Rubriky:

NHL

Numminen se chce po operaci srdce vrátit k hokeji

15. září 2007 10:53 - BUFFALO

Hokejový obránce Teppo Numminen, který se příští týden podrobí operaci srdce, plánuje, že se na led vrátí už začátkem prosince. Devětatřicetiletý hráč Buffala Sabres má potíže se srdcem již od dětství a v přípravném kempu před blížící se sezonou NHL u něj lékaři objevili rozšířenou aortu. Na mém plánu hrát v letošním roce za Sabres se nic nemění. Když všechno půjde dobře, budu na ledě už v prosinci," řekl Numminen agentuře AP.

Finský veterán by se měl podle lékařů po zákroku vrátit k normálnímu životu včetně hokejové kariéry. Původní zprávy mluvily o šestitýdenní pauze či o ukončení kariéry. "Už jsem se se srdcem léčil dvakrát, ale tentokrát je to jiné - poprvé mi ho budou operovat. Nebudeme si nic nalhávat, když mluvíte o svém srdci, nahání to trochu strach," uvedl Numminen. "Naštěstí jsem věděl, že dříve nebo později v životě mě chirurgický zákrok čeká, tak jsem se na něj už delší dobu připravoval," dodal.

Numminen, který v létě podepsal s Buffalem roční smlouvu na 2,6 miliónu dolarů, během léčení nebude pobírat plat. "No a? Teď mám úplně jiné starosti," reagoval finský hokejista. Rozhodnutím klubu se však začala zabývat hráčská asociace NHLPA.

Zkušený finský hokejista má od dětství šelesty na srdci. V březnu 2004, kdy působil v Dallasu, měl rovněž rozšířenou aortu a pět zápasů nesměl hrát, než se jeho stav zlepšil.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..