NHL

Erat s Bonkem překazili Haškovi návrat do branky Detroitu

23. listopadu 2007 07:30 - NEW YORK

Do branky Rudých křídel se po kratší odmlce zaviněné zraněním a skvělou formou Chrise Osgooda vrátil Dominik Hašek. Ten chtěl nechat zapomenout na svá nevydařená utkání, v nichž jeho procentuální úspěšnost klesla pod 90%. Jeho plány mu ale překazili Martin Erat s Radkem Bonkem, kteří zařídili vítězství Nashvillu nad Detroitem 3:2 a byli vyhlášeni jako dvě největší hvězdy utkání.

Pro Detroit začal zápas dobře. Už ve třetí minutě v oslabení Nashvillu, který pykal za Eratovo hákování, poslal hosty do vedení Johan Franzen. Bod za přihrávku si připsal Jiří Hudler. Do konce první třetiny ale stačil vyrovnat Jason Arnott. Martin Erat si připsal bod za druhou asistenci.

Na konci druhé části zužitkoval Švéd Henrik Zetterberg šikovnou přihrávku od Pavla Dacjuka, prostřelil Masona v bráně Predátorů a poslal Detroit podruhé a naposledy do vedení. O 32 sekund později už bylo vyrovnáno. Hašek sice pokryl střelu Shea Webera od modré čáry, ale puk mu vypadl a Erat skóroval do prázdné brány. O vítězství hostů rozhodl Radek Bonk, který se jako jediný trefil ve třetí části. Při přesilové hře Dominátor opět neudržel dělovku Ryana Sutera a dobře postavený Bonk trefil přesně pravý horní růžek Haškovy branky. Erat byl vyhlášen první hvězdou zápasu, druhou se stal střelec vítězného gólu Bonk.

V utkání mezi domácím Edmontonem a Coloradem padaly branky jen v prvních dvou třetinách. Dva body za gól a asistenci si připsal Aleš Hemský. Jeho příděl ale domácím k bodům nepomohl. Skóre otevřel v sedmé minutě dělovkou Karlis Skrastinš v dresu amerického celku. Díky gólu Shawna Horcoffa, na který asistoval Hemský, se šlo do kabin po první třetině za stavu 1:1.

Colorado vyhrálo díky brance Slováka Svatoše

Druhou třetinu gólově otevřel český útočník Milan Hejduk, který tečí Lilesovy střely překonal domácího brankáře Mathieu Garona. Olejáři dokázali i podruhé skóre srovnat, když Petera Budaje, slovenského brankáře v dresu Colorada, překonal Hemský. Na jeho branku mu asistoval i Ladislav Šmíd. O vítěznou trefu Lavin se postaral Slovák Marek Svatoš, který nadvakrát překonal domácího brankáře.

Nejvíc branek ze zápasů čtvrtečního programu viděli diváci v Ottawě, kam dorazili Tučňáci z Pittsburghu. V polovině první třetiny vedli domácí po brankách Spezzy a Phillipse už o dvě branky. Hosté ale dokázali díky trefám Malkina, na jehož gól mu přihrával Petr Sýkora, a Maloneho stav vyrovnat. Druhou část vyhráli o jednu branku hokejisté hájící kanadský celek, když si další dva body připsal Jason Spezza. V závěrečné dvacetiminutovce si ale podobně vedli i hráči Pittsburghu, a tak se prodlužovalo. V nastaveném čase gól nepadl. O vítězství amerického týmu rozhodl Fin Jarkko Ruutu, kterému se podařila při samostatném nájezdu klička do bekhendu.

Naopak v utkání mezi domácím Calgary a Chicagem dominovali brankáři. Hlavně Rus v bráně Chicaga Nikolaj Chabibulin, který zlikvidoval třicet střel a za svá záda pustil jedinou z hole Jerome Iginly. Tomu se tak podařilo zužitkovat přesilovou hru. Ještě před ním se ale trefil ve vlastním oslabení Jacob Dowell. Ten využil nedorozumění hráčů Plamenů na útočném modré a svůj nájezd proměnil. Rozhodující gól padl na začátku třetí třetiny a znovu ho docílili hráči amerického týmu v oslabení. Další nájezd na brankáře Kiprusoffa proměnil Patrick Sharp.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Ottawa - Pittsburgh 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. a 35. Spezza, 11. Phillips, 37. Heatley, 42. Schubert - 19. a 46. Malone, 19. Malkin (Sýkora), 28. Kennedy, 48. Gončar, rozhodující nájezd J. Ruutu. Zásahy brankářů: Gerber 25/20 - Fleury 4/2, Sabourin 32/29. Diváci: 20 061.
Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Arnott (Erat), 40. Erat, 43. Bonk (Erat) - 3. Franzen (Hudler), 39. Zetterberg. Zásahy brankářů: Mason 30/28 - Hašek 29/26 (úspěšnost 89,66%). Diváci: 14 346.
Calgary - Chicago 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Iginla - 26. Dowell, 41. Sharp. Zásay brankářů: Kiprusoff 14/12 - Chabibulin 31/30. Diváci: 19 289.
Edmonton - Colorado 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 17. Horcoff (Hemský), 28. Hemský (Šmíd) - 7. Skrastinš, 27. Hejduk, 31. Svatoš. Zásahy brankářů: Garon 31/28 - Budaj 16/14. Diváci: 16 839.