Arizona - Calgary 2:5Velký Frolíkův večer! Trefili se Faksa i Kubalík. Bída Hertlova San Jose pokračuje

Šest českých hokejistů se zapsalo do statistik v nočních zápasech NHL. Úspěšný večer zažil útočník Calgary Michael Frolík, který se gólem a asistencí podílel na výhře Plamenů nad domácí Arizonou 5:2. Brankou pomohl k výhře Dallasu nad New Jersey Radek Faksa. Naopak trefa Dominika Kubalíka či asistence Tomáše Hertla a Filipa Zadiny porážkám Chicaga, San Jose a Detroitu nezabránily. Asistenci si při výhře Anaheimu na ledě Minnesoty připsal Ondřej Kaše.

Michael Frolík se radují z branky

Hokejisté Calgary začali na ledě Arizony výborně, když je už ve třetí minutě poslal do vedení Michael Frolík. Velkou zásluhu na jeho brance měl Rinaldo, který nejdříve výborným napadáním získal puk v obranné třetině Kojotů, přesně našel najetého českého útočníka a ten nedal bekhendovým blafákem Raantaovi šanci. Jednatřicetiletý kladenský rodák si připsal teprve třetí branku v sezoně, na přesný zásah čekal 22 zápasů. O necelé dvě minuty později šly Plameny po trefě Gaudreaua už do dvoubrankového vedení.

Hokejisté Calgary slaví vítězství nad Arizonou

A dvojice Rinaldo, Frolík si situaci z úvodu utkání zopakovala v 26. minutě. Tentokrát to však byl český hokejista, který přesnou přihrávkou našel kanadského útočníka, který zvýšil už na 3:0. Definitivní úder dal domácí Arizoně v 35. minutě Monahan, který zvyšoval už na čtyřbrankový rozdíl.

"Před zápasem jsme si říkali, že musíme dobře začít, a to se povedlo. Už v páté minutě jsme vedli 2:0 a to ovlivnilo vývoj utkání," uvedl Frolík, jehož gól přišel chvíli poté, kdy domácí trefili tyč. "Měli jsme štěstí. Na druhé straně potom výborně napadal Rhino (Rinaldo), přihrál mi a z toho padl důležitý první gól. Dodal nám energii," pokračoval.

Michael Frolík se raduje ze svého gólu do sítě Arizony

Domácí se dočkali až šest sekund před koncem první třetiny po brance Chychruna. V závěrečné části přidal pátý zářez Flames Lucic, na konečných 2:5 snižoval Kessel. Calgary, v jehož brance dostal před Ritttichem přednost Talbot, tak vyhrálo již šestý zápas v řadě. Michael Frolík byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

"Změnili jsme pár systémových věcí, trošku se proházely lajny. Všechny čtyři lajny šlapou, dobře bráníme. Nenecháváme soupeřům moc prostoru a máme rychlý přechod do útoku," vysvětloval Frolík úspěšnou sérii.

Další lekce pro Žraloky

Nedaří se jim a zápas s Nashvillem to jen potvrdil. San Jose prohrálo 1:3 a připsalo si již pátou porážku v řadě. Pramalou radost tak mohl mít ze svého bodu Tomáš Hertl, který si v 59. minutě připsal asistenci na Meiereově brance, jenž využil dobré práce českého útočníka před Sarosovou brankou a dorazil puk do sítě.

V té době však Sharks prohrávali 0:2 a ani gól naděje jim nepomohl. Pro power play hostů rozhodl trefou do prázdné branky Jarnkrok. San Jose tak patří v tabulce Západní konference až dvanáctá příčka.

Bída Detroitu pokračuje

Proč jsou nejhorším týmem soutěže, ukázal Detroit i ve svém dalším zápase, ve kterém padl na ledě Winnipegu 1:5. Rudá křídla si připsala už dvanáctou porážku v řadě, naposledy se z výhry radovala 13. listopadu. Na jediné brance hostů se nahrávkou podílel Filip Zadina, který výborným napadáním vybojoval puk v rohu klužiště pro Ehna, jenž se štěstím překonal domácího Brossoita.

Detroit touto brankou vyrovnal na 1:1. O veškeré naděje však hosté přišli v posledních čtyřech minutách prostřední části, když dostali tři góly a do kabin šli s mankem 1:4. Definitivní podobu výsledku pak dal v 46. minutě z přesilové hry Scheifele a završil porážku Red Wings 1:5.

Faksa pomohl k výhře

V opačné situaci oproti Detroitu se nachází Dallas, který si po dnešním vítězství nad trápícím se New Jersey připsal třetí výhru v řadě. Vítězný gól vsítil už po 102 sekundách hry Radek Faksa, jenž se bleskově obtočil kolem Blackwoodovy branky a poslal domácí do vedení.

