Průcha se Strakou skórovali za Rangers v derby s Islanders

NEW YORK

Útočníci New Yorku Rangers Petr Průcha a Martin Straka se gólově podepsali pod výhru svého celku v prestižním derby proti Islanders. Gólově se v přípravě na novou sezónu prosadil i bek Vancouveru Lukáš Krajíček. Jeho branka v duelu na ledě Calgary znamenala vítězství 3:2.

Newyorští Rangers sice rozehráli úvodní dvacetiminutovku derby s Islanders v duchu posledních výkonů a výsledků, stav 0:1 však dokázali otočit čtyřgólovou smrští ve druhé třetině. Straka zvyšoval krátce po polovině zápasu na 3:1, vítězství Jezdců v utkání s hned několika bitkami pečetil střelou do prázdné branky 19 sekund před koncem Průcha. Jaromír Jágr se na ledě neobjevil, příčinou je zranění kyčle. Podle informací z tábora Rangers patrně vynechá i poslední přípravný duel v sobotu na ledě Philadelphie.

V Calgary byl stav po dvou třetinách 2:2. Dvě minuty po přestávce však zamířil na trestnou lavici Primeau, střelec prvního gólu domácích, a Krajíček ho poslal zpět na led již za 38 sekund. Čtyřiadvacetiletý prostějovský rodák napřáhl na modré čáře a střelou do horního rohu překonal Kiprusoffa. Přidělal tak vrásky na čele nového trenéra Plamenů Keenana, neboť jeho svěřenci v přípravě ze sedmi pokusů pouze jednou vyhráli a navíc celkem jen dvanáctkrát skórovali.

K výhře Toronta nad Detroitem 6:4 přispěl asistencí zadák Pavel Kubina, Jiří Hudler v dresu Rudých křídel pobyl na ledě přes 26 minut, aniž by zaznamenal střelu na branku. St. Louis se podařila domácí odveta za nedávný debakl 0:7 v Minnesotě, když v pátek porazili Wild 4:2 a u dvou branek Boyese byl Martin Ručinský.

Vokounův skvělý výkon Floridě nepomohl

Po domácí prohře 1:4 s Atlantou před pár dny si proti stejnému soupeři zlepšil náladu gólman Floridy Tomáš Vokoun. Radost však mohl mít pouze ze svého vystoupení na ledě Thrashers, neboť ze 24 střel pouze jednou inkasoval, ale jeho spoluhráči nedokázali skórovat ani jedinkrát.

Zajímavý zápas se hrál ve Washingtonu, kde hostující Philadelphia vedla ve 45. minutě již 5:2 a ještě tři minuty před koncem 5:4, ale ani to nestačilo a nakonec se radovali domácí Capitals po výsledku 7:5. V utkání se hodně činily hlavní hvězdy obou týmů. Washingtonský Ovečkin si připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí, jen o přihrávku méně zaznamenala nová posila Briere z týmu Flyers.

Vedení si týmy měnily také v Pittsburghu. Hosté z Buffala začali lépe a ve 13. minutě vedli 2:0, ovšem ve 38. prohrávali 2:3. Přičinil se o to především domácí Crosby, jenž dal dva góly a na jeden přihrál, poté však již nebodoval. Od té doby dokázali Sabres na vedoucí gól Tučňáků pokaždé zareagovat, srovnat krok a poté, co se jim to povedlo i v 57. minutě, si 28 sekund před koncem sami připravili rozhodující úder, když se podruhé v utkání trefil Roy. Ten v utkání zaznamenal i dvě asistence.

Výsledky:
Carolina - Columbus 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. E. Cole, rozhodující sam. náj. Ladd - 39. Glencross.
Washington - Philadelphia 7:5 (0:1, 2:3, 5:1)
Branky: 27. a 60. Steckel, 35. a 58. Ovečkin, 47. Pettinger, 48. Viktor Kozlov, 59. Fehr - 31. a 35. Briere, 17. Richards, 22. Gauthier, 45. Gagne.
New York Rangers - New York Islanders 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 29. a 35. Shanahan, 22. Gomez, 32. Straka, 60. Průcha - 19. Bergenheim, 56. Hunter.
Toronto - Detroit 6:4 (1:1, 4:3, 1:0)
Branky: 6. J. Blake (Kubina), 21. Tucker, 23. Devereaux, 32. White, 37. Wozniewski, 58. Kilger - 23. a 32. Draper, 1. N. Kronvall, 24. Dacjuk.
Atlanta - Florida 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 36. Žitnik. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, ze 24 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zákroků měl 95,83 procenta.
Pittsburgh - Buffalo 5:6 (1:2, 2:1, 2:3)
Branky: 16. a 38. Crosby, 26. J. Staal, 43. Malone, 49. Christensen - 47. a 60. Roy, 2. Vanek, 13. Campbell, 39. Tallinder, 57. Zagrapan.
St. Louis - Minnesota 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 5. a 25. Boyes (na obě Ručinský), 18. Weight, 36. Stempniak - 14. Demitra, 34. Bouchard.
Calgary - Vancouver 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 10. Primeau, 27. Iginla - 19. Isbister, 34. Linden, 43. Krajíček.