Hašek pomohl k výhře Detroitu, Prospal rozhodl nájezdy

NEW YORK

Jedenáct dní čekal český brankář Dominik Hašek na návrat do branky Detroitu Red Wings, aby v úterním klání NHL na ledě Montrealu vychytal výhru svého týmu. Václav Prospal z Tampy Bay rozhodl samostatné nájezdy proti Ottawě, když ve čtvrté sérii překonal Senátora Emeryho střelou zápěstím nad jeho vyrážečku. Ottawa prohrála posedmé v řadě. Dvěma přihrávkami se podílel na skolení Predátorů Tomáš Kaberle z Toronta.

Spolu s Václavem Prospalem v dresu Tampy Bay se na výhře Lightning podílel taktéž Jan Hlaváč. Bývalé sparťanské křídlo nahrávalo na úvodní gól Lecavaliera. Po bezbrankové druhé třetině srovnal loňský finalista NHL stav zejména díky dvěma trefám Daniela Alfredssona.

V 50. minutě si připsal branku i Filip Kuba v dresu Tampy. Do prodloužení poslal zápas v čase 18:39 Wade Redden, ale nakonec se Senators nedočkali vítězství ani posedmé za sebou.

Po jedenáctidenní pauze se vrátil do branky Red Wings Dominik Hašek a tentokrát byl překonán pouze jednou z hole Saku Koiva. Detroit zvítězil na ledě Canadiens také zásluhou dvou branek Pavla Dacjuka. "Ještě před prvním gólem jsme měli dost šancí, ale nedali jsme je," připomněl Dacjuk, který dal sedmý gól z posledních pěti zápasů.

Dvě asistence Tomáše Kaberleho, díky kterým Stajan a Belak a poslalli Toronto do vedení, znamenali spolu s výborným výkonem brankáře třetí výhru Maple Leafs v řadě. "Toskala dokázal, že je to dobrý brankář," řekl na adresu gólmana Javorových listů Weber, jediný úspěšný střelec Predátorů. Strážce hostující svatyně byl vyhlášen hvězdou zápasu díky 34 úspěšným zákrokům.

Přestože St. Louis vedlo na ledě Calgary po první třetině 1:0, po přestávce Plameny zápas otočily. Hvězdou zápasu byl vyhlášen Langkow z Calgary, který si připsal důležitou asistenci na vyrovnávací gól.

Montreal - Detroit 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 25. Higgins - 17. a 32. Dacjuk, 34. Kronvall, 54. Zetterberg. Zásahy brankářů: Price 34/4 - Hašek 16/1. Diváci: 21 273.
Calgary - St. Louis 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 29. Nilson, 38. Boyd, 59. Huselius - 1. Stempniak. Zásahy brankářů: Kiprusoff 22/1 - Toivonen 37/3. Diváci: 19 289.
Tampa Bay - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 4. Darche (Hlaváč), 12. Gratton, 50. Kuba (Prospal), rozhodující nájezd Prospal - 48. a 59. Alfredsson, 59. Redden. Zásahy brankářů: Holmqvist 29/3 - Emery 28/3. Diváci: 17 540.
Toronto - Nashville 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 1. Antropov, 22. Stajan (T. Kaberle), 43. Belak (T. Kaberle) - 55. Weber. Zásahy brankářů:  Toskala 35/1 - Mason 15/3. Diváci: 19 400.