Ottawa - Philadelphia 2:1Chlapík rozhodl o výhře Senátorů

Jediným českým hokejistou, který se trefil v utkáních NHL z noci na sobotu, je Filip Chlapík. 22letý útočník rozhodl gólem na 2:1 ve druhé třetině o výhře Ottawy nad Philadelphií.

Filip Chlapík se raduje z vítězného gólu v utkání s Philadelphií.

Letci vedli od první třetiny po trefě Tylera Pitlicka, ale domácí Senátoři otočili v prostřední části na 2:1, když rozdílovou branku vstřelil Filip Chlapík.

Pražský rodák mezi kruhy převzal přihrávku Chrise Tierneyho a pohotovou ranou zápěstím překonal Cartera Hartera.

Chlapík, jenž má v této sezoně na kontě dva góly, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, tou první se stal švédský gólman Anders Nilsson, jenž propustil jedinou z 27 střel.

David Krejčí si připsal asistenci za přihrávku ve středním pásmu před rozhodujícím gólem Brada Marchanda v klání Bostonu na ledě Toronta.

Medvědi vyhráli 4:2, Krejčího spoluhráč David Pastrňák v utkání nebodoval.

Columbus využil přesilové hry v prodloužení proti St. Louis, když Brad Werenski vystřelil výhru 3:2. Jedná se o teprve druhé vítězství Blue Jackets v posledních devíti střetnutích.

Washington podlehl Montrealu 2:5 a nebodoval tak poprvé po třináctizápasové sérii. Gólem a třemi asistencemi dovedl Canadiens k plnému bodovému zisku slovenský útočník Tomáš Tatar.

38 zákroků Mackenzieho Blackwooda přineslo New Jersey výhru 2:1 nad Pittsburghem. Čeští hokejisté Pavel Zacha na straně vítězů a Dominik Simon v mužstvu poražených nebodovali.

Výsledky NHL
Toronto - Boston 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 30. Matthews, 44. Kapanen - 41. a 46. Marchand (na druhou Krejčí), 14. Coyle, 59. Chára. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.434. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston).
New Jersey - Pittsburgh 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Zajac, 40. Coleman - 48. J. Johnson. Střely na branku: 21:39. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Zajac, 3. Coleman (všichni New Jersey).
Washington - Montreal 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)
Branky: 46. Ovečkin, 56. Kuzněcov - 27. Danault, 30. S. Weber, 32. Weal, 35. Suzuki, 58. Tatar. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Tatar (oba Montreal), 3. Ovečkin (Washington).
Columbus - St. Louis 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 10. Gavrikov, 43. Dubois, 64. Werenski - 20. MacEachern, 30. B. Schenn. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.505. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Werenski, 3. Korpisalo (všichni Columbus).
Ottawa - Philadelphia 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 34. Ennis, 38. Chlapík - 3. Pitlick. Střely na branku: 19:27. Diváci: 10.664. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Chlapík (oba Ottawa), 3. Pitlick (Philadelphia).