Boston - Washington 7:3Bostonská nadílka českých hvězd! Pastrňák s Krejčím pomohli k demolici Capitals

pan

V jednoznačnou záležitost proměnili hokejisté Bostonu očekávaný duel lídrů Východní konference s Washingtonem, když tým z hlavního města deklasovali jasně 7:3. Výraznou měrou se na výhře podíleli třemi body David Krejčí, tři asistence si připsal David Pastrňák. V jedenácti nočních zápasech NHL však byli vidět i další Češi.

Marchand a Pastrňák slaví gól v síti Washingtonu

Bitva dvou nejlepších týmů Východní konference mezi Bostonem a Washingtonem měla překvapivě jednoznačný průběh. Domácí vlétli na Capitals ve velkém stylu a během první třetiny nadělili šokovanému soupeři čtyři branky. Dva body si už v první dvacetiminutovce připsal za asistence David Krejčí, jednu pak David Pastrňák.

A pro neškodné hosty bylo ještě hůř. V 27. minutě vedli Bruins po trefě Coyleho v oslabení už 5:0. Až poté se ke slovu dostal lídr Východní konference, když Ovečkin snižoval v 35. minutě na 1:5.

Utkání nabídlo i řadu vyhrocených momentů

Rozhodnutý zápas pak bavil diváky i v poslední třetině. Capitals ještě v 56. minutě díky Ellerovi, kterému nahrávali na gól Vrána s Gudasem, snížili na tříbrankový rozdíl, v pokusu o zázrak však inkasovali při power play další dva góly do prázdné branky.

Na 6:2 zvyšoval David Krejčí, hosté ještě díky Hathawayovi snížili, poslední slovo však patřilo Medvědům. Skóre na konečných 7:3 uzavřel po Pastrňákově nahrávce Bergeron. Washington i přes porážku zůstává v čele Východní konference, Boston je se čtyřbodovým odstupem druhý.

Flyers znovu vítězně

Vyrovnaný boj až do 46. minuty nabídl duel Philadelphie s Rangers. V té době byl stav utkání 1:1 a vypadalo to na dramatickou koncovku. Závěr zápasu se však nesl jednoznačně v režii domácích.

Dvakrát Hayes, Sanheim a Aube-Kubel rozhodli o jasném vítězství Letců 5:1. Na poslední brance Flyers si připsal asistenci i Jakub Voráček. Druhý český útočník David Kaše se tentokrát se dostavy kouče Vigneaulta nedostal.

Philadelphia si tak připsala čtvrtou výhru v řadě a v tabulce Východní konference je už čtvrtá, Rangers naopak vyhráli jediný z pěti posledních duelů a jsou třináctí.

Tampa dominovala

Nechtěnou vánoční nadílku si po zápase s Tampou odnesli hokejisté Floridy, kteří podlehli jasně 1:6. Domácí vedli po první třetině díky brankám Pointa, Hedmana s Sergačova, kterému nahrával Ondřej Palát, už 3:0 a určili tak ráz zbytku utkání.

Panteři se na větší odpor nezmohli, od rozjetých Blesků inkasovali další tři branky, sami se trefili jen jednou a po třech výhrách v řadě tak odjíždějí s porážkou. Tampa se po dnešní výhře dotáhla na svého soupeře na rozdíl jediného bodu. Floridě patří ve Východní konferenci deváté místo, Lightning jsou jedenáctí.

Tvrdá lekce pro Chicago

Hodně štědří byli ke svému soupeři i hokejisté New Jersey, kteří zkazili vánoční náladu fanouškům domácího Chicaga, když vyhráli jasně 7:1. A vše přitom začalo pro Černé Jestřáby velmi dobře, když je ve 4. minutě poslal do vedení Smith, kterému nahrával Radek Kampf.

Pavel Zacha (vlevo) a Nikita Gusev se radují z gólu

To byla však také jejich jediná radost. Hosté do konce první třetiny díky Hughesovi vyrovnali, pravou ďábelskou show však zpustili v prostřední části. Po brankách Subbana, Seversona, Haydena a Zajace šli do vedení 5:1 a definitivně tak rozhodli o osudu utkání.

Aby byli fanoušci domácích zcela bez nálady, přidali v závěrečné části ještě další přesné zásahy Coleman a český útočník ve službách Devils Pavel Zacha, který uzavřel skóre přesnou střelou z mezikruží. Pro dvaadvacetiletého rodáka z Brna šlo o druhý bod v utkání, v letošní sezoně pak o třetí přesný zásah.

Francouz vychytal výhru

Spokojený může k vánočnímu stromku usednout i český gólman Pavel Francouz, jehož Colorado vyhrálo přestřelku ve Vegas 7:3 a drží tak druhé místo v Západní konferenci.

