Boston - Vancouver 4:0Boston slaví další výhru. Zářil znovu Pastrňák?

Hokejisté Bostonu zvítězili na domácím ledě nad Vancouverem 4:0 a jednou trefou se na tom podílel český útočník David Krejčí. Asistenci si v dresu New Jersey připsal Pavel Zacha, ale Devils prohráli s Montrealem 4:5 po nájezdech. Hned dvě přihrávky na gól zaknihoval útočník Tampy Bay Ondřej Palát a pomohl svému týmu k vítězství nad Vegas 4:2. Ondřej Kaše přispěl v NHL gólem v základní hrací době i v rozstřelu k výhře Anaheimu 3:2 po nájezdech v Ottawě a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Útočník Caroliny Martin Nečas dal gól na ledě St. Louis, ale jeho tým prohrál 3:6.

Brankář Vancouveru Canucks Jacob Markstrom zastavuje ránu českého útočníka Davida Pastrňáka z Bostonu v utkání NHL.

Boston doma dosáhl na pohodovou výhru nad Kosatkami z Vancouveru, i když se neprosadil nejlepší střelec zámořské soutěže David Pastrňák. Na ledě sice strávil bez pěti sekund celých devatenáct minut, mezi tyče vypálil hned sedmkrát, ale gólové radosti se tentokrát nedočkal. V čele tabulky střelců soutěže ho vystřídal Alexandr Ovečkin

Bruins vedli poté, co se v první třetině trefil Coyle, v prostřední části hry přidal druhý gól Marchand a definitivní klid dal Bostonu český útočník David Krejčí. Ten na začátku 55. minuty zvýšil na 3:0. Český útočník dostal přihrávku mezi kruhy poté, co k němu tečoval puk jeden ze soupeřů. Při pokusu o zakončení nejprve nezasáhl touš, ale další rána již byla úspěšná a zastavila se až v síti.

Vítězství Colorada na ledě Buffala v poměru 6:1 sledoval jen ze střídačky český gólman Avalanche Pavel Francouz. Hosté udeřili dvakrát během 14. minuty první třetiny, sekundu před přestávkou se ale Buffalo vrátilo gólem na 1:2 do zápasu. V prostřední dvacetiminutovce už ale Colorado zlomilo čtyřmi trefami utkání na svou stranu.

Za stavu 1:5 Buffalo vyměnilo brankáře, ale na vývoji utkání to nic nezměnilo. Švéd Burakovsky si připsal do statistik gól a tři asistence. U poražených se neprosadil útočník Michael Frolík.

Hodně chudé gólové menu servíroval fanouškům Columbus v bitvě s Floridou. Až v prodloužení totiž zaznamenal vítěznou trefu Blue Jackets mladý obránce Werenski. Columbus mohl slavit čtvrtou výhrou o gól v posledních pěti duelech zámořské soutěže.

Ďáblové z New Jersey vedli nad Montrealem ve 27. minutě už 3:0. To se trefil po asistenci Pavla Zachy mladý Švéd Bratt a pro domácí vše vypadalo skvěle. Jenže ještě před odchodem do kabin už Montreal prohrával jen o gól a ještě než se třetí část hry zlomila do druhé poloviny, tak už hosté vedli.

Nakonec byl tým New Jersey rád, že dvacet sekund před koncem třetí dvacetimintovky srovnal. Prodloužení nerozhodlo a vítěze musely určit až nájezdy. Tam hostům vystřelil výhru zkušený Rus Kovalčuk.

Po šedesáti minutách neznalo vítěze ani utkání mezi NY Islanders a Dallasem. Duel rozhodl až v prodloužení útočník Beauvillier a zaknihoval svou druhou trefu v utkání, byl tak jeho největší hvězdou. Islanders zvítězili 4:3.

V dresu poražených se neprosadil zkušený český obránce Roman Polák ani útočník Radek Faksa. Islanders vyhráli nad Dallasem doma poprvé od ledna 2017.

