Hanzal skóroval v přípravě na NHL, Phoenix však prohrál

NEW YORK

Dvacetiletý útočník hokejistů Phoenixu Martin Hanzal skóroval v přípravném zápase s Torontem, jeho tým však podlehl ve Winnipegu 2:3. V dresu Colorada si při výhře 6:3 nad Los Angeles připsal jednu asistenci i nedávný lídr Sparty Jaroslav Hlinka. Robert Lang se v prvním vystoupení v dresu Chicaga uvedl gólem a asistencí, ale porážce s Columbusem 3:4 nezabránil.

Šestatřicetiletý Lang, který přišel do Chicaga jako volný hráč po více než dvou sezonách strávených v Detroitu, otevřel účet utkání v páté minutě při přesilové hře pěti proti třem. Columbus vyrovnal v 18. minutě, kdy po asistenci osmnáctiletého sedmého hráče letošního draftu Jakuba Voráčka skóroval Jason Chimera.

Po Langově přihrávce ještě vrátil vedení Blackhawks na začátku druhé části Yanic Perreault. Po dalším vyrovnání Blue Jackets sice ještě jednou získal domácím náskok Perreault, ale pak otočil dvěma góly výsledek Manny Malhotra. Za Chicago nastoupila poprvé jednička červnového draftu Patrick Kane.

Nešťastně skončil zápas pro dalšího talentovaného forvarda Jonathana Toewse. Devatenáctiletý mistr světa z Moskvy si zlomil ukazováček na pravé ruce, když ho v druhé třetině zasáhl do ruky puk. Toews by měl Chicagu chybět dva až tři týdny a trenér Denis Savard předpokládá, že start soutěže na začátku října stihne.

V Coloradu zářil Stastny

Obránce Ryan Stokes dopadl ještě hůře, když musel po zásahu bruslí do obličeje do nemocnice. Zranil se nešťastně ve třetí třetině po souboji s útočníkem Columbusu Jaredem Bollem. Obránce, který působil v uplynulých dvou ročnících v Houstonu v nižší AHL, zůstal po sešití krvácející rány přes noc v nemocnici na pozorování.

Phoenix se představil ve Winnipegu, odkud se klub do nového působiště v roce 1996 přestěhoval. Diváci ale sledovali výhru Toronta, i když Coyotes v druhé části odpověděli na vedoucí branku Alexandera Steena. Obrat zahájil v 28. minutě úspěšnou prací před brankou Andrewa Raycrofta Hanzal a vedení získal týmu kouče Wayna Gretzkého Daniel Winnik. Maple Leafs ale v závěrečné části strhli vítězství na svou stranu.

Hlinka po dvou asistencích na ledě Phoenixu přidal ve svém druhém utkání za Colorado další hned po 64 vteřinách duelu s Los Angeles. Připravil gólovou pozici pro Paula Stastného a syn slovenské legendy Petera Šťastného odstartoval své vydařené vystoupení. Celkem si americký reprezentant připsal čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí.

New York Islanders - Montreal 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky: 8. a 15. Sim, 17. Guerin - 45. Kosticyn.
Tampa Bay - Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 28. Karlsson (Kuba), 39. Ward, 51. Wanvig z trestného střílení, 65. Darche - 9. Robidas, 44. Lessard, 59. Eriksson.
Chicago - Columbus 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 23. a 43. Perreault (na první Lang), 5. Lang - 47. a 53. Malhotra, 18. Chimera (Voráček), 37. Glencross.
Phoenix - Toronto 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 28. Hanzal, 33. Winnik - 10. Steen, 46. Blake, 53. Kilger.
Colorado - Los Angeles 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Branky: 2. a 52. Stastny (na první Hlinka), 31. a 52. Hensick, 36. Smyth, 41. Brunette - 23. Harold, 44. Armstrong, 49. Boyle.
Anaheim - San Jose 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Packard.
Vancouver - Calgary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 39. Edler, 42. Jaffray, 48. Grabner (Krajíček), 60. Shannon.