Kubina rozhodl o výhře Toronta v samostatných nájezdech

NEW YORK

Český obránce Pavel Kubina byl jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů v Bostonu a zajistil hostujícímu Torontu výhru 4:3. Naopak ostudnou prohru v přípravném zápase utrpěl New York Rangers s kapitánem Jaromírem Jágrem. Philadelphia v Madison Square Garden vyhrála jednoznačně 5:0.

Dvacetiletý centr Martin Hanzal zajistil Phoenixu skalp Dallasu. Písecký rodák přispěl k vítězství 6:5 brankou a asistencí. Phoenix sice prohrával po první dvacetiminutovce již 1:3, když Hanzal přihrál v 6. minutě na gól Carcillovi. Druhou třetinu však domácí vyhráli 3:0 a poté, co se Hanzal ve 48. minutě zapsal také mezi střelce, dovedli zápas k vítězství.

Hanzal, sedmnáctý hráč draftu 2005, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu za domácím kanonýrem Shanem Doanem, který dvakrát skóroval. Český útočník tak může stále doufat v debut v NHL.

Dařilo se také Čechům v Detroitu. Gólman Dominik Hašek inkasoval za dvě třetiny v brance jen jednou, jeho spoluhráč Jiří Hudler si při vítězství 5:2 v Pittsburghu připsal dvě asistence.

Marián Hossa se dvakrát trefil

Tradiční střelec Atlanty, slovenský útočník Marián Hossa, nedokázal svými dvěma góly odvrátit těsnou prohru 2:3 se St. Louis, v jehož dresu si přihrávku u branky Martina Kariyi na 1:1 připsal obránce Roman Polák.

Čtvrtý gól stvrzující výhru Nashvillu nad Carolinou připravil pro švédského útočníka Janneho Niskalu český centr Radek Bonk, jenž přišel do týmu během letní přestávky.

V zápase San Jose s Vancouverem, který již na začátku sezóny postihla velká marodka a musel se obejít bez sedmi hráčů základní sestavy, si přihrávku na úvodní branku veterána Jeremyho Roenicka připsal útočník Tomáš Plíhal. Domácí předčili Canucks vysoko 37:10 na střely. V zápase se také párkrát zajiskřilo a ve 38. minutě se na ledě strhla větší bitka, po níž museli hned čtyři hráči zamířit předčasně do kabin.

Výsledky:
Boston - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Kessel, 39. Allen, 47. Thompson - 10. Mitchell, 19. Kilger, 48. Pohl, rozhodující sam. nájezd Kubina.
Atlanta - St. Louis 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 4. a 33. Marián Hossa - 25. M. Kariya (Polák), 39. Perron, 44. King.
Montreal - Ottawa 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 36. Chipchura - 33. Spezza, 38. Donovan.
NY Rangers - Philadelphia 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 14. a 51. Knuble, 13. Kapanen, 34. Richards, 45. Downie.
Pittsburgh - Detroit 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Branky: 11. Eaton, 59. Malkin - 40. a 59. Zetterberg (na první Hudler), 31. Draper, 57. Kronwall (Hudler), 60. Samuelsson. Dominik Hašek odchytal za Detroit úvodních 40 minut, z 12 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 91,66 procenta.
Tampa Bay - Washington 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. St. Louis - 8. Steckel, 22. Sjomin.
Nashville - Carolina 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 39. Arnott, 51. Fiddler, 54. Ellison, 57. Niskala (Bonk) - 50. Williams.
Calgary - Edmonton 4:5 v prodl. (3:2, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Pardy, 10. Tanguay, 20. Iginla, 40. Nilson - 33. a 65. Cogliano, 6. Stoll, 18. Pouliot, 38. Horcoff.
Phoenix - Dallas 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
Branky: 21. a 55. Doan, 6. Carcillo (Hanzal), 31. Jovanovski, 39. Mueller, 48. Hanzal - 2. a 52. Lundqvist, 3. Hagman, 19. Miettinen, 60. Connor.
Los Angeles - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 21. Kopitar, 54. Brown, rozhodující sam. nájezd Cammalleri - 13. Arnason, 22. Stastny.
San Jose - Vancouver 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Roenick (Plíhal), 39. Setoguchi, 48. Cheechoo - 19. McIver.