Havlát se po zranění uvedl v NHL dvěma góly, Hejduk bodoval s Coloradem

NEW YORK

Český hokejista Martin Havlát se po zranění ramene vrátil do základní sestavy Chicaga a okamžitě se stal strůjcem vítězství Blackhawks. Proti Tampě Bay vstřelil dva góly a byl vyhlášen hvězdou utkání. Na výhře Colorada se podílel brankou a dvěma asistencemi Milan Hejduk. K výhře Floridy na ledě Washingtonu pomohl 32 zákroky brankář Tomáš Vokoun.

Zápas Panters proti domácím Capitals dospěl až do prodloužení, které hosté rozhodli až v neuvěřitelné jedenácté sérii. Rozhodující nájezd vsítil Weiss. Brankář Tomáš Vokoun si připsal 32 úspěšných zákroků.

Domácí Chicago se díky trefě Martina Havláta, který se vrátil hájit barvy Blackhawks po dvaadvaceti zápasech kvůli poranění ramene, ujalo vedení již po 43 sekundách hry. Na českého forvarda navázal v 6. minutě Byfuglien. Do třígólového vedení poslal Chicago ještě rychleji než v úvodním dějství opět Havlát. Tentokrát šestadvacetiletému útočníkovi stačilo 12 sekund hry. Na branku mu nahrával Robert Lang. Domácí přidali další dvě přesné trefy a poradili si hravě s Blesky z Tampy.

Dařilo se Hejdukovi, Ručinský zavelel k obratu Blues

V barvách Colorada se dařilo Milanu Hejdukovi, který v páté minutě otevřel proti Edmontonu střeleckou listinu, aby o 25 sekund později nahrával na druhý gól Avalanche. Ve druhé části hry zvýšili domácí brankami Sakica a Wolskiho již na 4:0. V závěrečné dvacetiminutovce korigovali Oilers pouze na 2:4.

Češkým hráčům se dařilo v souboji Buffala a St. Louis Blues. Aleš Kotalík v dresu Sabres zvyšoval ve druhé třetině na 2:0 pro domácí, ale poté hosté čtyřmi brankami zápas otočili. K obratu Blues zavelel český forvard Martin Ručínský.

Jedinou branku Pheonixu v utkání na ledě Minnesoty dal opět Radim Vrbata. Český útočník snižoval ve třetím dějstvé na 1:2, ale domácí pečetili výhru gólem Shepparda v 10. minutě.

Buffalo - St. Louis 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Branky: 19. Pominville, 33. Kotalík (Špaček), 52. Sekera - 36. Ručinský, 44. Kariya, 47. Johnson, 60. Boyes. Zásahy brankářů: Legace 23/2 - Miller 32/4. Diváci: 18 690.
New Jersey - Dallas 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 29. Clarkson, 39. Gionta (Eliáš), 51. Zubrus, 60. Parise - 11. Barnes, 14. J. Jokinen. Zásahy brankářů: Brodeur 21/2 - Turco 25/3. Diváci: 13 665.
NY Islanders - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 45. a rozhodující nájezd Sillinger, 20. Vašíček - 42. a 59. Meszároš. Zásahy brankářů: DiPietro 37/2 - Emery 22/2. Diváci: 9 211.
Washington - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 35. Clark - 5. Zedník, rozhodující nájezd Weiss. Kolzig 29/1 - Vokoun 33/1. Diváci: 10 526.
Minnesota - Phoenix 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 25. Veilleux, 38. Gáborík, 50. Sheppard - 41. Vrbata. Zásahy brankářů: Backstrom 22/1 - Bryzgalov 28/3. Diváci: 18 568.
Chicago - Tampa Bay 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 1. a 21. Havlát (na druhou Lang), 6. Byfuglien, 43. Sharp, 51. Toews - 50. Tarnasky (Kuba). Zásahy brankářů: Khabibulin 22/1 - Holmqvist 10/3, Denis 7/2. Diváci: 11 122.
Colorado - Edmonton 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Branky: 5. Hejduk (Hlinka), 5. Clark (Hejduk), 29. Sakic (Hejduk), 35. Wolski - 49. Torres, 55. Horcoff. Zásahy brankářů: Budaj 13/2 - Roloson 36/4, Garon 7/0. Diváci: 15 128.
Carolina - Philadelphia 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 50. Stillman - 26. Hatcher, 36. Timonen, 41. Knuble. Zásahy brankářů: Ward 34/3 - Biron 41/1. Diváci: 15 108.
San Jose - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. J. Thornton, 44. Rivet - 31. Kopitar, 38. O'Sullivan, rozhodující nájezd Brown. Zásahy brankářů: Nabokov 31/2 - LaBarbera 36/2. Diváci: 17 071.