Krajíček s Rachůnkem se uvedli asistencí

Dva čeští hokejisté se zapsali do statistik kanadského bodování nedělních zápasů NHL. Karel Rachůnek pomohl k výhře Ďáblů z New Jersey jednou asistencí. U branky Vancouveru asistoval Lukáš Krajíček, jeho přihrávka na gól však k vítězství Canucks na ledě Minnesoty nepomohla. V posledním nedělním klání podlehl obbhájce Stanley Cupu Anaheim na svém ledě Edmontonu 0:4.

V Minnesotě si diváci příliš branek neužili. Tři minuty před koncem první třetiny se za domácí trefil Belanger, ale hosté po šesté minutě druhého dějství vyrovnali zásluhou Browna, kterému přihrával právě český rodák z Prostějova Lukáš Krajíček. Radost domácím fanouškům o jedenáct minut později přinesl Voros.

V New Jersey se rozhodovalo až po samostatných nájezdech. Asistenci na 2:1 pro domácí si připsal Karel Rachůnek, ale bohužel pro Devils do konce zápasu stihnul za Atlantu ještě vyrovnat Kovalčuk. Úspěšný pokus, který rozhodl o vítězství New Jersey po samostatných nájezdech rozhodl Gionta.

New Jersey - Atlanta 3:2 po SN. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Brylin, 36. Madden (Rachůnek), rozhodující nájezd Gionta - 15. White, 50. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Brodeur 25/2 - Hedberg 36/2. Diváci: 14 978.
Minnesota - Vancouver 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 17. Belanger, 37. Voros - 26. M. Brown (Krajíček). Zásahy brankářů: Backstrom 20/1 - Luongo 30/2. Diváci: 18 568.
Anaheim - Edmonton 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 10. Torres, 19. Penner, 28. Pitkänen, 30. Gilbert. Zásahy brankářů: Giguere 21/4 - Garon 25/0. Diváci: 17 174.