Gólově výživný duel přinesl zajímavý hokej již v první třetině, kterou Laviny vyhráli 3:1. A domácího Fleuryho nešetřili ani nadále. I prostřední část totiž patřila hostům a po čtyřiceti minutách tak Colorado vedlo už 5:2.

Pavel Francouz předvedl velmi slušný výkon a pomohl tak k výhře Colorada

A ani závěrečnou část Rytíři nezvládli, dostali další dvě branky, sami se trefili jen jednou. Kanadský bod si pod stromeček nadělil Tomáš Nosek, který se asistencí podílel na první brance Vegas. Pro českého útočníka tak šlo o osmý bod v sezoně.

Pavel Francouz pochytal 29 z 32 střel domácích a připsal si téměř 91% úspěšnost zákroků.

St. Louis dál vládne

V parádních výkonech pokračují obhájci titulu ze St. Louis, kteří vyhráli na ledě Los Angleles 4:1 a slaví šestou výhru v řadě. Ve zbývajících zápasech nestačili hokejisté Islanders doma na Columbus (2:3), Ottawa si poradila 3:1 s Buffalem, Nashville zdolal 3:2 Arizonu, Winnipeg schytal doma debakl od Montrealu 2:6 a Vancouver si poradil s Edmontonem 4:2.

Výsledky NHL:
Minnesota - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Eriksson Ek, 30. Kunin, 58. E. Staal. Střely na branku: 34:22. Diváci: 17.596. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Eriksson Ek, 3. Kunin (všichni Minnesota).
Boston - Washington 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)
Branky: 19. a 60. Bergeron (na obě Pastrňák, na první Krejčí), 6. DeBrusk (Krejčí), 14. Marchand (Pastrňák), 14. Bjork, 27. Coyle, 57. Krejčí - 35. Ovečkin, 56. Eller (Vrána, Gudas), 58. Hathaway. Střely na branku: 17:42. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Coyle, 3. Krejčí (všichni Boston).
Tampa Bay - Florida 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. a 59. Hedman (na první Palát), 1. B. Point, 19. Sergačjov (Palát), 26. Killorn, 30. Kučerov - 23. Huberdeau. Střely na branku: 34:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).
NY Islanders - Columbus 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 7. Lee, 34. Barzal - 27. Stenlund, 30. Gerbe, 57. Gavrikov. Střely na branku: 37:35. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Gavrikov (Columbus), 2. Barzal (NY Islanders), 3. Gerbe (Columbus).
Philadelphia - NY Rangers 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Branky: 40. a 56. Sanheim, 48. a 58. K. Hayes, 60. Aube-Kubel (Voráček) - 27. Fast. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.776. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Hart, 3. Sanheim (všichni Philadelphia).
Ottawa - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 20. a 46. Pageau, 59. B. Tkachuk - 36. Girgensons. Střely na branku: 29:44. Diváci: 11.838. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Pageau, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).
Nashville - Arizona 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. F. Forsberg, 28. Arvidsson, 50. Josi - 39. Crouse, 51. Chychrun. Střely na branku: 41:28. Diváci: 17.697. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Arvidsson, 3. Rinne (všichni Nashville).
Winnipeg - Montreal 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Branky: 12. Connor, 37. Laine - 16. a 17. Tatar, 25. a 29. Danault, 40. Domi, 52. Lehkonen. Střely na branku: 29:48. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Tatar, 3. Suzuki (všichni Montreal).
Chicago - New Jersey 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)
Branky: 4. Z. Smith (Kämpf) - 15. J. Hughes, 21. P.K. Subban, 28. Severson, 31. Hayden (Zacha), 38. Zajac, 41. Coleman, 59. Zacha. Střely na branku: 33:44. Diváci: 21.559. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Severson, 3. Hayden (všichni New Jersey).
Vancouver - Edmonton 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 12. Motte, 45. Horvat, 54. Q. Hughes, 60. Eriksson - 16. Nugent-Hopkins, 24. Klefbom. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.851. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes (Vancouver), 2. Klefbom (Edmonton), 3. Horvat (Vancouver).
Vegas - Colorado 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Branky: 11. Reaves (Nosek), 32. Pacioretty, 43. Carrier - 5. a 37. Bellemare, 15. Nieto, 18. Kadri, 35. Landeskog, 44. Rantanen, 57. Ničuškin. Střely na branku: 32:38. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procent. Diváci: 18.425. Hvězdy zápasu: 1. Bellemare, 2. Ničuškin, 3. Francouz (všichni Colorado).
Los Angeles - St. Louis 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)
Branky: 19. Iafallo - 5. a 13. B. Schenn, 6. Schwartz, 12. Dunn. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Pietrangelo, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).