Hudler se stal první hvězdou utkání

NEW YORK

Z českých hokejistů se ve středečních zápasech NHL nejvýrazněji prosadil Jiří Hudler. Třiadvacetiletý útočník byl v normální hrací době u obou branek Detroitu, když zaznamenal gól a asistenci, za což byl po utkání oceněn titulem pro první hvězdu zápasu. O vítězství Red Wings 3:2 nad Nashvillem po penaltovém rozstřelu rozhodl proměněným nájezdem Pavel Dacjuk a úspěšnými zákroky Chris Osgood, který dostal přednost před uzdraveným Dominikem Haškem.

"Neměli jsme dovolit vstřelit soupeři ty dvě branky," komentoval ztrátu dvoubrankového vedení v zápase Henrik Zetterberg, který byl společně s Dacjukem úspěšný v penaltovém rozstřelu. Švédský útočník si v zápase připsal asistenci u Hudlerovy branky a bodoval tak v každém z letošních 15 utkání svého týmu.

Překonal tím klubový rekord Norma Ullmana z ročníku 1960/61, který získal alespoň bod do tabulky produktivity v každém z úvodních 14 zápasů. "Je to zábava překonávat rekordy. Obzvlášť když hrajete s dobrými hráči a tým vítězi," uvedl Zetterberg, který je s 25 body nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Hlaváčovi se podařilo překonat krajana Vokouna

Ani 31 úspěšných zásahů českého brankáře Tomáše Vokouna nepřineslo ve floridském derby Panterům bodový zisk. Jan Hlaváč byl jedním ze dvou hráčů Tampy Bay, který ho dokázal v zápase překonat. V dresu Floridy se trefil pouze Kamil Kreps, pro něhož to byl první zásah v ročníku.

"Zbytečné ztráty a výsledkem byly dvě obdržené branky," zlobil se kouč Jacques Martin na svůj tým, který po brankách Hlaváče a St. Louise už v sedmé minutě prohrával na ledě Tampy 0:2. V dalším průběhu dokázal Kreps dostat Floridu na dostřel, její rival si však vedení už vzít nenechal.

V poslední minutě naopak přidal Vincent Lecavalier gólovou pojistku, na které se asistencemi podíleli i Václav Prospal s Filipem Kubou. "Věděli jsme, že se to otočí. Jen bylo potřeba pokračovat v tvrdé práci a věřit jeden druhému," radoval se z prolomení šestizápasové série proher Martin St. Louis.

Mike Modano se zapsal do historie

Do historie NHL se v utkání se San Jose zapsal útočník Dallasu Mike Modano. K vítězství hostujícího celku 3:1 přispěl dvěma góly a stal se nejproduktivnějším Američanem v historii soutěže, když překonal dosavadní rekord obránce Phila Housleyho.

Sedmatřicetiletý Modano má nyní na kontě v 1253 zápasech 1233 bodů, z toho 511 branek. "Čekání skončilo. Vědomí rekordu mi trochu svazovalo ruce, každý večer jsem nastupoval k zápasu s myšlenkami, zda se dočkám rekordního zápisu," přiznal sedmatřicetiletý útočník, který v předchozích třech domácích zápasech vyšel naprázdno.

Phoenix pokračoval ve výborných výkonech na soupeřových kluzištích. V divoké přestřelce uspěl na ledě obhájce titulu Anaheimu 6:5 v prodloužení a připsal si venku pátou výhru za sebou. Výrazně se na něm podílel devatenáctiletý útočník Peter Mueller, který zaznamenal první hattrick v kariéře.

Muellerovi pomohl k hatticku Martin Hanzal

"Je to neuvěřitelný pocit," radoval se Mueller, kterému pomohl završit tříbrankový zápas asistencí Martin Hanzal. "Hraji v útoku se skvělými hráči Shanem Doanem a Stevem Reinprechtem. Když vcházíte na led s nimi, musíte bodově přispívat," řekl Mueller, který byl v roce 2006 draftovaný jako osmý v pořadí. Na vítězství Phoenixu se podílel svým pátým gólem v sezoně i Radim Vrbata.

Tým Columbusu se před zápasem v Chicagu mohl pyšnit nejlepší obranou v lize, v posledních pěti zápasech inkasoval pouze třikrát. V závěrečné třetině se sice hosté dostali díky brankám Rostislava Klesly a Nikolaje Žerděva v rozmezí 85 vteřin do vedení 2:1, ovšem závěr patřil domácím Blackhawks, kteří do konce zápasu kontrovali čtyřmi góly. "Nedrželi jsme se našeho plánu, hráli jsme lehkovážně, a to se nám vymstilo," zlobil se na svůj tým trenér Ken Hitchcock.

V Coloradu, kam zavítali hokejisté Edmontonu, viděli diváci pět branek v úvodní části. Třikrát se trefili hostující hráči, přičemž poslední z gólů měl na svědomí český útočník Aleš Hemský. Avalanche, kteří hráli v druhém utkání za sebou bez Jaroslava Hlinky, dokázali srovnat skóre až v závěrečné části a o osmém domácím vítězství v devíti odehraných zápasech rozhodl Marek Svatoš v penaltovém rozstřelu.

Nerozhodný po 60 minutách byl i stav utkání v Buffalu, za které vstřelil jedinou branku v normální hrací době český útočník Aleš Kotalík. V prodloužení se pak o výhru Sabres postaral Clarke MacArthur, který byl den předtím povolán z farmy místo zraněných Adama Maira a Tima Connollyho.

Tampa Bay - Florida 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Hlaváč, 7. St.Louis, 60. Lecavalier (Prospal, Kuba) - 29. Kreps. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, obdržel dvě branky z 33 střel, úspěšnost zásahů měl 93,9%. Střely na branku: 34:23. Diváci: 16.526.
Buffalo - Boston 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 36. Kotalík, 64. MacArthur - 9. Savard. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.690.
Pittsburgh - Philadelphia 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 20. Malone - 1. Lupul, 6. J. Carter, 29. M. Richards. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17.132.
Detroit - Nashville 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. Cleary (Hudler), 39. Hudler, rozhodující nájezd Dacjuk - 53. Suter, 59. Dumont. Střely na branku: 45:30. Diváci: 16.885.
Chicago - Columbus 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Branky: 29. Wisniewski (Lang), 48. Toews, 50. Seabrook, 52. Keith, 60. Sharp - 42. Klesla, 43. Žerděv. Střely na branku: 35:26. Diváci: 9.717.
Colorado - Edmonton 4:3 po sam. nájezdech (2:3, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. a 43. Laperriere, 12. Arnason, rozhodující nájezd Svatoš - 8. Brodziak, 13. Tarnström, 14. Hemský. Střely na branku: 38:33. Diváci: 15.877.
Anaheim - Phoenix 5:6 v prodl. (1:1, 2:3, 2:1 - 0:1)
Branky: 11. Kunitz, 25. Marchant, 39. Schneider, 42. A. Miller, 46. Perry - 9, 29. a 45. Mueller (na třetí Hanzal), 36. Reinprecht, 38. Vrbata, 65. Doan. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17.174.
San Jose - Dallas 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 19. Carle - 3. a 5. Modano, 23. Ott. Střely na branku: 39:12. Diváci: 17.496.