Rubriky:

NHL

Vokoun odchází z Nashvillu na Floridu

23. června 2007 08:03 - NASHVILLE

Český hokejový brankář Tomáš Vokoun mění nečekaně v zámořské NHL dres. Vedení Nashvillu se rozhodlo mistra světa z Vídně 2005 vyměnit na Floridu za několik výběrů v letošním i příštím draftu kanadsko-americké soutěže. Nashville se tak rozhodl uvolnit svou dosavadní jedničku, se kterou loni v září podepsal novou čtyřletou smlouvu a vsadit na Chrise Masona, podle statistik jednu z nejlepších "dvojek" NHL.

 

REUTERS/M. J. Masotti, Jr

S jedenatřicetiletým Masonem budou Predátoři nyní spoléhat i na Pekku Rinneho, kterého draftovali v roce 2004. "Plně jim důvěřujeme. Mason vychytal v minulé sezóně 24 zápasů a podle procentuální úspěšnosti byl druhý nejlepší v soutěži," uvedl generální manažer David Poile v oficiální tiskové zprávě. Nashille díky Vokounově uvolnění ušetří. Zatímco český brankář měl v průběhu čtyř sezón vydělat celkem 22,8 miliónu dolarů, Masonův plat v minulém ročníku NHL činil jen 1,25 miliónu dolarů.

Jedenatřicetiletý Vokoun odchytal v minulé sezóně za Predátory kvůli zdravotním problémům jen 44 zápasů v základní části a dalších pět v play-off. Připsal si v nich celkem 28 vítězství, ale statistiky měl horší než Mason. Účastníka olympijských her v Turíně tak potkal stejný osud jako jeho někdejšího brankářského kolegu Mike Dunhama, kterého Poile vyměnil za podobné situace v roce 2002.

"Nastal čas pro novou kapitolu, začátek pro Tomáše i Predátory. Měl však pro nás velký význam," ocenil Poile Vokounovy služby. Český gólman v Nashvillu působil od jeho vstupu do NHL v roce 1998.

Generálnímu manažerovi Floridy Vokounova vysoká smlouva nevadila

V novém působišti se potká například s útočníkem Rostislavem Oleszem a bude mít za úkol nahradit Roberta Luonga, jehož Florida před rokem vyměnila do Vancouveru. "Bylo pro mě těžké mu to říci, byl v Nashvillu hodně dlouho," uvedl Vokounův agent Mike Deutsch.

Na Floridě se na gólmana už těší. "Tomáš je komplexní brankář, který patří mezi pět nejlepších v lize. V minulých sezónách byl klíčovou postavou Nashvillu a my věříme, že stejně tak tomu bude i u nás," řekl generální manažer Floridy Jacques Martin. Věří, že si Vokouna rychle oblíbí fanoušci Panterů a nové akvizici se bude na Floridě dařit. Proto mu prý ani nevadilo, že má rodák z Karlových Varů vysokou smlouvu. "Potřebovali jsme elitního brankáře a ten stojí velké peníze," uvedl.

Martin s Poilem o možné Vokounově výměně, ke které nakonec došlo krátce před začátkem draftu, mluvili v minulých dnech několikrát. "Až do pátečního Poilova telefonátu to ale nebylo nic závazného," řekl generální manažer Floridy. Podle jeho protějšku byla Vokounova výměna poměrně složitá. "Trh z brankáři je malý a s těmi, kteří mají smlouvu na 5,7 miliónu, ještě menší," podotkl Poile.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..