NY Rangers - Washington 4:1Ruskou palbu podpořil i Čech! Odnesl to lídr soutěže

Cenný skalp nejlepšího týmu NHL získali hokejisté New York Rangers. V domácí Madison Square Garden porazili Washington 4:1 i díky dvěma trefám ruského útočníka Arťoma Panarina, třetí gól přidal jeho krajan Pavel Bučněvič po přihrávce českého centra Filipa Chytila. Čestný úspěch hostů vstřelil Jevgenij Kuzněcov. Třiceti úspěšnými zásahy podpořil výhru švédský brankář Henrik Lundqvist a se 454 vítězstvími v základní části se dotáhl na Curtise Josepha na páté příčce v historickém pořadí gólmanů s největším počtem výher v NHL.

Brankář Henrik Lundqvist slaví se spoluhráči z New York Rangers cennou výhru nad Washingtonem.

Chytil bodoval v pátém z posledních šesti zápasů, během nichž si připsal čtyři branky a dvě přihrávky. Washington, za který nastoupil k 200. zápasu v NHL Jakub Vrána, měl i smůlu. Nejlepší tým soutěže trefil v úvodní bezbrankové třetině třikrát tyč, přičemž jednou se rozezvučela po střele Michala Kempného.

První dvě branky vstřelil Panarin v přesilových hrách a po přihrávce Chytila zakončoval  Bučněvič do zcela prázdné branky na 3:0. Poté, kdy Kuzněcov snížil, mohl přidat Chytil čtvrtý gól, ale jeho únik zastavil gólman Braden Holtby. Zanedlouho pojistil výhru Rangers Brett Howden.

Ve zbývajícím utkání středečního programu zvítězila Ottawa na ledě Montrealu 2:1 v prodloužení. Domácí se ujali v úvodu druhé třetiny vedení brankou Nicka Suzukiho, ale Jean-Gabriel Pageau v polovině utkání tečí vyrovnal. O čtvrté výhře Ottawy v posledních pěti zápasech rozhodl po 38 sekundách prodloužení Brady Tkachuk, který se v sólovém úniku prosadil střelou mezi betony Careyho Price.

"Nehráli jsme špatně, ale neproměňovali jsme šance," posteskl si trenér Montrealu Claude Julien. Jeho svěřenci přestříleli soupeře 36:24. "Když neproměňujete šance, dáváte soupeři možnost, aby se udržel v zápase. Je to frustrující, smolná prohra, ale rozhodně ne kvůli tomu, že bychom hráli špatně," dodal.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Montreal - Ottawa 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Suzuki - 30. Pageau, 61. B. Tkachuk. Střely na branku: 36:24. Diváci: 20 862. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. C. Anderson (oba Ottawa), 3. Suzuki (Montreal).
New York Rangers - Washington 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 22. a 44. Panarin, 45. Bučněvič (Chytil), 54. B. Howden - 48. Kuzněcov. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17 239. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Lundqvist, 3. Kakko (všichni NY Rangers).