Tampa Bay doma zvítězila nad Rytíři z Vegas 4:2 a velký podíl na tom měl útočník Ondřej Palát, jenž asistoval u dvou branek vítězů. První áčko zaznamenal u gólu Johnsona na 2:0 v závěru první třetiny. Necelou minutu před koncem pak Palát při hře soupeře bez brankáře vyhodil puk z obranného pásma a Killorn neměl problém skórovat do odkryté klece.

Další Češi - obránce Jan Rutta na domácí straně a útočník Tomáš Nosek u hostů - se do zápasových statistik nezapsali. Rutta odstoupil už po třech střídáních kvůli zranění v dolní části těla.

Vítězství slaví Washington, jenž si v domácí hale poradil s Králi z Los Angeles. Hrdinou Capitals byl zkušený Rus Ovečkin, jenž si připsal další hattrick v této sezoně a je momentálně nejlepším střelcem zámořské soutěže.

Hosté po trefách Cartera dvakrát vedli, ale v posledních osmi minutách zářila ruská hvězda Washingtonu. V 54. minutě Ovečkin vyrovnal na 2:2, za sedmdesát sekund už poslal kapitán týmu Capitals do vedení a vítězství pečetil v čase 58:14 trefou do prázdné branky.

Z výhry se tak mohli radovat obránci Michal Kempný a Radko Gudas, útočník Jakub Vrána i náhradní gólman Capitals Vítek Vaněček. V utkání však žádný z Čechů nebodoval.

Anaheim vyhrál po nájezdech na ledě Ottawy a největší podíl na tom měl český útočník Ondřej Kaše. Nejprve dal gól na 2:1. Kaše rozehrál gólovou akci, když nahrával Maxi Jonesovi, který ale minul odkrytou branku. Český útočník se dostal k odraženému kotouči od zadního mantinelu a pohotovou dorážkou skóroval. Ottawa na začátku třetí třetiny podruhé v zápase vyrovnala, ale rozstřel ovládli hosté. Kaše se v první sérii prosadil bekhendovou kličkou a výhru stvrdil Rickard Rakell.

Gólovou radost si vychutnal český mladík Martin Nečas, ale z vítězství na ledě St. Louis se netěšil. Carolina v brance s gólmanem Petrem Mrázkem totiž prohrála 3:6. Nečas skóroval při přesilovce necelé čtyři minuty před koncem, kdy tým Blues vedl o čtyři branky.

Mrázek inkasoval poprvé už ve třetí minutě z dorážky a další čtyři branky pustil během 22. až 32. minuty, v nichž St. Louis odskočilo na 5:1. Po dvou gólech obhájce Stanleyova poháru vstřelili Brayden Schenn a Zach Sanford, který ve třetí třetině zvýšil na 6:1.

Minnesota si před vlastním publikem v prodloužení poradila s Chicagem (3:2). Tým Wild vedl po dvou gólech Švýcara Fialy, ale Blackhawks se nakonec povedlo vyrovnat a zápas pokračoval. V čase 62:21 pak rozhodl o výhře Minnesoty Dumba. Čeští hokejisté Dominik Kubalík a David Kämpf se u poražených neprosadili.

Po šedesáti minutách nebyl známý ani vítěz duelu Winnipeg - Nashville. Domácí vedli už ve třetí minutě po gólu Appletona, Predátorům se však povedlo ještě před první přestávkou vyrovnat. Když pak domácí Laine ve druhé dvacetiminutovce neproměnil nájezd, dospěl duel do prodloužení. Tam pro Predators vystřelil výhru Fin Granlund.

Nevedlo se Calgary v brance s Davidem Rittichem. Z ledu Plamenů si výhru 3:1 odvezli Žraloci ze San Jose. Domácí tým sice vedl, když se při přesilovce na začátku druhé části hry prosadil Gaudreau, jenže pak už pálili přesně jen hosté. V jejich dresu se neprosadil obránce Radim Šimek.

