Colorado - Calgary 4:5 PPPastrňák bodoval, ale Ovečkin se přibližuje! Bitvu českých brankářů ovládl Rittich, Frolík skóroval

Dva nejlepší čeští kanonýři v zámořské NHL David Pastrňák a Jakub Vrána vyšli v pondělních duelech střelecky naprázdno a jejich týmy prohrály shodně 2:5. První jmenovaný si nicméně při nezdaru v Ottawě připsal dvě asistence. Druhý se při porážce s Columbusem neprosadil vůbec. Trefil se naopak Michael Frolík, jenž přispěl v bitvě českých brankářů Davida Ritticha s Pavlem Francouzem k výhře Calgary nad Coloradem 5:4 v prodloužení.

Hokejista Colorada Avalanche Matt Calvert před brankářem Calgary Davidem Rittichem.

Michael Frolík ukončil dvaadvacetizápasové čekání na gól ve 42. minutě, kdy z rychlého brejku po bekhendovém pasu od Tobiase Riedera nekompromisně pálil z první do odkryté Francouzovy brány. Druhým gólem sezony zvyšoval na 4:2 pro Calgary a mezi střelce se zapsal poprvé od 15. října.

Domácí ve třetí třetině dokázali srovnat, ve třetí minutě prodloužení ale překonal Francouze Sean Monahan a zajistil Calgary pátou výhru v řadě. Oba čeští gólmani si připsali shodně 28 úspěšných zákroků. Colorado prohrálo poprvé po šesti zápasech.

Nejlepší střelec celé NHL Pastrňák čeká na gól už čtyři zápasy. V Ottawě se nedařilo ani jeho týmu. Český snajpr se blýskl v závěru úvodní třetiny, kdy ideální přihrávkou vyřešil situaci dvou na jednoho a navrátilec do sestavy Patrice Bergeron trefou do odkryté brány snižoval na 1:2.

Jenže domácí skórovali hned po přestávce a následně drželi pohodlný dvoubrankový náskok. Tři minuty před koncem se pak Bruins nevyplatil při přesilovce risk bez brankáře, když poslal puk do prázdné branky Jean-Gabriel Pageau.

Těsně před vypršením početní převahy ale nakonec Boston snížil, když Pastrňákovu střelu dotlačil do sítě Jake DeBrusk. To bylo ale ze strany hostů vše, sekundu před koncem v jejich pokračující hře bez brankáře uzavřel na 5:2 svým druhým gólem v zápase Anthony Duclair.

Na čele tabulky kanonýrů se přiblížil Pastrňákovi na čtyřbrankový rozdíl Rus Alexandr Ovečkin, jenž stejně jako jeho parťák Nicklas Backström, který se vrátil na led po osmizápasové absenci, zaznamenal v pondělí gól a asistenci.

Jenže Washingtonu to nebylo nic platné, protože Columbus v hlavním městě především zásluhou skvělého brankáře Joonase Korpisala (37 zákroků) a dvougólového střelce Cama Atkinsona slavil výhru 5:2 a ukončil čtyřzápasovou sérii porážek.

Naprázdno vyšel útočník Ondřej Palát, jehož Tampa doma vyfasovala výprask od New Yorku Islanders 1:5. Strůjcem vítězství se díky dvěma trefám ve druhé třetině stal Brock Nelson.

Tampa Bay - NY Islanders 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Branky: 36. Stamkos - 48. a 55. B. Nelson, 27. Johnston, 29. Josh Bailey, 57. A. Lee. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Varlamov (oba NY Islanders), 3. Shattenkirk (Tampa Bay).
Ottawa - Boston 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 16. a 60. Duclair, 2. Anisimov, 22. Tierney, 58. Pageau - 18. Bergeron (Pastrňák), 58. DeBrusk (Pastrňák). Střely na branku: 28:40. Diváci: 13 894. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. A. Nilsson, 3. Tierney (všichni Ottawa).
Washington - Columbus 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Branky 41. Ovečkin, 58. Bäckström - 4. a 59. Atkinson, 27. R. Murray, 47. Riley Nash, 51. Bjorkstrand. Střely na branku: 39:38. Diváci: 17 588. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Atkinson (oba Columbus), 3. Ovečkin (Washington).
Colorado - Calgary 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 5. Graves, 31. Ničuškin, 44. MacKinnon, 51. Donskoi - 30. D. Ryan, 37. M. Tkachuk, 41. Mangiapane, 42. Frolík, 63. Monahan. Střely na branku: 32:33. Pavel Francouz (Colorado) odchytal celý zápas, inkasoval pět gólů z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. David Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, inkasoval čtyři góly z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5. Diváci: 17 588. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. M. Tkachuk (oba Calgary), 3. Graves (Colorado).