Rangers podruhé za sebou prohráli, Plekanec dal vítězný gól

NEW YORK

Hokejisté New York Rangers doma podruhé za sebou nestačili na svého soupeře a opět rozdílem čtyř gólů. Ve čtvrtečním zápase NHL tentokrát podlehli Torontu a z českých hráčů si připsal jeden bod za asistenci Pavel Kubina v dresu Maple Leafs. Vítěznou branku Montrealu vsítil na ledě Bostonu Pavel Plekanec. Útočník Jaroslav Modrý v dresu Los Angeles se podílel na vysoké výhře svého mužstva proti Bufallu.

Již na 4:0 zvyšoval v první třetině Jaroslav Modrý v souboji Los Angeles proti Šavlím z Buffala. Další tři branky vsítili Králové ve druhé třetině a konečnou podobu výsledku dal ve třetí třetině Tom Preissing v přesilové hře. Sabres se radovali z gólu pouze dvakrát zásluhou Stafford a Vaneka.

Do Madison Square Garden v New Yorku přijeli ve čtvrtek změřit síly hráči Toronta a domácí tým vyprovodili z ledu výsledkem 6:2. Největší zásluhu měl na výhře Maple Leafs sedmadvacetiletý Nik Antropov, který začátkem třetí dvacetiminutovky dosáhl hattricku. Na třetí branku nahrával ruskému hokejistovi Pavel Kubina. Za Jezdce dosáhli gólů pouze v úvodní dvacetiminutovce Girardi s Tjutinem v početní výhodě. Rangers tak po pondělní porážce 0:4 od Caroliny doma znovu padli o čtyři góly. „Musím na tréninku více makat a vrátiti se zpět do formy,“ litoval po zápase brankář Rangers Lundqvist.

Do Bostonu přijeli ve středu bojovat o body hokejisté Montrealu a do utkání vstoupili více než dobře. Po první třetině vedli 3:0, když třetí zásah zaznamenal Čech Tomáš Plekanec. Jak se později ukázalo, byla to trefa vítězná. Bruins totiž dokázali v prostředním dějství pouze snížit na 2:3 díky Kesselovi s Axelssonem a Canadiens si již dva body vzít nenechali. „Je těžké znovu se vzchopit za stavu 0:3,“ litoval po utkání brankář domácích Tuukka Rask.

Eratova branka k výhře Nashvillu nepomonhla

Přestože poslal český útočník Martin Erat Nashville proti Vancouveru po přihrávce Židlického v první třetině do vedení, na výhru to nestačilo. Canucks čtyřmi přesnými zásahy v průběhu druhé a třetí části skóre otočili a z Tennessee si odvážejí do Kanady dva body. Za vítězné mužstvo jednou asistoval Lukáš Krajíček.

Další dva body si připsal do statistik lídr kanadského bodování Vincent Lecavalier z Tampy Bay v utkání proti Carolině. Nejprve ve 36. minutě otevřel skóre zápasu, aby necelých třináct minut po záčátku závěrečné části nahrál spolu s Filipem Kubou na druhou branku Lightning. Hosté dokázali čtrnáct sekund před koncem hry pouze snížit brankou Stillmana.

Naprázdno naopak vyšel druhý muž bodování Sidney Crosby z Pittsburgu. Kapitán Tučňáků se přesto mohl radovat z výhry na ledě Calgary, byť až po samostaných nájezdech. V Pengrowth Saddledome se dařilo domácímu Jarome Iginlovi, který dal obě branky Flames. Na Malkinovu trefu nahrával Tučňák Petr Sýkora, který v samostatných nájezdech překonal spolu s Letangem gólmana Kiprusoffa. „Udělal jsem první pohyb a on šel na kolena, potom jsem poslal puk nad jeho chrániče,“ popsal po zápase autor vítězné branky Kris Letang.

Boston - Montreal 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Kessel, 29. Axelsson - 4. Higgins (Hamrlík), 14. Chipchura, 19. Plekanec, 54. Dandenault. Zásahy brankářů: Rask 30/26 - Price 26/24. Diváci: 14 977.
NY Rangers - Toronto 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Branky: 17. Girardi, 19. Tjutin - 26., 37. a 44. Antropov (na třetí Kubina), 4. Stajan, 11. Sundin, 59. Steen. Zásahy brankářů: Lundqvist 10/6, Valiquette 6/4 - Toskala 25/23. Diváci: 18 200.
Tampa Bay - Carolina 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 36. Lecavalier, 53. St. Louis (Kuba) - 60. Stillman. Zásahy brankářů: Holmqvist 24/23 - Ward 32/30. Diváci: 16 674.
Nashville - Vancouver 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. Ortmeyer, 19. Erat (Židlický) - 49. a 53. D. Sedin, 11. Burrows (Krajíček), 28. Pyatt, 60. Linden. Zásahy brankářů: Ellis 24/20 - Sanford 28/26. Diváci: 15 918.
Calgary - Pittsburgh 2:3 po SN. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. a 37. Iginla - 34. Malkin (Sýkora), 52. Malone, rozhodující nájezd Letang. Zásahy brankářů: Kiprusoff 35/33 - Fleury 2/2, Sabourin 26/24. Diváci: 19 289.
Los Angeles - Buffalo 8:2 (4:0, 3:1, 1:1)
Branky: 8. a 32. D. Brown, 19. a 51. Preissing, 4. Cammalleri, 20. Modrý, 22. Handzuš, 26. Armstrong - 34. Stafford, 42. Vanek. Zásahy brankářů: Quick 17/2 - Thibault 14/4, Miller 19/4. Diváci: 15 980.