Hokejisté Buffala smetli San Jose, kanonádu odstartoval Kotalík

NEW YORK

Český útočník Josef Vašíček si připsal asistenci u vítězné branky Mika Sillingera, který v prodloužení rozhodl o vítězství New Yorku Islanders 3:2 na ledě Tampa Bay. Hokejisté Islanders tak v sobotu přerušili sérii pěti proher z sebou, přesto i nadále zůstali v Atlantické divizi NHL poslední.

Ke vstřelení rozhodující trefy pomohla hostům nedisciplinovanost soupeře, který se nechal v prodloužení dvakrát vyloučit. "Když dostanete v prodloužení dvě šance hrát přesilovou hru, musíte toho využít," řekl autor vítězného gólu Sillinger.

Střeleckou smůlu prolomil v sobotu Petr Sýkora z Pittsburghu. Po osmi zápasech bez gólu se dočkal celkově desátého v sezóně na ledě Vancouveru. V 19. minutě otevřel skóre a v základní hrací době byl jediným úspěšným střelcem hostů. Na jeho trefu odpověděl až ve třetí třetině Ryan Kesler, o vítězi nakonec rozhodl až v šesté sérii samostatných nájezdů pittsburský obránce Kris Letang.

Gólem přispěl k výhře také Radim Vrbata, když ve druhé třetině po přihrávce krajana Martina Hanzala dostal Phoenix v Los Angeles do vedení 2:1. Potrestal tak zkušeného obránce Roba Blakea za jeho protesty, dvouminutový trest i vyloučení do konce zápasu. Domácím se sice povedlo vyrovnat, ale oslabená obrana Kings v závěru dvakrát inkasovala a tým LA prohrál 2:4.

Holík zmírnil porážku Atlanty

Hokejisté Buffala se rychle oklepali z předchozí drtivé porážky 2:8 na ledě Los Angeles. Chuť si spravili v San Jose, kde zvítězili 7:1. Kanonádu Sabres odstartoval český útočník Aleš Kotalík, který ve 25. minutě vyrovnal na 1:1.

Kapitán Atlanty Robert Holík gólem v závěrečné třetině zmírnil porážku na ledě Washingtonu. V souboji dvou klubů, které v průběhu sezóny změnily trenéra, měli hokejisté Capitals od úvodu navrch a k vítězství 6:3 přispěl nahrávkou i český útočník Tomáš Fleischmann.

"Dobrý vstup do utkání je základ úspěchu. Byli jsme aktivnější a dostali se rychle do vedení, což nám dodalo sebevědomí," radoval se brankář Olaf Kölzig. Washington totiž neumí otáčet zápasy, z patnácti zápasů, kdy inkasoval jako první, dokázal zvítězit jen jednou.

Nový brankář Bostonu Auld zažil vítěznou premiéru

Vítěznou premiéru si prožil brankář Alex Auld, který byl ve čtvrtek vyměněn z Phoenixu do Bostonu. Proti Torontu si připsal 25 úspěšných zákroků a přispěl k výhře 2:1. "Neznám tady moc hráčů, ale kluci mě mezi sebe výborně přijali. Cítím se dobře a to je důležité," řekl Auld, jehož v sobotu překonal pouze útočník Jason Blake po nahrávce Pavla Kubiny.

Pro Montreal jsou domácí zápasy s Carolinou černou můrou. Canadiens ve své aréně prohráli s Hurricanes už podeváté za sebou, tentokrát 1:5. U jediné branky Montrealu byl český útočník Tomáš Plekanec, po jehož asistenci se v polovině utkání prosadil Andrej Kosticyn.

Toronto - Boston 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 11. Blake (Kubina) - 13. Kobasew, 30. Wideman. Zásahy brankářů: Toskala 20/18 - Auld 26/25.  Diváci: 19 441.
Montreal - Carolina 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 30. Kosticyn (Plekanec) - 40. a 47. R. Whitney, 4. Cole, 13. E. Staal, 32. Brind'Amour. Zásahy brankářů: Price 30/26, Halák 6/5 - Ward 36/35.  Diváci: 21 273.
Washington - Atlanta 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Branky: 36. a 46. M. Green (na první Fleischmann), 9. Backström, 10. J. Schultz, 25. Pettinger, 35. Ovečkin - 33. a 48. White, 50. Holík. Zásahy brankářů: Kölzig 26/23 - Lehtonen 27/21.  Diváci: 14 014.
Columbus - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 21. Žerděv - 14. Voros, 43. Rolston. Zásahy brankářů: Leclaire 26/24 - Bäckström 32/31.  Diváci: 15 666.
Tampa Bay - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 44. a 54. B. Richards (na první Prospal) - 33. Guerin, 51. Hilbert, 65. Sillinger (Vašíček). Zásahy brankářů: Holmqvist 33/30 - DiPietro 31/29.  Diváci: 18 319.
Nashville - Anaheim 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 6. Tootoo, 20. Radulov (Židlický, Bonk), 30. Suter, 50. Smithson - 35. Hnidy, 57. Getzlaf. Zásahy brankářů: Mason 23/21 - Hiller 33/29.  Diváci: 13 469.
Vancouver - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 44. Kesler - 19. Sýkora, rozhodující nájezd Letang. Zásahy brankářů: Luongo 32/31 – Sabourin 36/35.  Diváci: 18 630.
San Jose - Buffalo 1:7 (1:0, 0:4, 0:3)
Branky: 15. Ozolinš - 38. a 57. Gaustad, 25. Kotalík, 28. Connolly, 33. M. Ryan, 53. D. Roy, 58. Vanek. Zásahy brankářů: Nabokov 25/21, Patzold 9/6 - Miller 22/21. Diváci: 17 496.
Los Angeles - Phoenix 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 7. Kopitar, 51. Handzuš - 19. Tjärnqvist, 22. Vrbata (Hanzal), 53. Ballard, 60. Doan (Hanzal). Zásahy brankářů: Aubin 21/18 - Bryzgalov 24/22.  Diváci: 16 053.