Hokejisté Dallasu se radují z úvodní branky utkání

Ve 12. minutě zvyšoval Pavelski na dvoubrankový rozdíl a více gólů už fanoušci neviděli. Domácí Bishop vychytal všech 26 střel hostů a mohl kromě dvou bodů slavit i čisté konto. New Jersey na výhru čeká již šest zápasů. Radek Faksa byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Kubalíkova branka nestačila

Poosmé mohl slavit v letošním ročníku branku. To bylo ale také jediné pozitivum, které si Dominik Kubalík ze zápasu svého Chicaga na ledě Vegas odnesl. Český útočník totiž přesně umístěnou střelou zápěstím 27 sekund před koncem jen snižoval na 1:5. Kubalík skóroval v sezoně poosmé a v tabulce střelců je mezi nováčky na děleném druhém místě.

Fleury nastoupil v brance Vegas naposledy 23. listopadu, v úterý chytal první zápas od otcovy smrti. "Ani nevím, zda jsem na to během zápasu myslel. Ale v hlavě ho mám, to je jasné," řekl Fleury, první hvězda zápasu. "Bojovali jsme za něj. Je nám líto, že jsme tu poslední střelu nezastavili. Je nám z toho hrozně, alespoň jsme ale vyhráli," dodal William Karlsson, jeden z pěti střelců Vegas.

Rytíři o svém vítězství rozhodli třemi góly ve druhé třetině a v tabulce Západní konference jsou osmí. Černí jestřábi jsou až na předposledním čtrnáctém místě.

Kaše pomohl nahrávkou k výhře

Asistencí pomohl k výhře Anaheimu na ledě Minnesoty 3:2 po nájezdech Ondřej Kaše. V dalších zápasech prohrála Florida s Tampou 1:2, Pittsburgh padl s Montrealem 1:4, Buffalo zdolalo St. Louis 5:2, Edmonton nestačil po výsledku 3:6 na Carolinu, Toronto vyhrálo ve Vancouveru 4:1 a Los Angeles porazilo Rangers 3:1.

Výsledky NHL:
Florida - Tampa Bay 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 58. Dadonov - 7. Stamkos, 25. Killorn. Střely na branku: 28:48. Diváci: 10.685. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Bobrovskij (Florida), 3. Killorn (Tampa Bay).
Pittsburgh - Montreal 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 3. Guentzel - 33. Tatar, 37. Armia, 40. S. Weber, 59. Gallagher. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.422. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Armia (oba Montreal), 3. Jarry (Pittsburgh).
Buffalo - St. Louis 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 46. a 60. Eichel, 1. S. Reinhart, 40. J. Larsson, 60. Girgensons - 4. Brouwer, 44. Pietrangelo. Střely na branku: 33:30. Diváci: 16.521. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. J. Larsson, 3. S. Reinhart (všichni Buffalo).
Nashville - San Jose 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 45. Bonino, 53. Johansen, 60. Järnkrok - 59. Meier (Hertl). Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.160. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Bonino, 3. Johansen (všichni Nashville).
Minnesota - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. Hartman, 43. Donato - 4. a rozhodující sam. nájezd Rakell, 11. Fowler (Kaše). Střely na branku: 24:33. Diváci: 17.154. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. Hartman, 3. Donato (oba Minnesota).
Winnipeg - Detroit 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 13. Lowry, 37. Wheeler, 39. Copp, 39. Laine, 46. Scheifele - 28. Ehn (Zadina). Střely na branku: 30:17. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Copp, 2. Wheeler, 3. Laine (všichni Winnipeg).
Dallas - New Jersey 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Faksa, 12. Pavelski. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.134. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Faksa (oba Dallas), 3. Blackwood (New Jersey).
Arizona - Calgary 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 40. Chychrun, 60. Kessel - 3. Frolík, 5. J. Gaudreau, 26. Rinaldo (Frolík), 35. Monahan, 55. Lucic. Střely na branku: 48:29. Diváci: 11.198. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Frolík (oba Calgary), 3. Chychrun (Arizona).
Edmonton - Carolina 3:6 (0:3, 1:0, 2:3)
Branky: 28. a 46. Kassian, 43. Nugent-Hopkins - 5. a 53. Aho, 18. Niederreiter, 20. Dzingel, 50. Martinook, 56. D. Hamilton. Střely na branku: 36:32. Diváci: 16.175. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Carolina), 2. McDavid (Edmonton), 3. Martinook (Carolina).
Vancouver - Toronto 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 52. Leivo - 40. a 55. Tavares, 22. Matthews, 59. Hyman. Střely na branku: 39:26. Diváci: 18.290. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Tavares (oba Toronto), 3. Leivo (Vancouver).
Vegas - Chicago 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 28. R. Smith, 32. Engelland, 40. W. Karlsson, 44. Pacioretty, 53. Reaves - 60. Kubalík. Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.319. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. R. Smith, 3. Engelland (všichni Vegas).
Los Angeles - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20. D. Brown, 34. Toffoli, 60. Kempe - 60. Panarin. Střely na branku: 26:30. Diváci: 17.826. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Roy, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).