NHL

Predátor Erat katem Columbusu, Eliáš prolomil střelecké trápení

13. listopadu 2007 07:33 - NEW YORK

Hokejista Patrik Eliáš z New Jersey rozhodl v pondělním utkání NHL o těsné výhře Devils nad Pittsburghem. Levé křídlo Ďáblů se trefilo po dlouhých 11 zápasech a rovnou z toho byl vítězný gól. V souboji Nashvillu na ledě Columbusu byl u všech gólů hostí Martin Erat. Dva góly dal český hokejista sám, u dvou asistoval.

Souboj Blue Jackets nezačal pro domácí dobře a Nashville vedl po první třetině 2:1. V sedmé minutě otevřel skóre Dumont, aby se o necelých dvacet sekund později postaral o vyrovnání Columbusu David Výborný. Ze strany domácích to ale bylo vše. Druhý gól Predators dal ve 13. minutě Martin Erat. Po gólovém půstu ve druhém dějství definitivně stáhli Pradátoři Blue Jackets z kůže po druhém gólu Dumonta a  Eratovou střelou do odkryté klece. Čtyři kanadské body Martina Erata znamenaly, že se český forvard stal zaslouženě první hvězdou zápasu.

Ďáblové z New Jersey zajížděli do Pensylvánie, aby na ledě Pittsburghu vyzvali o dva body tamní Tučňáky. Napínavý duel gólově načali hostující Devils Zajacem a Parisem v přesilové hře. Na obě trefy však Penguins odpověděli a po gólech Crosbyho a Malkina byl po dvou třetinách stav nerozhodný. Dva body pro New Jersey vystřelil necelých šest a půl minuty před koncem český útočník Patrik Eliáš a protrhl tak své gólové trápení, které trvalo dlouhých jedenáct zápasů.

Vokoun chyboval, srazil si střelu zpoza branky

V utkání dvou týmů Východní konference si to mezi sebou rozdaly kluby Caroliny a Floridy. Tomáš Vokoun v brance Panters čelil 36 střelám hostí, ale dva body si nakonec odvál Hurikán. O vítězství rozhodla Carolina minutu a šest sekund před koncem třetí třetiny gólem Cory Stillmana. Jeho střelu zpoza branky si český gólman sám srazil do sítě. „Udělal jsem velkou chybu, moc brzo jsem vyjel z brány,“ litoval po utkání Vokoun. U prvního gólu Caroliny asistoval obránce František Kaberle.

Zbyněk Michálek, Martin Hanzal a Radim Vrbata v dresu Phoenixu jistě nebudou mít příjemné vzpomínky z utkání na ledě San Jose. Domácí Žraloci si na Kojotech pochutnali vítězstvím 5:0. Dvěma góly se zaskvěli Devin Setoguchi a Joe Thornton. Milan Michálek v dresu Sharks nestrávil na ledě ani celou minutu.

V posledním pondělním střetnutí se již čeští hráči z výhry neradovali. New York Islanders na ledě Philadelphie drželi s domácími Flyers dvě třetiny krok. V úvodu třetí dvacetiminutovky se však v oslabení prosadil Mike Richards a dva body zůstaly ve Wachovia Center. U vyrovnávací branky Islanders na konci druhé třetiny byl Josef Vašíček.

Pondělní zápasy NHL:
Pittsburgh - New Jersey 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 21. Crosby, 51. Malkin - 5. Zajac, 11. Parise (Eliáš), 55. Eliáš. Zásahy brankářů: Sabourin 21/3 - Weekes 25/2. Diváci: 17 096.
Philadelphia - NY Islanders 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 11. a 32. Upshall, 44. Richards - 26. Sillinger, 39. Simon (Vašíček). Zásahy brankářů: Biron 26/2 - DiPietro 17/3. Diváci: 19 312.
Columbus - Nashville 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Výborný - 7. a 52. Dumont (na obě Erat), 13. a 60. Erat. Zásahy brankářů: Leclaire 30/4 - Mason 30/1. Diváci: 12 554.
Florida - Carolina 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky: 3. Stümpel, 42. Weiss, 53. Booth - 19. a 44. Williams (na první F. Kaberle), 41. a 59. Stillman. Zásahy brankářů: Vokoun 36/4 (úspěšnost zásahů 88,89 %) - Ward 31/3. Diváci: 12 715.
San Jose - Phoenix 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 39. a 57. J. Thornton, 45. a 56. Setoguchi, 19. Grier. Zásahy brankářů: Nabokov 25/0 - Tellqvist 28/5. Diváci: 17 496.