NHL

Útočník Cole skončil po nárazu do Vokouna na nosítkách

13. listopadu 2007 10:00 - SUNRISE

Útočník Caroliny Erik Cole skončil po střetu s českým brankářem Tomášem Vokounem v pondělním zápase NHL na nosítkách. Ve třetí třetině do hráče v plné rychlosti zezadu strčil floridský obránce Jassen Cullimore a Cole hlavou narazil do Vokounových betonů. Na ledě pak zůstal nehybně ležet několik minut, než putoval se zafixovaným krkem do nemocnice.

"Říkal, že má něco s krkem. Proto se nechtěl hýbat," řekl zámořským novinářům Vokoun. "Je to smutné, ale hokej je kontaktní sport a takové věci se bohužel stávají," dodal český gólman po prohře jeho Floridy 3:4. Cole se v nemocnici podrobil vyšetření hlavy, které dopadlo dobře, a byl ještě večer propuštěn.

"Co jsem slyšel, tak končetinami může hýbat. Ale měl velké bolesti v oblasti krku a trapézového svalu. Když si vzpomeneme na jeho předchozí zranění, musíme být obezřetní," konstatoval kouč Caroliny Peter Laviolette. Cole totiž utrpěl vážné zranění krku už loni v březnu, když ho zezadu ostře narazil na mantinel obránce Pittsburghu Brooks Orpik a zlomil mu obratel.

Devětadvacetiletý Američan tehdy vynechal zbytek základní části NHL a vrátil se až na poslední dva zápasy finálové série. Jako přímý účastník si tak vychutnal triumf ve Stanleyově poháru. Tentokrát zřejmě zranění nebude vážné a v úterý by měl s týmem odletět k dalšímu utkání do Tampy Bay.