Na výhře Ďáblů se dvakrát podílel Karel Rachůnek

NEW YORK

Z českých hokejistů, kteří se zapojili do dalších přípravných bojů na NHL, se gólově prosadil pouze Pavel Kubina. Jeho Toronto však na buffalské Šavle, za které si připsal asistenci Aleš Kotalík, nestačilo. Stejně jako bronzový medailista z Turína se mohl radovat i Karel Rachůnek, jenž dvakrát přispěl k hattricku Gionty a vysoké výhře New Jersey.

Souboj dvou týmů Atlantické divize, New Jersey a New Yorku Islanders, skončilo vysokou výhrou Ďáblů. Zápas se náramně vyvedl Brianu Giontovi, který vstřelil v každé dvacetiminutovce jednu branku. Nemalou zásluhu měl i bek Karel Rachůnek, který devětadvacetiletému útočníkovi dvakrát nahrával.

Další divoký výsledek zažila Air Canada Center v Torontu. Domácí nestačili na Buffalo a prohráli vysoko 2:7. Za Javorové listy se gólově prosadil obránce Pavel Kubina, ve 22. minutě vstřelil první branku domácích. Derek Roy v dresu Sabres přesekl Javorové listy třemi góly a stejným počtem asistencí. Nahrávku na první branku mu naservíroval Aleš Kotalík.

V zápase Edmontonu proti Calgary byl hráčem utkání vyhlášen útočník Aleš Hemský. Forvard Olejářů si připsal rozhodující asistenci na druhý a vítězný gól domácího Edmontonu. Hemský měl přitom možnost ještě rozsvítit červené brankové světlo při trestném střílení, ale jeho pokus za zády gólmana neskončil.

Minnesota si zahrála divoké blues

Mnohem jednoznačnější výsledek viděli diváci v Minnesotě. Jejich Divočáci rozcupovali St. Louis 7:0, přestože první třetina tomu vůbec nenaznačovala. Po šesti gólech ve druhé třetině však bylo rozhodnuto. Dva góly si do statistik zapsal slovenský forvard Pavol Demitra, který zakončil brankostroj Minnesoty. Právě na trefu z poslední třetiny nahrával Martin Škoula.

Naopak velmi vyrovnaný duel sehráli ve Vancouveru Žraloci ze San Jose. Hosté se v GM Place ujali vedení i díky asistenci Lukáše Kašpara, avšak ve druhé části Canucks s domácím mužstvem srovnali krok a do závěrečné třetiny se šlo za stavu 2:2. Třetí dvacetiminutovka skončila díky úspěšné power-play hostů rovněž remízou a utkání dospělo do samostatných nájezdů. Jediným úspěšným exekutorem byl Žralok Davison.

Příprava NHL:
Philadelphia - Washington 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Kane, 27. Eager - 14. Sutherby.
New Jersey - New York Islanders 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Branky: 1., 21. a 50. Gionta (na druhou a třetí Rachůnek), 2. a 60. Madden, 4. Zajac - 23. Dwyer.
Florida - Atlanta 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 40. McLean - 44. a 48. Little, 38. Sterling, 44. White. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 60 minut, ze 40 střel inkasoval čtyři branky a úspěšnost zákroků měl 90 procent.
Toronto - Buffalo 2:7 (0:2, 2:3, 0:2)
Branky: 24. Kubina, 33. Kilger - 38., 42. a 47. Roy, 2. Tallinder (Kotalík), 8. Stafford, 21. Pominville, 22. Vanek.
Minnesota - St. Louis 7:0 (0:0, 6:0, 1:0)
Branky: 26. a 31. Parrish, 28. a 53. Demitra (na druhou Škoula), 28. a 37. Rolston, 24. Belanger.
Edmonton - Calgary 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 20. Cogliano, 40. Souray (Hemský) - 48. Aucoin.
Vancouver - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. Pyatt, 30. Bieksa, 47. Edler - 16. a 37. Setoguchi (na první Kašpar), 60. Clowe, rozhodující sam. náj. Davison.
Red Bulls Salute Cup v Salcburku - finále:
Los Angeles - Färjestad 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Branky: 27. O´Sullivan, 28. Višňovský, 47. Cammalleri, 60. Kopitar - 23. Somervuori, 23. Kaberg, 40. Johansson.