Sýkora vstřelil v přípravě vítězný gól Pittsburghu v Montrealu

NEW YORK

Český útočník Petr Sýkora si v úterním přípravném utkání v Montrealu ve svém druhém vystoupení v dresu Pittsburghu připsal vítěznou branku při výhře 5:2. Dva body Martina Ručinského za gól a asistenci naopak St. Louis k úspěchu v Dallasu nepomohly a Blues podlehly 5:6.

Sýkora pokazil nástup na led kanadské brankářské vycházející hvězdy Careyho Priceho. Toho více než 21 tisíc diváků v Bell Centre vítalo velkými ovacemi při střídání v polovině utkání. Za stavu 1:2 nahradil Jaroslava Hyláka poté, co slovenský gólman v úvodu inkasoval dva góly z prvních dvou střel. Po chvilce pobytu na ledě ale Price nemohl zabránit Sýkorovu zakončení po akci Jevgenije Malkina.

Pak sice snížil montrealský kapitán Saku Koivu, ale výhru Penguins potvrdili Malkin v oslabení a Tyler Kennedy. Sýkora má na utkání i nepříjemnou vzpomínku, protože při snaze zastavit střelce Koivua se srazil se spoluhráčem Brooksem Oprikem, jenž zasáhl posilu z Edmontonu loktem. Český útočník musel s krvácejícím obličejem do šatny na ošetření.

Ručinský odehrál první zápas od 6. února, kdy nastoupil naposledy před následnou operací levé kyčle. Šestatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa v 22. minutě v přesilové hře vyrovnal na 2:2 a zahájil obrat Blues na 4:2. Dallas ale otočil stav na 6:4 a Erik Johnson dokázal v 58. minutě v další početní převaze po Ručinského asistenci jen snížit.

Češi výrazně přispěli k výhře Floridy

Na výhře Floridy nad Calgary se v Saskatoonu podíleli brankami Rostislav Olesz a Martin Tůma. Olesz vyrovnal na začátku druhé třetiny 1:1, Tůma ránou od modré čáry po přihrávce Michala Řepíka odpověděl na opětovné vedení Flames a vynutil si nastavení a nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Slovák Jozef Stümpel. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu první polovinu základní hrací doby a z 18 střel inkasoval jednu branku.

Zápas New Yorku Islanders s Bostonem v St. John´s provázelo několik potyček a v jedné utržil porážku slovenský dlouhán Zdeno Chára od Kipa Brennana. "Je to součást hry. Hodně hráčů z obou týmu na sebe chce upozornit a upoutat trenéry," komentoval to Chára, hvězda Bruins. V jedné z bitek se ocitla i posila Islanders z Caroliny Josef Vašíček, který se popral s Andrewem Ferencem.

Za Edmonton nastoupil poprvé útočník Anson Carter, jehož Oilers zkoušejí v přípravném kempu, ale kvůli otřesu mozku odstoupil v první třetině ze hry. Zápas Detroitu na ledě Minnesoty začal s patnáctiminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku, protože velký déšť uzavřel přistávací plochu na letišti v St. Paulu. Red Wings dorazili do haly až hodinu před začátkem, ale podle vítězství 6:1 je to nijak nepoznamenalo.

New York Islanders - Boston 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 24. Campoli (Martínek) - 16. a 23. Hoggan, 19. Kobasew.
Philadelphia - Ottawa 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Branky: 8. Zubov, 17. Meszároš, 20. Foligno, 50. Eaves.
Columbus - Chicago 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Branky: 7. Chimera, 15. Russell, 58. Nash - 26. Brouwer, 35. Barker, 37. Bourque, 45. Toews.
Montreal - Pittsburgh 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Smolinski, 49. Koivu - 1. Stone, 3. Taffe, 32. Sýkora, 53. Malkin, 57. Kennedy.
Minnesota - Detroit 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 26. Demitra - 4. a 51. Franzén, 17. Chelios, 18. Dacjuk, 27. Stafford, 50. Sopel.
Dallas - St. Louis 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
Branky: 3. Lessard, 11. Robidas, 30. Norström, 31. Halpern, 41. Morrow, 56. Winchester - 5. Berglund, 22. Ručinský, 26. Stempniak, 27. M. Walker, 58. E. Johnson (Ručinský).
Edmonton - Toronto 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 16. Truchno, 49. Horcoff, 64. Grebeškov - 18. Ponikarovskij (T. Kaberle), 43. McCabe (Tlustý).
Florida - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 25. Olesz, 33. Tůma (Řepík), rozhodujícím sam. nájezd Stümpel - 11. Langkow, 32. Stevenson. Tomáš Vokoun odchytal úvodních 31 minut, z 18 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 94,44 procenta.
Los Angeles - San Jose 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 42. a rozhodující sam. nájezd Brown, 10. Armstrong, 30. Willsie, 39. Calder, 45. B. Murray (Modrý) - 26. a 33. Mitchell, 17. Setoguchi, 45. Mink, 57. D. Murray.