Derby v New Yorku vyhrál pro Ostrovany Vašíček

V pondělním dramatickém derby NHL se podařilo hokejistům New York Islanders vyhrát na půdě svého rivala New York Rangers v poměru 2:1, když se o druhou branku Ostrovanů postaral Vašíček, načež domácí stihli už jen snížit Michalem Rozsívalem.

První branky utkání se diváci v Madison Square Garden dočkali až z kraje druhé třetiny, kdy se hostům podařilo využít přesilové hry a konkrétně Fedotěnko střelou zápěstím překvapil domácího brankáře Lundqvista. Poté diváci viděli v pozicích střelců utkání jen české hráče. Na 2:0 zvyšoval rodák z Havlíčkova Brodu Josef Vašíček. Domácím snížení Michala Rozsívala v oslabení na 2:1 už k zisku bodů nepomohlo.

Zůstat pozadu ve své jihovýchodní divizi nechtějí ani Panteři z Floridy, kteří vyhráli na ledě Washingtonu Capitals 4:3. Svými 27 úspěšnými zásahy tomu dopomohl i český gólman Tomáš Vokoun, který tak vychytal svému týmu druhé vítězství za sebou v několika málo dnech.

Do tabulky střelců se zapsali také česko-slovenští hokejisté. Kamil Kreps s asistencí Radka Dvořáka zvyšoval v závěru první třetiny na 2:1.Úspěšnější z pohledu kanadského bodování byli Slováci Zedník a Stümpel, kteří pomohli Panterům každý dvěma asistencemi.

O vítězství Atlanty na svém ledě nad Tampou Bay rozhodl až v prodloužení Todd White, který využil přesilovou hru a stanovil tak na konečné skóre 4:3. Za domácí si připsal jednu asistenci Bobby Holík a dvě asistence Marián Hossa. Hostům nepomohl ani gól Jana Hlaváče, který ve druhé třetině vyrovnával na 1:1. Dvě přihrávky na gól si hosty připsal Václav Prospal a jednu Filip Kuba.

V kanadském prestižním utkání zdolali Senátoři z Ottawy Montreal 4:2, když si vypracovali náskok dva nula již po první třetině. Uspět na vlastním ledě se povedlo hokejistům St. Louis, kterým se podařilo přemoci Predátory z Nashvillu 2:1. Za hosty se podařilo zdramatizovat zápas Radku Bonkovi, který po asistenci Marka Židlického uspěl svým pokusem minutu před koncem zápasu.

Poslední pondělní zápas se odehrál v Dallasu, kde si domácí tým poradil s Los Angels Kings, když brankami Otta, Hagmana a Lehtinena vyhrál 3:0.

Statistika pondělních zápasů NHL:
New York Rangers - NY Islanders 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 27. Rozsíval - 21. Fedotěnko, 26. Vašíček. Zásahy brankářů: Lundqvist 24/22 - DiPietro 19/18. Diváci: 18 200.
Washington - Florida 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 6. Laich, 49. Sjomin (Fleischmann), 54. Clark - 34. a 47. O. Jokinen, 4. Booth, 20. Kreps (Dvořák). Zásahy brankářů: Kölzig 26/22 - Vokoun 30/27 (úspěšnost 90%). Diváci: 13 411.
Dallas - Los Angeles 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 39. Ott, 54. Hagman, 56. Lehtinen. Zásahy brankářů: Smith 22/22 - LaBarbera 26/23. Diváci: 17 208.
Montreal - Ottawa 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 31. Latendresse, 45. Higgins - 4. Eaves, 9. Neil, 35. Heatley, 42. Kelly. Zásahy brankářů: Huet 29/25 - Gerber 38/36. Diváci: 21 273.
St. Louis - Nashville 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 30. Kariya, 47. Boyes - 59. Bonk (Židlický). Zásahy brankářů: Legace 25/24 - Mason 22/20. Diváci: 15 239.
Atlanta - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 4. Larsen (Holík), 55. Little, 58. Kovalčuk, 63. White - 34. Hlaváč, 35. Lecavalier (Kuba, Prospal), 51. St. Louis (Prospal). Zásahy brankářů: Hedberg 20/17 - Holmqvist 24/20. Diváci: 13 419.