Straka dal vítězný gól Jezdců v přípravě s New Jersey

NEW YORK

Tým New York Rangers odstartoval sérii přípravných zápasů na sezónu výhrou 4:3 nad tradičním rivalem z New Jersey, přičemž rozhodující gól vstřelil český útočník Martin Straka.

Do střelecké listiny se v pátek zapsal také Radek Martínek z Islanders, po dvou asistencích zaznamenali jeho spoluhráč Josef Vašíček, montrealský útočník Tomáš Plekanec a Martin Havlát, hvězda Jestřábů z Chicaga.

Na ledě v zaplněné Madison Square Garden se vedle Straky, který ve 34. minutě zvyšoval na 4:1, objevil z českých hráčů už jen Patrik Eliáš v dresu Ďáblů. Obránce Martínek stihl v Montrealu necelých šest minut před koncem základní hrací doby vyrovnat po Vašíčkově přihrávce na 2:2, v prodloužení ale rozhodl zápas svou druhou trefou Matt D'Agostini.

V Chicagu dlouho vedla o dvě branky Minnesota, ale ve 49. minutě se prosadila jednička letošního draftu Patrick Kane a v čase 59:59 vyrovnal Sergej Samsonov po souhře českého dua Martin Havlát - Robert Lang. Krátce před koncem prodloužení dovršil hattrick hostující Mikko Koivu.

V Detroitu na sebe nechtěně upoutal pozornost dvacetiletý bek Jakub Kindl. Při utkání s Pittsburghem totiž musel ve druhé třetině v rozmezí deseti minut a devíti vteřin třikrát na trestnou lavici. Postupně se dopustil hákování, držení hole a podražení. V brance podržel domácí Chris Osgood, jenž sice odchytal jen dvě třetiny, ale byl vyhlášen první hvězdou utkání.

V Buffalu padlo pět gólů, ani jeden však při stejném počtu hráčů na ledě. Domácí se jedinkrát trefili do sítě Columbusu při oslabení, v němž i čtyřikrát inkasovali. Do statistik se v dresu vítězů zapsali díky asistenci i útočník Jakub Voráček a zadák Rostislav Klesla.

Výsledky:
Buffalo - Columbus 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 51. MacArthur - 22. a 53. Brule (na první Voráček), 21. Russell, 47. Nash (Klesla).
Carolina - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 26. Borer, 56. Ray Whitney, 59. Walker.
NY Rangers - New Jersey 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 2. Byers, 13. Callahan, 22. Betts, 34. Straka - 23. Zubrus, 38. Parise, 54. Gionta.
Detroit - Pittsburgh 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 62. Chelios.
Montreal - NY Islanders 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. a 62. D'Agostini (na první Plekanec), 35. Latendresse (Plekanec) - 25. Tambellin (Vašíček), 55. Martínek (Vašíček).
Chicago - Minnesota 4:5 v prodl. (0:0, 0:2, 4:2 - 0:1)
Branky: 42. Wisniewski, 43. Burish (Havlát), 49. Kane, 60. Samsonov (Havlát, Lang) - 34., 45. a 65. M. Koivu, 32. Gáborík, 43. Walz.
San Jose - Anaheim 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 56. Pavelski, 31. Setoguchi - 28. Ryan.