Rubriky:

NHL

Višňovský prodloužil smlouvu v Los Angeles a těší se na krajany

12. července 2007 14:32 - LOS ANGELES

Slovenský hokejový obránce Lubomír Višňovský prodloužil o pět let smlouvu s týmem NHL Los Angeles Kings. V klubu by tak měl působit až do konce sezóny 2012/13, protože na následující ročník měl ještě platný kontrakt. Díky nové smlouvě by si měl Višňovský v každé další sezóně vydělat přes pět miliónů dolarů ročně.

 

www.lakings.com

Jednatřicetiletý Višňovský neskrýval po podpisu smlouvy spokojenost. "Jsem velmi šťastný, dává mi to další motivaci pro novou sezónu. Kings mi dali v NHL první šanci. Je to tým, ve kterém chci zůstat," vzkázal obránce z dovolené na Slovensku deníku Los Angeles Times.

V posledním ročníku vynechal kvůli zranění 13 utkání, přesto nasbíral v 69 zápasech 59 kanadských bodů. "Při skládání týmu vždy chcete mít takového obránce s ofenzivními schopnostmi," pochvaluje si generální manažer Los Angeles Dean Lombardi. "Je pro nás velmi důležitý, proto bylo v našem zájmu jej u nás udržet. S hráči jako je Lubo se zlepšují i ostatní v týmu," dodal.

Vedení Los Angeles tak jen potvrdilo své ambice pro příští sezónu, jako nové posily přišly nedávno Višňovského krajané Michal Handzuš a Ladislav Nagy. "S Michalem jsem hrál v juniorských výběrech, a Nagy nám může nastřílet spousty gólů. Klub udělal dobré změny," vyjádřil spokojenost Višňovský, podle kterého by Kings neměli chybět v dalším play-off.

grg, Sport.cz

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..