Erat rozhodl o výhře Nashvillu, Kreps vstřelil vítěznou branku Floridy

NEW YORK

Český hokejový útočník v barvách Nashvillu Martin Erat zařídil gólem v prodloužení pro svůj tým vítězství nad Chicagem. Na branku mu nahrával Radek Bonk, který se navíc trefil ve třetí třetině. Utkání mezi Floridou a Washingtonem rozhodl vítěznou brankou v barvách Panterů Kamil Kreps.

Zápas mezi Nashvillem a Chicagem byl plný zvratů. Domácí poslal do vedení v úvodní dvacetiminutovce po přihrávkách Židlického a Erata Jason Arnott. Hostům však patřila druhá třetina, v níž třemi brankami otočili stav. V poslední části však Predátoři vyrovnali a gólem Radka Bonka se dokonce dostali do jednobrankového vedení. V poslední minutě ale vyrovnal v přesilovce Jason Williams. Těsně po začátku prodloužení rozhodl o výhře domácích Martin Erat. Na vítěznou branku mu přihrával Radek Bonk.

Český reprezentační brankář Tomáš Vokoun nastoupil v dresu Floridy v utkání proti Washingtonu a z 27 střel za svá záda pustil jedinou. Alexander Ovečkin jí však pouze snižoval na 1:2. Vítěznou branku si připsal čtyři minuty po začátku druhé třetiny Kamil Kreps.

V zápase domácího Bostonu s Torontem pomohla Medvědům branka v první minutě z hole Marca Savarda. Na tu sice ještě Javorové listy dokázaly odpovědět vyrovnávacím gólem z přesilovky. Za třicet vteřin už ale opět vedli domácí. Boston ztvrdil své vítězství dvěma brankami Petera Schaefera v závěrečné třetině.

Do Philadelphie přicestovali Jezdci s Jaromírem Jágrem. Ten si však tentokrát nepřipsal žádný kanadský bod. Když všechny třetiny skončily 1:1, muselo se prodlužovat. O vítězství Rangers se ale rozhodlo až v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem se totiž stal veterán Brendan Shanahan.

Nabokov vychytal čisté konto

Zápasy Ottawy s Buffalem a Pittsburghu s Islanders skončily shodně 3:2 pro domácí týmy. Vítěznou branku v kanadské metropoli zařídil ve druhé třetině Shean Donovan. V Pittsburhu rozhodoval gól Georgese Laraquea po přihrávce Sidney Crosbyho.

Jedinou nulu čtvrtečních zápasů se podařilo vychytat Jevgeniji Nabokovovi ze San Jose Sharks. Velkou měrou se tak podílel na vítězství v Phoenixu 6:0. Joe Pavelski si připsal dva góly. Šest branek se podařilo také vsítit Kačerům z Anahaimu, kteří porazili Krály z Los Angeles na jejich ledě 6:3. V tomto utkání dvakrát rozsvítil světlo za domácím gólmanem Aubinem Corey Perry.

Martin Škoula z Minnesoty otevřel skóre v zápase proti domácímu Edmontonu. Jeho tým porazil kanadský celek 4:2. Aleš Hemský si v utkání připsal jeden bod za asistenci. Třetí hvězdou utkání byl vyhlášen Slovák Marián Gáborík, který přihrával na dvě branky.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Boston - Toronto 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 43. a 46. Schaefer, 1. Savard, 12. Sturm, 31. Metropolit - 12. Wellwood (T. Kaberle), 32. Ponikarovskij. Zásahy brankářů: Thomas 36/34 - Raycroft 27/22. Diváci: 16 373.
Philadelphia - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Dowd, 36. Briere, 51. Tolpeko - 22. a rozhodující nájezd Shanahan, 15. Tjutin, 46. Průcha. Zásahy brankářů: Biron 29/26 - Lundqvist 23/20. Diváci: 19 571.
Ottawa - Buffalo 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 7. a 19. Alfredsson, 37. Donovan - 8. Hecht, 52. Roy (Kotalík). Zásahy brankářů: Gerber 37/35 - Miller 34/31. Diváci: 19 279.
Pittsburgh - NY Islanders 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 19. Gončar, 21. Sýkora, 37. Laraque - 15. Comrie, 29. Vašíček. Zásahy brankářů: Fleury 28/26 - DiPietro 27/24. Diváci: 16 972.
Nashville - Chicago 5:4 v prodl. (1:0, 0:3, 3:1 - 1:0)
Branky: 11. Arnott (Erat, Židlický), 45. Radulov, 51. Fiddler, 57. Bonk, 61. Erat (Bonk) - 26. Toews, 33. Wisniewski, 35. Sharp, 60. Jason Williams. Zásahy brankářů: Mason 31/27 - Khabibulin 37/32. Diváci: 15 353.
Edmonton - Minnesota 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 26. a 32. Stoll (na první Hemský) - 5. Škoula, 33. Gáborík, 40. Foster, 41. Parrish. Zásahy brankářů: Roloson 25/23 - Bäckström 26/22, Harding 14/14. Diváci: 16 839.
Phoenix - San Jose 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky: 29. a 43. Pavelski, 5. Roenick, 12. Rissmiller, 44. Setoguchi, 54. Bernier. Zásahy brankářů: Auld 18/15, Tellqvist 12/9 - Nabokov 15/15. Diváci: 12 953.
Florida - Washington 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Zedník, 25. Kreps - 27. Ovečkin. Zásahy brankářů: Vokoun 27/26 (úspěšnost zásahů 96,3 procenta) - Kölzig 25/26. Diváci: 12 101.
Los Angeles - Anaheim 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky: 14. Kopitar, 33. Brown, 57. O'Sullivan - 21. a 37. Perry, 43. Getzlaf, 49. May, 51. Pahlsson, 60. R. Niedermayer. Zásahy brankářů: Aubin 31/26 - Giguere 29/26. Diváci: 18 118.