Hemský zařídil nájezdem výhru Edmontonu, Jágr přispěl k vítězství

NEW YORK

Český hokejista Aleš Hemský se ve středečních zápasech NHL zasloužil jediným proměněným nájezdem o výhru Edmontonu na ledě Vancouveru po fotbalovém výsledku 0:1. Jaromír Jágr s Václavem Prospalem přispěli k výhrám svých týmů jedním gólem. Kapitán Rangers si navíc připsal asistenci. David Výborný nahrával na úvodní branku Columbusu, Blue Jackets zdolali doma Chicago.

New York Rangers zajížděli na led rivala z New Jersey a domácí se ujali vedení po 35 sekundách hry gólem Langenbrunnera. Na bleskovou branku odpověděli Jezdci stejně bleskově o necelou minuty hry zásluhou Dawese. Druhé dějství ovládli Rangers a dvěma góly strhli vítězství na svou stranu. Nejprve Jágr nahrával Dubinskému a poté sám vsítil třetí gól bílomodrých. "Oni jsou  budoucnost našeho týmu," řekl kouč Rangers na adresu mladíků Dubinského, Dawese a Staala.

Až do samostatných nájezdů dospěl duel kanadských rivalů Edmontonu a Vancouveru. Utkání, kterému kralovali brankáři, nakonec zvážil na stranu Oilers již po několikáté v sezóně Čech Aleš Hemský. Pardubický rodák jako jediný překonal brankáře Luonga. Edmonton si připsal již druhou výhru v řadě.

Tampa rozcupovala Hurikán ve druhém dějství

Blesk z Tampy Bay šlehal v domácím prostředí zvláště ve druhé dvacetiminutovce, v níž zasáhl hosty z Caroliny rovnou pětkrát. Václav Prospal zakončil domácí smršť ve 40. minutě gólem v početní výhodě. Hvězdou zápasu se stal Lecavalier, jenž tři branky dal a na dvě nahrával. "Bylo to jedno z těch utkání, v němž dáte jeden gól a potom vám to tam začne padat," řekl po utkání autor pěti kanadských bodů.

David Výborný v barvách Columbusu přispěl k prvnímu gólu Ricka Nashe v domácím klání proti Chicagu. Druhá třetina vyzněla lépe pro domácí, kteří překonali Lalima v brance Jestřábů dvěma přesnými trefami. Na třetí gól Chimery v závěrečné třetině sice hosté odpověděli, ale na výhru to nestačilo.

Druhým zápasem, který rozhodovaly samostatné nájezdy, byl souboj domácího Dallasu se Žraloky ze San Jose. Hosté si vypracovali v první třetině dvougólový náskok, ale ten se podařilo Dallasu smazat v rozmezí jedné minuty v úvodu třetí třetiny. V přesilovce se trefil Morrow a o minutu později Hagman. Na nájezdy však domácí Hvězdy vychytal Nabokov a úspěšní exekutoři Devin Setoguchi s Patrickem Marleauem zajistili dva body pro San Jose.

New Jersey - New York Rangers 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 1. a 48. Langenbrunner (na druhou Rachůnek) - 2. Dawes, 22. Dubinsky (Jágr), 40. Jágr (Rozsíval), 45. M. Staal. Zásahy brankářů: Brodeur 23/4 - Lundqvist 24/2. Diváci: 17 625.
Columbus - Chicago 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 15. Nash (Výborný), 22. Fjodorov, 30. Fritsche, 50. Chimera - 13. Keith, 58. Byfuglien (Lang). Zásahy brankářů: Leclaire 18/2 - Lalime 21/4. Diváci: 13 622.
Dallas - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 16. Lehtinen, 46. Morrow, 47. Hagman - 19. a rozhodující nájezd Setoguchi, 10. Mitchell, 20. Marleau. Zásahy brankářů: Turco 25/3 - Nabokov 29/3. Diváci: 17 682.
Tampa Bay - Carolina 6:1 (0:0, 5:0, 1:1)
Branky: 25., 35. a 55. Lecavalier, 22. Ranger, 33. St. Louis, 40. Prospal - 48. Hamilton - 48. Hamilton. Zásahy brankářů: Holmqvist 29/1 - Grahame 28/6. Diváci: 17 444.
Vancouver - Edmonton 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd Hemský. Zásahy brankářů: Garon 29/0 - Luongo 19/0. Diváci: 18 630.