Rubriky:

NHL

Češi v Rangers jsou i přes vítězný první zápas spíš sebekritičtí

5. října 2007 10:17 - NEW YORK

Spíš sebekriticky než s nadšením hodnotí čeští hokejisté v mužstvu New York Rangers vstup svého týmu do nového ročníku NHL. I když v prvním utkání sezóny ve čtvrtek porazili Floridu 5:2, připouštějí, že mají ještě na čem pracovat.

Musíme se zlepšit, nebylo to ono," řekl po zápase českým novinářům útočník Martin Straka. Začátek se Rangers povedl, když Michal Rozsíval dal s asistencí kapitána Jaromíra Jágra a nové posily Rangers, centra Chrise Druryho, první gól už ve 37 sekundě zápasu. "Pak jsme se tam půl hodiny ale jen tak ploužili, to nestálo za nic," komentoval vývoj pětatřicetiletý rodák z Plzně s patnáctiletou zkušeností v zámořské soutěži.

Jak Straka přiznal, polovinu zápasu byl lepší soupeř. Rozhodující okamžik podle něho nastal, když Rangers vyrovnali na 2:2. "Zaplať pánbů za posledních dvacet minut, že jsme to dokázali otočit. Jinak to ale nestálo za moc," poznamenal autor jedné ze čtyř branek Rangers v závěrečné třetině.

"Ještě tam byly nějaké chyby," připouští Malík

Že Rangers dali floridským Panterům příliš prostoru, hlavně ve druhé části, připouští i obránce Marek Malík. "Ještě tam byly nějaké chyby a věci, na kterých musíme pracovat," řekl.

Floridský brankář Tomáš Vokoun, který měl ve čtvrtek svoji premiéru v dresu Panterů, se netajil tím, že prohra v prvním utkání sezony je nepříjemná. "Mě samozřejmě ten zápas hodně mrzí," svěřil se českým novinářům. "Mužstvo máme dobré. Zápasů je ještě před námi spousta. Musíme hrát lépe," řekl.

Po deseti měsících léčení a rekonvalescence se na soutěžní led vrátil ve čtvrtek slovenský obránce Floridy Branislav Mezei. V prvních dvou třetinách podle něho měli Panteři dobré šance na vítězství. Ve třetí třetině se ale jakoby začali bát o výsledek. "Ale to se nedá proti takovému mužstvu, které má tolik ofenzivních hráčů. Udělali jsme chybu, že jsme sami nehráli ofenzivní hokej dál," zhodnotil průběh hry.

Příprava na nový ročník NHL byla standardní 

Přípravu na nový ročník NHL popisují Češi a Slováci v obou týmech jako standardní. "Už deset let je stejná," odpověděl lakonicky Straka.

Výlet do americké vojenské akademie ve West Pointu byl pro všechny příjemným zpestřením tréninků. "Bylo to trochu zpříjemnění, trochu legrace, trochu práce, abychom se dostali do pohody," popsal návštěvu Malík. Výcvik byl podle něho zaměřený hlavně na týmovou spolupráci a určování strategie.

ČTK

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..