Rubriky:

NHL

Luongo v reakci na nápad NHL zvětšit branky hrozí koncem kariéry

26. září 2007 12:26 - VANCOUVER

Vedení NHL přemýšlí nad zatraktivněním utkání a v návrzích padlo rovněž zvětšení branky. Brankářská legenda Luongo hrozí ukončením kariéry. Návrhy zahrnovaly také obloukovitou konstrukci brankářské svatyně.

 

ČTK/AP

Kanadský brankář Roberto Luongo, jedna z největších stálic mezi hvězdami NHL, otevřeně přiznal, že pokud by se vedení soutěže rozhodlo zrealizovat myšlenku zvětšených branek, raději předčasně ukončí kariéru. Vedení ligy přemýšlí, jak dosáhnout vyšších skóre utkání, a mezi nápady už zazněly návrhy nejen na vyšší či širší branky, ale třeba také s obloukovitou konstrukcí.

"Pokud ten den jednou přijde, nemyslím si, že mě ještě někdo někdy uvidí v NHL," řekla rezolutně hvězda Vancouveru na úterní tiskové konferenci. Luongo je přitom ve svých osmadvaceti v nejlepších brankářských letech, což dokázal i v minulé sezoně v dresu Canucks. Rodák z Montrealu vychytal v 76 utkáních 47 vítězství, přičemž v této statistice skončil pouze o jednu výhru za rekordem Martina Brodeura.

Jeho výkony mu vynesly druhé místo v ceně pro nejužitečnějšího hráče NHL; průměrně obdržel 2,29 branky na zápas při úspěšnosti zákroků 92 procent a pětkrát vychytal čisté konto.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..