Rubriky:

NHL

Nashville šetří na Kariyu, brankář Vokoun byl z výměny v šoku

25. června 2007 08:41 - PRAHA

Nepříjemné překvapení uchystal Tomáši Vokounovi klub, ve kterém strávil osm sezón. Nashville svou gólmanskou jedničku poslal na Floridu výměnou za právo výběru v letošním i příštím draftu. Český brankář přitom v průběhu minulého ročníku s Predators podepsal nový kontrakt. Současný majitel hokejového Nashvillu Craig Leipold totiž nemá na klub dostatek financí a chce ho prodat.

 

REUTERS/M. J. Masotti, Jr

Největším zájemcem o koupi je kanadský miliardář Jim Balsillie, jenž by však Predátory rád přesunul do Hamiltonu. Rada guvernérů se ale odchodem klubu z Nashvillu zatím vůbec nezabývala, vlastnická práva nebyla na nového majitele ještě převedena. „Může to koupit kdokoli, my musíme jen čekat,“ řekl Vokounův spoluhráč Martin Erat.

Jednatřicetiletý Vokoun je momentálně s rodinou na dovolené v Turecku. „Pro Tomáše to je velké zklamání. Miloval Nashville, ale tohle je zkrátka byznys,“ tlumočil gólmanovo sobotní roztrpčení jeho agent Michael Deutsch. „Osm let v jednom klubu a konec ze dne na den. To by šokovalo každého,“ přiznal brankář pro deník Miami Herald.

Nashville už minulý týden neprojevil zájem o služby finského beka Timonena a forvarda Hartnella, kteří se přesunuli do Philadelphie. Teď přišel na řadu Vokoun, jenž měl s Predators uzavřenu nejvyšší smlouvu v historii klubu – 22,8 miliónu dolarů na 4 roky a po 1. červenci už nesměl být vyměněn. „Je to jasné, majitel nemá peníze, tak se zbavuje nejlepších hráčů,“ tvrdil Erat. „Nevíme, co se děje. Mám podepsaný kontrakt s Nashvillem a ne s Hamiltonem. Nikdo neví, co bude dál,“ přidal se obránce Marek Židlický.

Nashville tak radikálně vyřešil otázku gólmanské jedničky pro příští ročník. Vokoun v průběhu minulé sezóny vynechal její část kvůli zranění palce, v roce 2006 byl dlouhodobě léčen kvůli krevnímu onemocnění. V obou případech za něj zdatně zaskočil Chris Mason s platem 1,25 miliónu dolarů ročně. „Jsem nadšený, že budu jedničkou, ale zároveň vím, že Tomáš byl spoustu let oblíbencem fanoušků. Mísí se ve mně různé pocity,“ připustil Mason.

Poile šetří na Paula Kariyu 

„Tomáš měl velký podíl na vzestupu klubu, ale možná nastal čas na novou kapitolu,“ vysvětloval generální manažer Predators David Poile úsporná opatření. „Bylo to těžké rozhodnutí, ale díky této transakci hodně ušetříme, umožní nám to větší finanční flexibilitu,“ dodal Poile den po prohlášení, že nemíní trejdovat hráče, kteří mají v Nashvillu podepsaný kontrakt na příští sezónu. Ušetřené peníze by rád vložil do smlouvy s Paulem Kariyou, který se 1. července stane volným hráčem.

Nadšením teď ovšem skáčou na Floridě, kde po odchodu Roberta Luonga do Vancouvru chytalo duo Ed Belfour, Alex Auld. „Já jsem hrozně rád, že k nám přijde Tomáš,“ těšil se na spoluhráče z turínské olympiády Rostislav Olesz. „Mohli by vytvořit perfektní dvojici s Eddiem, kterému by ve 42 letech určitě nevadil post dvojky,“ předpokládal forvard Panterů. „Vokoun patří mezi pět nejlepších gólmanů v NHL. Teď konečně zaútočíme na vyšší příčky,“ rozplýval se kouč a zároveň manažer Floridy Jacques Martin.

„Florida se poslední léta do play-off nedostávala, takže bych si přál, aby se to změnilo,“ podotkl Vokoun, který počítá, že se nevyhne srovnání s Luongem. „Fanoušci jsou plní očekávání, na mně je, abych je naplnil,“ řekla posila Floridy pro Palm Beach Post.

Marek Burkert, Právo

Časová osa: NHL

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..