Vrbata si připsal tři body, Jágr popáté v řadě nebodoval

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers neprodloužili svou sérii výher na číslo šest. Na ledě Floridy podlehli domácím Panterům 2:3 po samostatných nájezdech. Domácím k výhře vydatně pomohl český brankář Tomáš Vokoun, který zneškodnil osmadvacet střel a všech pět samostatných nájezdů Jezdců. Pokračuje naopak krize kapitána Rangers Jaromíra Jágra, který si již pět zápasů v řadě nepřipsal na své konto jediný bod.

Do sestavy Rangers se po více než měsíční pauze způsobené zlomeným prstem na ruce vrátil Martin Straka. V elitní formaci nahradil Marcela Hossu, stejně jako Jágr se ale bodově neprosadil. Jágr už na bodový zisk čeká pět zápasů v řadě a pokud by nebodoval ani v příštím utkání, překonal by své nejdelší období půstu, které zažil v sezóně 2003/04 během působení ve Washingtonu.

Výhru Phoenixu 4:3 na ledě Anaheimu řídil Radim Vrbata. Dvě branky vstřelil sám, na jednu přihrál. Proměnil i samostatný nájezd, vítězný gól byl si ale připsal Shane Doan.

Český reprezentant David Výborný pomohl svému Columbusu jedním gólem k jednoznačné výhře na ledě Minnesoty. Výborný zvyšoval v 28. minutě při přesilové hře na průběžných 2:0 pro svůj tým. Gólman Columbusu Leclaire pochytal všech dvaatřicet střeleckých pokusů Minnesoty a vychytal tak čisté konto.

Ručinský si připsal druhý gól v sezóně

Nejhorší celek NHL Washington vyhrál na ledě Philadelphie 4:3 po prodloužení. Tým, od kterého byl ve čtvrtek odvolán kouč Greg Hanlon vedl v 35. minutě již 3:0, domácím se i přesto podařilo vyrovnat. Dva body však hostům dva body přeci jen zajistil Bäckström, který překonal brankáře Birona v prodloužení.

Druhý gól v sezóně si připsal i útočník St.Louis Martin Ručinský, když využil zaváhání brankáře Vancouveru Luonga. Tomáš Plekanec vyrovnával v 45. minutě na ledě Buffala stav zápasu na 2:2, jeho Montreal však nezvládl konec zápas a prohrál 2:4.

Svou první nulu v sezóně si připsal brankář New Jersey Martin Brodeur, který zneškodnil všech devatenáct střeleckých pokusů Atlanty. Nepřekonal ho ani Ilja Kovalčuk, s devatenácti góly nejlepší kanonýr zámořské ligy.

Boston - NY Islanders 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Murray, 53. Metropolit - 55. Sillinger. Zásahy brankářů: Thomas 26/1 - Di Pietro 25/2. Diváci: 17 565.
Philadelphia - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 36. Briere, 38. Carter, 56. M. Richards - 3. Green, 24. Clark, 35. Brashear, 62. Bäckström. Zásahy brankářů: Biron 35/4 - Kolzig 25/3. Diváci: 19 727.
Minnesota - Columbus 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Peca, 28. Výborný, 33. Fritsche, 55. Nash. Zásahy brankářů: Backstrom 29/4 - Leclaire 32/0. Diváci: 18 568.
Anaheim - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 40. a 43. Pronger, 13. Getzlaf - 31. a 59. Vrbata (na první Hanzal), 10. Mueller (Vrbata), rozhodující nájezd Doan. Zásahy brankářů: Hiller 38/3 - Bryzgalov 26/3.  Diváci: 17 174.
Carolina - Tampa Bay 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 5. E. Staal, 42. Whitney, 47. Williams, 49. Wesley - 15. Ranger, 33. Prospal, 35. Lecavalier (Kuba). Zásahy brankářů: Ward 28/3 - Holmqvist 22/4.  Diváci: 18 033.
Buffalo - Montreal 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. Roy, 28. Connolly, 52. Vanek, 60. Paille - 30. Higgins, 45. Plekanec. Zásahy brankářů: Miller 32/2 - Price 31/3.  Diváci: 18 690.
Atlanta - New Jersey 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 29. Pelley, 37. Martin, 60. Pandolfo. Zásahy brankářů: Hedberg 26/2 - Brodeur 22/0.  Diváci: 18 545.
Florida - NY Rangers 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 31. Booth, 42. Weiss, rozhodující nájezd O. Jokinen - 20. a 57. Drury (na první Rozsíval a Průcha). Zásahy brankářů: Vokoun 30/2 - Valiquette 35/2.  Diváci: 19 250.
St. Louis - Vancouver 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Kariya, 22. E. Johnson, 45. Ručinský - 46. Kesler. Zásahy brankářů: Toivonen 26/1 - Luongo 29/3. Diváci: 18 271.
Dallas - Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Ribeiro, 36. Miettinen, 60. Halpern - 4. Ponikarovskij. Zásahy brankářů: Turco 19/1 - Toskala 23/2. Diváci: 18 409.