na výkonech brankářů, se opět radoval Roberto Luongo a poraženým zůstal i přes výborný výkon Marty Turco. Brankář Kosatek zastavil šestadvacet střeleckých pokusů Dallasu, strážce klece na druhé straně ještě o jeden puk více. Jenže Turco inkasoval dvakrát, a tak jsou Hvězdy jediné utkání od vyřazení.

Všechny branky padly ve třetí třetině. Dvě a půl minuty před vypršením šedesáti minut čistého času se všem fanouškům v American Airlines Center zdálo, že domácí dokázali vyrovnat a utkání bude spět k prodloužení. Po prozkoumání záznamu videorozhodčím se ale ukázalo, že puk brankovou čáru jen těsně nepřešel.

Výsledky 1. kola play off hokejové NHL:
Východní konference - 3. zápas:
New York Rangers - Atlanta 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky: 1., 10. a 56. Nylander (na všechny Jágr, na první Malík, na třetí Rozsíval), 27. a 38. R. Callahan, 13. Malík (Jágr), 49. Shanahan. Zásahy brankářů: Lundqvist 21/21 - Lehtonen 35/28. Diváci: 18 200. Stav série 3:0.
Východní konference - 4. zápas:
Pittsburgh - Ottawa 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 29. J. Staal - 4. Spezza, 50. Volčenkov. Zásahy brankářů: Fleury 26/24 - Emery 24/23. Diváci: 17 132. Stav série 1:3.
Západní konference - 3. zápas:
Calgary - Detroit 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 30. Lombardi, 45. Giordano, 50. Iginla - 32. a 41. Draper. Dominik Hašek odchytal za Detroit 59 minut, z 28 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Zásahy brankářů: Kiprusoff 30/28 - Hašek28/25. Diváci: 19 289. Stav série 1:2.
Západní konference - 4. zápasy:
Minnesota - Anaheim 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 39. P. Bouchard, 44. Gáborík, 50. Rolston, 51. Parrish - 27. Pronger. Zásahy brankářů: Bäckström 29/28 - Bryzgalov 36/32, Giguere (od 50:44) 4/4. Diváci: 19 174. Stav série 1:3.
Dallas - Vancouver 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 53. Sydor - 50. Öhlund, 55. Linden. Zásahy brankářů: Turco 29/27 - Luongo 27/26. Diváci: 18 532. Stav série 1:3.