Arizona v posledním utkání bohatého programu NHL zvítězila nad Edmontonem 3:0. Klíčový náskok získal tým Coyotes ve druhé třetině, kdy vstřelil dvě branky. V závěru pak Dvorak pečetil jejich výhru trefou do odkryté klece.

Výsledky zápasů NHL
Boston - Vancouver 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 15. Coyle, 36. Marchand, 55. Krejčí, 59. Kuhlman. Střely na branku: 42:25. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask (Boston), 2. Markström (Vancouver), 3. McAvoy (Boston)
Buffalo - Colorado 1:6 (1:2, 0:4, 0:0)
Branky: 20. S. Reinhart - 14. Girard, 14. Burakovsky, 21. Kadri, 25. Zadorov, 31. Ničuškin, 33. Rantanen. Střely na branku: 24:27. Diváci: 16 859. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Ničuškin, 3. Kadri (všichni Colorado)
Columbus - Florida 1:0 v prodl.
Branka: 62. Werenski. Střely na branku: 45:32. Diváci: 17 811. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Werenski (oba Columbus), 3. Bobrovskij (Florida)
New Jersey - Montreal 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 22. a 60. Palmieri, 10. Wood, 27. Bratt (Zacha) - 34. Armia, 38. N. Thompson, 48. Cousins, 50. Folin, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 24:36. Diváci: 13 283. Hvězdy zápasu: 1. Kovalčuk (Montreal), 2. Palmieri, 3. Bratt (oba New Jersey)
NY Islanders - Dallas 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 2. a 63. Beauvillier, 34. Brassard, 57. Barzal - 15. Gurjanov, 33. Dickinson, 47. J. Klingberg. Střely na branku: 41:31. Diváci: 10 128. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Barzal (oba NY Islanders), 3. Dickinson (Dallas)
Tampa Bay - Vegas 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 11. B. Point, 18. T. Johnson (Palát), 51. Stamkos, 60. Killorn (Palát) - 16. Carrier, 44. Stastny. Střely na branku: 18:29. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).
Washington - Los Angeles 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 54., 55. a 59. Ovečkin, 28. Carlson - 16. a 52. Carter. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Carlson (všichni Washington).
Ottawa - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Batherson, 44. Anisimov - 34. a rozhodující sam. nájezd O. Kaše, 10. N. Ritchie. Střely na branku: 32:28. Diváci: 9238. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Batherson (Ottawa)
Minnesota - Chicago 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 24. a 36. Fiala, 63. Dumba - 47. Boqvist, 57. Määttä. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17 341. Hvězdy zápasu: 1. Dumba, 2. Fiala, 3. M. Foligno (všichni Minnesota).
St. Louis - Carolina 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)
Branky: 22. a 51. Sanford, 28. a 32. B. Schenn, 3. Blais, 25. Parayko - 27. Aho, 53. McGinn, 57. Nečas. Střely na branku: 26:28. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval šest branek z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 76,92 procenta. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Sanford, 3. R. O'Reilly (všichni St. Louis)
Winnipeg - Nashville 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Appleton - 18. Bonino, 62. Mikael Granlund. Střely na branku: 34:36. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Saros (Nashville), 3. Appleton (Winnipeg).
Arizona - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Garland, 27. Crouse, 58. Dvorak. Střely na branku: 27:30. Diváci: 14 725. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Garland, 3. Hall (všichni Arizona)
Calgary - San Jose 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 21. J. Gaudreau - 24. Burns, 29. E. Kane, 48. Labanc. Střely na branku: 31:26. David Rittich odchytal za Calgary 58:07 minuty, inkasoval tři góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Diváci: 18 131. Hvězdy zápasu: 1. Dell, 2. Thornton (oba San Jose), 3. Michael Stone (Calgary)