Vrbata zařídil dvěma góly výhru Phoenixu v Anaheimu

Český útočník Radim Vrbata zařídil dvěma góly výhru Phoenixu v nedělním přípravném utkání na nový ročník NHL na ledě obhájce Stanleyova poháru Anaheimu 2:1 po samostatných nájezdech. Letní posila Coyotes z Chicaga nejdříve ve 27. minutě v početní převaze odpověděla na vedoucí gól Chrise Kunitze, a když už v běžné hrací době ani prodloužení gól nepadl, rozhodl Vrbata v nájezdech.

Dres Floridy oblékl po přesunu z Nashvillu poprvé brankář Tomáš Vokoun a nastoupil v první polovině utkání v Calgary. Pochytal všech deset střel a podílel se na výhře 3:0. Asistenci u třetí branky Coryho Murphyho v 58. minutě si připsal osmnáctiletý útočník Michal Řepík.

Jedinou branku Columbusu při porážce 1:3 od Nashvillu vstřelil forvard Petr Pohl, který v 26. minutě snížil v oslabení na 1:2. Všechny tři branky Blue Jackets obdržel Steve Mason. Český gólman Tomáš Pöpperle nastoupil na závěrečné dějství a neinkasoval, ale čelil jen dvěma pokusům soupeře.

V dresu Columbusu nedohrál zápas David Výborný, který si po zákroku krajana Martina Erata zranil na konci úvodní třetiny koleno. Erat byl vyloučen na pět minut a do konce utkání, ale na začátku druhé části jeho spoluhráči Scott Nichol a Jed Ortmeyer paradoxně v oslabení získali pro Predators vedení 2:0.

Pavelec vychytal vítězství v St. Louis

Další gólman Ondřej Pavelec dostal v barvách Atlanty v St. Louis příležitost na celý zápas a vychytal vítězství 3:1. Kladenský odchovanec, jenž strávil uplynulé dvě sezony v juniorské QMJHL v celku Cape Breton Screaming Eagles, si připsal 25 úspěšných zákroků. Překonal ho jen v sedmé minutě v početní převaze Paul Kariya, u vyrovnávací trefy Colina Stuarta rovněž v přesilovce asistoval bek Karel Pilař.

Devatenáctiletý gólman Michal Neuvirth, jenž má za sebou sezonu v OHL v Plymouthu, nastoupil za Washington na ledě Caroliny od třetí třetiny za stavu 2:0 pro Capitals a při porážce 3:4 v prodloužení inkasoval všechny čtyři branky. V nastavení rozhodl svou druhou trefou v utkání Erik Cole.

Carolina - Washington 4:3 v prodl.(0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 49. a 65. Cole, 48. Babin, 59. Williams - 19. Green, 29. Bäckström, 58. Clymer. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 24 minut, z 19 střel inkasoval čtyři branky a úspěšnost zásahů měl 78,95 procenta. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18 680.
Columbus - Nashville 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 26. Pohl - 22. Nichol, 23. Ortmeyer, 34. Koistinen. Brankář Tomáš Pöpperle odchytal za Columbus 20 minut, ze dvou střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 33:18. Diváci: 10 000.
St. Louis - Atlanta 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Kariya - 32. a 40. Perrin, 14. Stuart (Pilař). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 60 minut, z 26 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zásahů měl 96,15 procenta. Střely na branku: 26:18. Diváci: 8578.
Anaheim - Phoenix 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Kunitz - 27. a rozhodující sam. nájezd Vrbata. Střely na branku: 28:28. Diváci: 16 888.
Calgary - Florida 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Jokinen, 48. Zedník, 58. Murphy (Řepík). Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 30 minut, z 10 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 27:34. Diváci: 19 289.