Brankář Vokoun vychytal výhru proti Carolině

NEW YORK

Sérii sedmi porážek se soupeřem z Caroliny, která se datuje do minulé sezóny, přerušili ve středečním utkání NHL hokejisté Floridy. Na výhře Panterů 4:2 se výrazně podílel i brankář Tomáš Vokoun, jenž zlikvidoval osmadvacet z třiceti střel Hurricanes. Hvězdou utkání, které Florida otočila třemi góly v posledních šesti minutách třetí třetiny, se stal Olli Jokinen, jenž vstřelil gól a na dva přihrál.

Florida se nicméně na domácím ledě dostávala do tempa pomalu a ještě v úvodu poslední třetiny prohrávala o jeden gól. Pak sice srovnal O. Jokinen, hosté ale vzápětí opět odskočili. Závěr utkání byl však zcela v režii domácích. Nejprve vyrovnal při hře 4 na 4 po vyloučení Williamse za simulování Bouwmeester, při přesilovce 5 na 3 pak dostal Floridu poprvé do vedení Zedník a konečné skóre stanovil při další početní výhodě Panterů Horton.

Carolina měla v utkání celkem osm vyloučených, dva tresty byly za hrané pády, na které si Florida po vzájemných zápasech s Hurricanes stěžovala už v minulé sezóně. "Nemám slov. To je prostě síla médií, která o stížnostech Floridy s radostí informovala. Nemám tušení, proč nás rozhodčí trestal za simulování. Budu žádat vysvětlení," rozčiloval se po utkání kouč Caroliny Peter Laviolette.

Lang dvakrát asistoval

První vítězství v nové hale Prudential Center vybojovali New Jersey Devils, kteří rozstříleli Tampu Bay 6:1 a ukončili šňůru čtyř porážek. Domácí se ujali vedení dvěma góly v úvodu druhé třetiny, Tampa sice ještě v prostřední části snížila, v poslední třetině ale čtyřikrát inkasovala a připsala si pátou venkovní prohru za sebou. Jednou asistencí se na výhře Ďáblů podílel Patrik Eliáš.

"Je to frustrující bilance. Přitom jsme si pořád dokola opakovali, co musíme dělat lépe. Dělali jsme všechno možné, abychom zvenku přivezli nějaké body, ale propadli jsme," smutnil forvard Tampy Martin St. Louis.

Dvě přihrávky si připsal ve středu další český útočník Robert Lang, jehož Chicago zvítězilo v Dallasu 5:4. Na góly bohaté utkání mělo divoký průběh zejména v poslední třetině, kdy domácí třemi góly v řadě otočili dosavadní vývoj zápasu a dostali se do jednobrankového vedení, dvě branky Jasona Williamse ale vrátily do sedla hostující tým, který tak zastavil sérii tří proher za sebou.

"Srovnat se se třemi porážkami v řadě nebylo vůbec jednoduché. Tým ale ukázal vnitřní sílu a situaci zvládl," těšilo kouče Chicaga Denise Savarda.

Povedený vstup do sezóny potvrdili ve středu hokejisté Columbusu, kteří odvezli vítězství 4:1 z Los Angeles a připsali si čtvrtou výhru za sebou. Hosté měli utkání zcela pod kontrolou, domácím se podařilo korigovat výsledek až za stavu 0:3. "Columbus podržel neuvěřitelnými zákroky brankář. Měli jsme šest tutovek při hře 5 na 3, ale on nás pokaždé vychytal," ocenil výkon Pascala Leclaira v brance Blue Jackets kouč Kings Marc Crawford.

New Jersey - Tampa Bay 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
Branky: 27., 52. a 59. Pandolfo, 25. Madden, 48. Asham (Eliáš), 54. Parise - 39. Lecavalier. Zásahy brankářů: Brodeur 22/21 - Holmqvist 27/22, Denis 3/2. Diváci: 13 218.
Los Angeles - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 30. Calder - 17. a 28. Chimera, 24. Brule, 60. Nash. Zásahy brankářů: LaBarbera 35/32 - Leclaire 34/33. Diváci: 11 491.
Dallas - Chicago 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)
Branky: 5. Ribeiro, 41. Boucher, 46. Hagman, 51. Zubov - 53. a 60. Jason Williams (na první Lang), 8. Toews, 29. Wisniewski (Lang), 31. Kane. Zásahy brankářů: Turco 21/18, Smith 8/6 - Chabibulin 23/19. Diváci: 14 756.
Florida - Carolina 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Branky: 48. O. Jokinen, 55. Bouwmeester, 58. Zedník, 60. Horton - 25. Ray Whitney, 52. E. Cole. Zásahy brankářů: Vokoun 30/28 - Ward 32/28. Diváci: 10 063.