Rubriky:

NHL

Havlát by se mohl do čtrnácti dnů vrátit do sestavy Chicaga

30. října 2007 16:44 - CHICAGO

Hokejový útočník Martin Havlát z Chicaga se zřejmě záhy zotaví ze zranění pravého ramena. Pokud se neobjeví nečekané komplikace, mohl by přibližně za dva týdny naskočit zpět do sestavy Blackhawks.

 

(AP PHOTO/CP, Larry MacDougal)

"Uvidíme, jak to den po dni půjde a jak se budu cítit," řekl Havlát listu Daily Herald. Podle kouče Denise Savarda by se mohl hlavní klenot ofenzivy Jestřábů objevit již na čtvrtečním týmovém tréninku, na návrat do zápasového kolotoče NHL si však bude muset ještě nějakou dobu počkat. "Vidím to tak na dva týdny," odhadl Savard v deníku Chicago Tribune.

Šestadvacetiletý hokejista absolvoval s problematickým ramenem již dvě operace a při jeho posledním zranění se nad ním vznášela tato hrozba znovu; tentokrát by však měla postačit rehabilitace. Varovným signálem je ale skutečnost, že Havlátovi se stala osudnou nevinně vypadající strkanice před brankou hned v úvodním zápase sezony, v kterém se Chicago utkalo 4. října s Minnesotou.

Nejproduktivnějšího hokejistu Blackhawks z minulé sezóny zatím úspěšně zastupuje český spoluhráč Robert Lang, jenž přišel v létě z konkurenčního Detroitu. Šestatřicetiletý centr v úvodních osmi duelech pětkrát skóroval a pomohl tak k solidnímu rozjezdu týmu, který prahne po účasti v play-off. Vyřazovací boje totiž Chicago okusilo naposledy v sezóně 2001/02.

Za poslední tři zápasy si však Lang připsal pouze dvě asistence a Blackhawks ve všech podlehli. "Je to těžké, když máte šance a nevyužijete je," připustil Lang. "Několik posledních zápasů jsem nebyl schopen je proměňovat. Na druhou stranu zápasy musí vyhrávat hlavně defenziva, což nám nešlo. Když to nevychází, tak je pak potřeba dávat víc gólů," dodal Lang.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..