Rubriky:

NHL

Živě

Hašek zahájil přípravu na novou sezónu

8. srpna 2007 12:35 - PRAHA

Hokejový brankář Dominik Hašek ve středu v pražské T-Mobile Areně začal pod vedením trenéra gólmanů Josefa Bruka přípravu na nadcházející sezónu, která by mohla být definitivně jeho poslední v NHL. Dvaačtyřicetiletý brankář se v létě rozhodl pokračovat v aktivní kariéře a začátkem července podepsal nový jednoletý kontrakt s Rudými křídly z Detroitu.

 

REUTERS/Patrick Price

I v pokročilém sportovním věku a přes opakované spekulace o blížícím se konci kariéry je Hašek stále ve skvělé kondici a radost mu přináší i dřina, která k hokeji patří.

Hned na úvod stihl Hašek propotit dvě trička. "To je tak nějak normální. Začínáme dvoufázově, tohle byl teprve první trénink a takových bude ještě třicet nebo čtyřicet. Nevím přesně, to má spočítané pan Bruk," nastínil Hašek novinářům svůj program nejbližších dnů.

Tréninkové dřiny se nijak nebál. "Vůbec jsem nad tím dopředu nepřemýšlel, já s tím nemám problémy. Někdy to je trošičku dřina, ale vždycky to má konec a ty tréninky nejsou dlouhé. Bývá to tak hodinka a půl, s protahováním maximálně ty dvě hodinky. A my se u toho většinou i dobře bavíme," přiblížil Hašek atmosféru v posilovně.

Úvodní tréninkovou jednotku vstřebal bez potíží. "Tělo zatím vůbec nebolí, to spíš až večer. Dali jsme něco na břicho, nějaký poskakování, na začátek to prostě nebylo tak hrozné. Odpoledne jdeme na kolo, to bude asi horší," tipoval brankářský mág. "Říkám sice, že se jdeme projet, ale budou tam nějaké kopce a sprinty, takže toho asi budeme mít plné zuby, ale já se u toho bavím. Bude to zase tak hodinka, hodinka a půl, víc ne."

Trénoval už od sedmi

Hašek měl u sebe také baseballovou rukavici s míčkem. Nešlo však o žádnou symbolickou poctu novému rekordmanovi profesionální MLB v počtu homerunů Barrymu Bondsovi, ale o prostředek ke zpestření přípravy. "My si tak různě házíme, aby ten trénink byl pestrej a nebylo to jen samé posilování. Cvičíme proto i s basketbalovým nebo baseballovým balónem, abychom se u toho i trošku bavili," řekl Hašek.

Trénink si naplánoval již na sedmou hodinu ranní. "Chci chodit takhle brzo, protože tak v devět v deset chci být na firmě, abych také splnil jiné povinnosti. Takže tento týden v Praze schválně chodím už od sedmi, protože se chci ve firmě připravovat na to, až do toho pravděpodobně příští rok nastoupím, abych už věděl přesně, co dělám," uvedl Hašek s lehkým náznakem svých plánů do budoucna.

Na led až koncem srpna 

Možnost tréninkových dávek s Haškem si nenechali ujít ani mladí brankáři Tomáš Pöpperle, který se začátkem února dočkal debutu ve slavné NHL, s mistrem extraligy Tomášem Dubou, jenž stále rehabilituje po operaci ramena. "Pepíno (Pöpperle) mi psal včera esemesku, že moc neví, jak bude vstávat, ale byl tady už deset minut před sedmou," řekl s úsměvem Hašek na adresu gólmana konkurenčního Columbusu.

Na kluziště mezi mantinely pardubický rodák jako obvykle nijak nespěchá. Na led chce jít až koncem srpna nebo začátkem září. "Chci zvládnout tak pět až osm tréninků, než nastoupím. Já jsem vždycky říkal, že na led nepospíchám, a dokud je teplo a vidím lidi u rybníka, tak mě na led nemůže nikdo dostat."

Haškův trénink však nebude probíhat pouze v metropoli. "Tady v Praze je to začátek, budeme tu často, ale jinak ta příprava bude na různých místech republiky, máme to tak naplánované," uvedl Hašek. "Ta příprava je trochu uzpůsobená s ohledem na rodinu a firmu, jinak se v ní však žádné zásadní věci měnit nebudou," dodal Hašek.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..