Rubriky:

NHL

Nejhorší tým NHL Washington odvolal trenéra Hanlona

22. listopadu 2007 18:56 - WASHINGTON

Nejhorší tým NHL Washington Capitals se ve čtvrtek rozhodl pro změnu na trenérském postu. Od mužstva, které po nadějném startu do sezony z 21 zápasů získalo jen třináct bodů, odvolalo klubové vedení Glena Hanlona. Jeho dočasným nástupcem pověřilo Bruce Boudreaua, dosavadního kouče farmářského celku Washingtonu.

Hanlon vedl hokejisty Capitals čtvrtou sezónu a ta poslední mu vůbec nevyšla. Na úvod sice třikrát během čtyř dnů vyhráli, jenže pak už přišly za měsíc a půl jen tři další vítězné zápasy. Klub tak zažívá nejhorší úvod sezóny za posledních 26 let.

Během středečního domácího duelu s Atlantou musel padesátiletý trenér poslouchat z tribun sborové skandování: "Hanlon ven!" a po prohře 1:5, páté za sebou, si ve čtvrtek došel na stadión pro výpověď.

O dva roky starší Boudreau se s farmou Washingtonu, týmem Hershey Bears, probojoval dvakrát za sebou do finále nižší soutěže AHL. V týmu Capitals se nyní setká se sedmi bývalými svěřenci, mezi něž patří i český útočník Tomáš Fleischmann. Premiéra v NHL čeká nového kouče v pátek na ledě Philadelphie.

ČTK

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..