Boston - Edmonton 1:4Pastrňák pálí dál! Byl jediným střelcem Bostonu, bodovali i další Češi

New York/Praha

Hvězdný český kanonýr v zámoří pálí dál. Nejlepší střelec NHL David Pastrňák dal 31. gól v sezoně a stejně jako v předchozím utkání byl jediným střelcem Bostonu. Bruins doma podlehli Edmontonu 1:4 a po devíti zápasech nebodovali. Český útočník se zato zapsal do statistik i podesáté v řadě, během této série zaznamenal 15 bodů (5+10). Tabulku střelců vede o tři branky před Austonem Matthewsem z Toronta.

Útočník Bostonu David Pastrňák (88) slaví se spoluhráči Jakem DeBruskem (74) a Patricem Bergeronem (37) gól proti Edmontonu.

Pastrňák ve čtvrté minutě bleskově využil přesilovou hru, když po rychlém přenesení hry překonal brankáře Mikea Smitha střelou z oblíbeného místa v pravém kruhu. Oilers v druhé třetině stav otočili a nejproduktivnější hráč ligy Connor McDavid pak jejich vedení pojistil třetím gólem.

McDavid si připsal 65. bod v ročníku, v čele kanadského bodování ho nicméně předstihl spoluhráč Leon Draisaitl. Ten u druhého gólu hostů asistoval a v power play střelou do prázdné bostonské branky skóre zápasu uzavřel.

Venku uspěli také hráči San Jose, kteří zvítězili v Columbusu 3:2. Na první gól hostů přihrál Tomáš Hertl, u druhého asistoval obránce Radim Šimek.

Utkání Arizony s Philadelphií nedochytal ani jeden z původně nasazených gólmanů. Zatímco Carter Hart po třech inkasovaných brankách odjel střídat ještě v první třetině a přišel tak o impozantní sérii sedmi výher v řadě, Anttiho Raantu vyřadilo zranění v dolní polovině těla. Na třetí třetinu se tak do brány postavil Adin Hill, který inkasoval dvakrát a zápas skončil 6:2 pro Kojoty.

Toronto vyhrálo na svém ledě proti New Yorku Islanders 3:0, hlavní hvězdou večera se stal gólman Michael Hutchinson, jenž v bráně Javorových listů udržel čisté konto po 33 zákrocích.

Pavel Zacha si připsal asistenci u přesilovkové trefy Jespera Boqvista. New Jersey však podlehlo Coloradu 2:5. Hattrickem se v dresu Lavin blýskl Fin Mikko Rantanen a 28 zákroky Philipp Grubauer, jehož výkon sledoval z lavičky Pavel Francouz.

Ondřej Palát si připsal jednu asistenci při výhře Tampy 5:3 v Ottawě. Pittsburgh porazil gólem Brandona Taneva v prodloužení Montreal 3:2, Tučňáci tak mají v posledních deseti kláních parádní bilanci osmi výher a dvou proher, z nichž jedna byla až v přidané hrací době.

Vegas se raduje ze čtvrté výhry v řadě díky povedenému obratu. Zlatí rytíři prohrávali po první dvacetiminutovce už 0:3, i s přispěním asistence Tomáše Noska však do poloviny třetí třetiny otočili na 4:3. David Perron sice vynutil prodloužení, v něm však znovu udeřilo Vegas, konkrétně Chandler Stephenson.

Buffalo porazilo Floridu také 3:2. Domácím ještě po přestupu z Calgary chyběl útočník Michael Frolík, který si zatím vyřizuje vízum. Do dresu Sabres by se mohl poprvé obléct ve čtvrtečním utkání proti St. Louis.

Výsledky NHL
Boston - Edmonton 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 4. Pastrňák - 28. Haas, 40. Nurse, 42. McDavid, 60. Draisaitl. Střely na branku: 36:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. McDavid, 3. Nurse (všichni Edmonton).
Columbus - San Jose 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 29. a 58. Werenski - 28. Goodrow (Hertl), 35. E. Kane (Šimek), 57. Labanc. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18.874. Hvězdy zápasu: 1. Werenski (Columbus), 2. E. Kane, 3. Goodrow (oba San Jose).
Buffalo - Florida 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 13. Jokiharju, 22. Sheary, 26. S. Reinhart - 53. Matheson, 59. Dadonov. Střely na branku: 18:34. Diváci: 17.731. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. S. Reinhart, 3. M. Johansson (všichni Buffalo).
Minnesota - Winnipeg 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 2. M. Foligno, 55. Kunin, 62. E. Staal - 21. Scheifele, 41. Wheeler. Střely na branku: 44:21. Diváci: 17.271. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. M. Foligno (oba Minnesota), 3. Hellebuyck (Winnipeg).
Vegas - St. Louis 5:4 v prodl. (0:3, 2:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 34. Reaves, 36. Stastny, 44. N. Roy (Nosek), 50. R. Smith, 64. Stephenson - 8. Pietrangelo, 13. Schwartz, 17. Sundqvist, 53. Perron. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.334. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson, 2. Hague, 3. Carrier (všichni Vegas).
Toronto - NY Islanders 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 34. Engvall, 37. Matthews, 58. Hyman. Střely na branku: 23:33. Diváci: 19.536. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Matthews, 3. Engvall (všichni Toronto).
Montreal - Pittsburgh 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. a 24. Lehkonen - 10. Aston-Reese, 46. Rust, 62. B. Tanev. Střely na branku: 28:37. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Lehkonen, 3. Suzuki (oba Montreal).
Ottawa - Tampa Bay 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Branky: 21. Tierney, 32. Pageau, 40. Borowiecki - 23. Verhaeghe, 24. Shattenkirk, 49. B. Point, 59. T. Johnson (Palát), 60. Killorn. Střely na branku: 28:28. Diváci: 13.914. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson (Tampa Bay), 2. Tierney (Ottawa), 3. Hedman (Tampa Bay).
New Jersey - Colorado 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Branky: 47. Coleman, 59. Boqvist (Zacha) - 32., 41. a 60. Rantanen, 36. Cole, 54. Bellemare. Střely na branku: 30:34. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Grubauer (oba Colorado), 3. Coleman (New Jersey).
Arizona - Philadelphia 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Branky: 17. a 45. Keller, 13. Richardson, 14. Oesterle, 40. Crouse, 58. Stepan - 43. Pitlick, 49. Braun. Střely na branku: 22:29. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Crouse, 3. Schmaltz (všichni Arizona).
Vancouver - NY Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Roussel, 59. T. Myers - 8. Bučněvič. Střely na branku: 27:37. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. Georgijev (NY Rangers).
Los Angeles - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 26. Iafallo - 11. Grimaldi, 20. Johansen, 50. Trenin, 51. C. Smith. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Grimaldi (oba Nashville), 3. Iafallo (Los Angeles).